Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast TV 2000 Expert - jaky soft pouzivate???

Jerry7650 (3)|20.7.2004 17:08
Ja jsem zkousel Borg TV, ATV2000 a dScaler a ani jeden program se mi nepodarilo rozchodit.

Borg TV a ATV2000 vubec nenaladili zadny program, i kdyz jsem nastavoval vsemozne kombinace PAL B, D. dScaler zas rozjel jen jeden program bez zvuku.

Jestli nekdo nektery z techto programu pouzivate, nemohli byste sem napsat co a jak se musi nastavit???
Whitejoker (616)|21.7.2004 07:04
A originál soft od Leadteku ti na tom funguje?
Já používám DScaler jen na koukání na "televizi", už je to dávno, co jsem to instaloval, takže v tuhle chvíli si ani nepamatuji, jaká je to verze, natož abych věděl, co jsem kde nastavil.
Ale proč se ptám na ten původní soft - jestli ti v něm telka jede, pak máš někde problém v nastavení - např. špatně vybraný zdroj vtupního signálu (je potřeba někde navolit, že signál je z kabelovky nebo antény, dále je potřeba zvolit zdroj z čeho ten signál dostáváš - TV tuner, S-video, CVBS).
Těch možností je několik.
Já pro grabování používám původní soft Leadteku, někdy VirtualVCR a pokud neudělám nějakou chybu v počátečním nastavení, tak není problém.
Mrkni se když tak na stránky Ivo Maška, ten má dost dobře zpracováno vše o kartě WinFast.
Wj
Doom (2331)|21.7.2004 08:50
na telku používám PVR od Leadteku, na rádio Radiator a nemám problémy.
ATV2000 mi taky nenaladil žádný program, ale mě se s tím nechtělo moc hrát :-) tak jsem to zase zapíchl :-).
Při použití jiného než nativního softwaru nefunguje dálkové ovládání a je potřeba použít například Girder.

na okraj - nedávno jsem použil PVR na koukání na film v DivX a docela dobře to šlapalo, hlavně mě potěšila možnost použít dálku :-)
Jerry7650 (3)|22.7.2004 12:59
[quote=DoomHammer]na telku používám PVR od Leadteku, na rádio Radiator a nemám problémy.
ATV2000 mi taky nenaladil žádný program, ale mě se s tím nechtělo moc hrát :-) tak jsem to zase zapíchl :-).
Při použití jiného než nativního softwaru nefunguje dálkové ovládání a je potřeba použít například Girder.

na okraj - nedávno jsem použil PVR na koukání na film v DivX a docela dobře to šlapalo, hlavně mě potěšila možnost použít dálku :-)[/quote]

PVR mi jede, ale rada tech alternativnich softu ma mnohem lepsi moznosti nastaveni i funkce, tak tady na foru zjistuji, jestli se nektery z nich da s touto kartou rozchodit.
Whitejoker (616)|22.7.2004 13:11
DScaler prý špatně pracuje s jinými čipy než BT 848/878, což je případ karty Leadtek TV2000 Expert.
To by mohla být příčina, že to nechytá zvuk.
Někde jsem tady dneska viděl zmínku, že CHrisTV (snad v. 3.8) s touto kartou docela dobré výsledky (http://www.chris-tv.com/news.html).
Můžeš to zkusit..
imported_zed (23)|23.7.2004 11:52
Originalni soft jsem ted uz ani neinstaloval, pouzivam nove ovladace, na koukani/teletext posledni dscaler (tusim ze 4.x.9), ktery kartu primo podporuje a nema s ni problemy a na nahravani VirtualVCR (pripadny casovac pouzivam z windows - spusteni virualvcr s parametrem -capture).
x-diablo (5)|23.7.2004 13:32
Jak mám nastavit DScaler 4.1.8 aby mi v něm WFTV Expert fungoval? Výběr norem, karty, chipu atd. Už jsem zkoušel snad vše, ale nejde mi to. Používám pouze signál z antény, kabelovku nemám. Nejde mi pouze naladit jakýkoliv kanál na televizi, S-VIDEO i COMPOSITE jede na výbornou.

Ve výběru Hardware jsem zvolil:
Card: Conexant CX23880 TV/FM EVK (PAL)
Tuner: Philips (PAL)

Je to dobře?
Petr75_tvf (62)|23.7.2004 15:42
Borg TV ti určitě nebude fungovat, ten má svoje ovladače a funguje jen s čipy BT 848/878.
V ATV2000 se mi již podařily naladit všechny programy, které chytám, ale obraz mám jen v náhledovém módu.
Používám originální software a jsem celkem spokojen.
Whitejoker (616)|26.7.2004 08:18
[quote=x-diablo]Jak mám nastavit DScaler 4.1.8 aby mi v něm WFTV Expert fungoval?
Ve výběru Hardware jsem zvolil:
Card: Conexant CX23880 TV/FM EVK (PAL)
Tuner: Philips (PAL)
[/quote]

Starší verze DScaleru nepodporují jiné karty, než s čipy BT8*8.
Mrkni na domovskou stránku DScaleru, myslím, že už je novější verze. Autor tam přímo píše, se kterými kartami je to vyzkoušeno a se kterými funguje.
Wj
Doom (2331)|26.7.2004 08:46
ATV2000 s Expertem vám někomu funguje?
Ivo Mašek (10205)|26.7.2004 08:52
ATV2000 neznám (tedy znám, ale nepoužívám), a co mám "odposlechnuto", tak si údajně nerozumí s Conexantem (a ten je právě obsažen v kartě Expres). Teoreticky by si mohl rozumět s kartou DeLuxe (ta se již nevyrábí a v prodeji je pouze skladový "doběh").
Doom (2331)|26.7.2004 10:28
jj. Deluxe má čip BT8x8 a ATV 2000 má pro 8x8 vlastní plug-in.

holt musím vydržet s PVR (aspoň kdyby tak furt neblikaly ty voloviny :-( to mě štve)
Poutnikl (14)|26.9.2004 20:23
[quote=zed]Originalni soft jsem ted uz ani neinstaloval, pouzivam nove ovladace, na koukani/teletext posledni dscaler (tusim ze 4.x.9), ktery kartu primo podporuje a nema s ni problemy a na nahravani VirtualVCR (pripadny casovac pouzivam z windows - spusteni virualvcr s parametrem -capture).[/quote]

Mohl byste mě nasměrovat ? Jak jste nastavil VirtualVCR ?
Mě se tam nepodařilo nic kloudně naladit. Chytám ze společné anteny
české TV, Rakousko, Slovensko,. Originál PVR byl OK při použití adaptivního(?) ladění, ale tady jsem si nějak neškrtl....