Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YAKUMO QuickStick DVB-T -BDA ovladače

pawlish07 (8)|6.2.2006 22:46
Zdravím,

uvažuji o koupi tohoto tuneru a tak si zjišťuji dostupné informace... na diskusním fóru zde jsem se dočetl, že je lepší rovnou nainstalovat BDA ovladače stažené z internetu. Ty jsem ale nikde nenašel... resp. na uváděném odkazu: http://www.yakumo.com/service/index.php?pid=555&aid=257&ag=23

žádné nejsou. proto bych rád požádal někoho, jestli by byl tak laskav a mohl je třeba nahrát někam na ftp server, odkud by si je mohli stáhnout případní další zájemci.

Díky
aldav (3)|6.2.2006 23:19
Nejsou tam ,ale byly tam. Ovsem mne nefungovaly.Pokud je presto chces napis na email [email]aldav@quick.cz[/email] a ja Ti je poslu. Tuner mam a ma samo jako vse, sve mouchy.TV Nova - dualni zvuk ? Mas smulu , proste presun balance do leva a budes fpoho.Prepinat to nejde.Hlasitost je svazana se systemem,takze snizis hlasitost v softu,snizis hlasitost celych win.Citlivost vyborna.Pokud to zacne cukat ,neni to asi problem vyrobku,ale problen zasekanych win.Na nove instalaci to ani necukne,ale jak tam nasypes spoustu programu a testujes a testujes,tak to zacne zlobit a to mam na NB 1GB RAM a Dothan 1,5 a disk 7200 ot..Nebudu se zminovat o znacich v EPG , to je zbytecne.Obraz perfekt , zatizeni procaku tak 30%.Dal jsem za to asi 1300 bez DPH na VO , takze to nehodlam resit .Mam jeste Yakumo setop box a to stejne, ma to modulator,tak jsem to roztahl na tri bednya spokojenost.,pokud se smiris ze Ti vsude jede stejnej program:-).Proste funguje,obcas nedrzi cas,cestina mu je uplne cizi,ceske navody jen v pdf.Ale nestezuju si za ty penize.Jo ted kokam mas tam mejl,tak Ti je zitra poslu.
pawlish07 (8)|6.2.2006 23:45
2aldav: diky, budu za ty drivery rad... alespon to testnu.
jinak na ten odkaz jsem se uz koukal...

Jeste bych se chtel zeptat jaky pouzivas soft na prijem Tv a zda je nutne pripojovat antenu, nebo to chyta i bez ni? Ja to planuju pouzivat na ntb (Centrino 1,73GHz, 512MB RAM DDR2, disk tusim 5400ot, grafika integrovana 915GML PCI Express) a na stolnim PC A64 3500+, 1GB RAM, ATI Radeon 9800Pro.
Jeste by me zajimaly Tve zkusenosti s nahravanim na ntb... jak to zvlada? Na te A64 predpokladam zadny problem nebude...

Diky
aldav (3)|7.2.2006 00:19
TY drivery uz mas v predchozim prispevku,jen je stahnout.Soft pouzivam ten co dodali a bez antenky ani tuk.Bracha ma Sempron , celkem nic moc a jede mu to fpoho,takze Tobe urcite taky.Jen jak se tady uz psalo,pokud to cuka , je to asi bordelem v PC.
Jarda25 (11)|7.2.2006 14:44
Z oficiálních stránek Yakumo zmizely ovladače BDA...

Na mých stránkách je máte ke stažení, dále tam bude recenze karty a kompletní návod a další. Mám tam dát ještě něco?

Jarda
pawlish07 (8)|7.2.2006 17:49
2Jarda25:

Super :) Možná bych tam dal ještě nějaké alternativní přehrávače... a užitečné rady a tipy, ale to předpokládám bude v té recenzi, že? :)
vking (3)|7.2.2006 21:48
ty alternativni prehravace bych taky ocenil.. zatim pouzivam MyTheatre a nic moc.. nevite nekdo jeslti Yakumo QuickStick funguje s programem SkyView?? me se to teda zprovoznit nepodarilo, ale nejsem zadnej odbornik..
Jarda25 (11)|7.2.2006 23:18
Změnil jsem design do finální podoby...
je ta vše potřebné. Recenze v pondělí.
Otestuji i nějaké softy. Hoďte mi na mail které...
Jarda
pawlish07 (8)|8.2.2006 00:03
2Jarda25: hezka stranka... akorat ti tam moc nesedi celkova cena... 1674 + 3 + 110 neni 1687 :) Ale i tak je ta cena fakt super... ja uz to mam objednano na http://www.abder.cz za 2107 s DPH.
Co se tyce toho softu, tak treba ten SkyView... cetl jsem, ze je i lepsi nez dvbviewer... asi to testnu behem vikendu. DVBviewer asi instalovat nebudu, ponevac nemam plnou verzi a s tou osekanou to pry nejde. Taky jsem tu cetl, ze plna sice stoji 15euro, ale jen za bankovni prevod 500Kc davat nehodlam :(
AlBi_tvf (67)|8.2.2006 07:23
Zdravím,
moc pěkné. DVB Viewer (PRO/GE) naprosto v pohodě :-D . Není třeba posílat peníze bankovním převodem, nebo přes PayPal. Poslal jsem je v obálce, jako doporučený dopis (cena cca. 40Kč). Během tří dnů jsem měl klíč.
Opravdu ten program za to stojí :-) .
Jarda25 (11)|8.2.2006 13:00
Umístil jsem odkazy na alternativní softy...
Všechny se pokusím o víkendu otestovat a dám vědět...
Jarda
ego42 (76)|8.2.2006 15:41
hezky pekne
mezi alt. softy bych doporucil jeste treba http://www.progdvb.com/ zbezne vyzkousen, funguje velmi slusne
taky by nebylo od veci nekam linkovat zdejsi diskuze, ktere se quicksticku tykaji, napadaji me zejmena tyhle dve:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/6508-zaseknuti-prehravani-ruzne-softy-usb-tuner (muj problem s nekompatibilitou s graf. kartou a reseni)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/6198-yakumo-quickstick-dvb-t-zkusenosti (obsahuje mj. seznam tuneru "shodnych" s qs)
Jarda25 (11)|9.2.2006 23:05
Tak jsem dnes narychlo testoval, měl jsem jen hodinu času v Praze (jsem v plzni) Yakumo běží fajn, ale originál ovladače jsou na prd (zámrz PC), BDA ovladače OK... Alternativní softy zatím nic, ale MYthetre jsem nerozchodil a ani SkyViever. Zítra bude víc času a na 99% budu zkoušet ProgDVB... Jarda

Více v sobotu na stránkách...
pawlish07 (8)|10.2.2006 00:12
Ja jsem dnes taky testoval :) Ten soft, ktery mas na strankach (Yakumo Tv Viewe) je celkem pouzitelny... funguje na nem dalkove ovladani, zkousel jsem i nahravat a celkem v pohode. Obcas se mi stalo i pres to, ze jsem mel plny signal, ze se obraz na chvilku rozpadl... to ale bude nejspis lokalitou, protoze jsem v dolku (Praha - Holesovice) a vysilac (Zizkov) mam skrz nekoik baraku. Tim Yakumo softem jsem chytil vsechny dostupne programy. Zkousel jsem i PrpgDVB a tim jsem vubec nechytil CT1, CT2, NOVA + par dalsich... Primu + par dalsich prgramu jsem chytil v pohode... nechapu. Jeste chci casem vyzkouset pripojeni k antene co mame na baraku... doufam, ze se tim vyresi problem se silou a kvalitou signalu. O vikendu budu mit tuner na Zahradnim meste... to je na kopci, tak uvidime. V celku musim rici, ze zatim spokojenost.

P
ego42 (76)|14.2.2006 10:21
to rozpadani pri zdanlive slusnym signalu (level 100, quality vetsinou 100, obcas spadne treba na 90) pozoruju taky, taky jsem v doliku, v jeremenkove (a chytam jen CDG ze zelenyho pruhu)
tonda009 (19)|22.2.2006 20:36
Mel bych otázečku. Umí to teletext a radio? Diky za odpovědi.
AlBi_tvf (67)|22.2.2006 22:32
Teletext ano,
rádia pouze ty které vysílají na DVB - T-