Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký použít program na střih?

koudi (18)|6.2.2006 14:10
Ahoj,

potřeboval bych poradit, jaký použít stříhací program. Rád bych něco kvalitního. Stahnul sem si trial k adobe premiere elements II (asi 1,2giga) a při instalaci obdržel hlášku, že muj procesor neumí instruction set SSE2 a mam smůlu.

Mam to jenom na takovou drobnou kravinu do školy, ale přesto bych chtěl nějakej pořádnej program. Klidně mi doporučte i nějakej drahej, udělám to během trialu (doufám, že to se smí).

Chci aby to umělo dobře pracovat se zvukem (víc stop) a kdyby se tam dal aplikovat ten efekt (nevim jak tomu odborně řikáte), že např. modrý pozadí něčím nahradím, tak by to bylo dobrý (neni to nutnou podmínkou).

Zatim sem zkoušel třeba woble mpeg video wizard, ale tak nějak mi to úplně nevyhovuje.

Díky za rady
koudi (18)|6.2.2006 14:12
A ještě jsem zapoměl, že by bylo moc dobrý, kdyby to umělo pracovat s *vob soubory - protože mam kameru na dvd. To by mi hodně usnadnilo práci.
Modena (1706)|6.2.2006 14:22
koudi
Pro Tebe bude stačit tohle :
http://www.ulead.com/dmf/trial.htm
a má to dokonce full funkční trial 30 dní ! :-)
Z těch *.vob si ale vytáhni soubory MPEG, pak je nasázej do softu a "stříhej" ! 9-)
koudi (18)|6.2.2006 14:27
jj, vyzkouším.
a jakym způsobem mam z "*.vob vytáhnout mpeg"?
S videem moc často (prakticky vůbec) nedělám, takže se v tom moc neorientuju.
Modena (1706)|6.2.2006 14:33
koudi
http://www.ulead.com/dmf/features_1.htm :-R
Pardón - už to neřeš . . . :-I :-)
koudi (18)|6.2.2006 15:17
Tak sem vyzkoušel ten movie factory a sem dost zklamanej. Chtěl sem něco na střih videa, ne authoring dvd. No nic, zaujal mě tam u nich program media studio, kterej by snad měl tohle umět. Tak vyzkoušim ještě tohle.
Modena (1706)|6.2.2006 15:23
koudi
To není pravda ! :-R
Máš DVD kameru - tedy MPEG záznam a chceš použít střihovej soft, kterej ze zásady vyžaduje DV AVI - bude to Tvoje video reencodovat právě na DV AVI, jestli ho vůbec načte - a o tom dost pochybuju ! \/
koudi (18)|6.2.2006 15:27
To sice možná jo, ale každopádně ten program co jsi mi doporučil je podle mě spíš na tu tvorbu dvd než na střih (jak sem tak na to koukal).
stayman (12393)|6.2.2006 15:44
Vegas, DVDA, SF, MC...
koudi (18)|6.2.2006 15:50
DVDA, SF, MC...

co to je za programy?
mmmartin (187)|6.2.2006 15:56
[quote]Tak sem vyzkoušel ten movie factory a sem dost zklamanej. Chtěl sem něco na střih videa, ne authoring dvd.[/quote]
Vybral sis špatný soft. Na střih je Ulead Media Studio Pro 8
koudi (18)|6.2.2006 16:02
[quote=mmmartin][quote]Tak sem vyzkoušel ten movie factory a sem dost zklamanej. Chtěl sem něco na střih videa, ne authoring dvd.[/quote]
Vybral sis špatný soft. Na střih je Ulead Media Studio Pro 8[/quote]

Vybral jsem si to, co mi bylo doporučeno. Jinak Media Studio již stahuji.
Modena (1706)|6.2.2006 16:08
[quote=StayMan by €RikŁ€]Vegas, DVDA, SF, MC...[/quote]
[quote]http://www.sonymediasoftware.com/download/step2.asp?DID=583
Vegas ® 6
Please Note: This trial version will allow you to use all product features for 30 days, except for HDV capture and export to certain formats that require third-party licensing (i.e. MPEG, MP3, and AC-3).[/quote]
Jestli jsem to pochopil dobře, tak v rámci trialu postřihá, ale už neexportuje ? K čemu mu ten trial bude ? :-?
koudi
Máš Womble Video - v tom postříhej bez reencodování ten Tvůj MPEG a pak to v tom ULEAD DVD Movie Factory authorizuj - jinak Tě z těch Tvých MPEGů z DVD hračky šlehne ! To je asi to nejrychlejší, co Ti můžu poradit ! :-R
koudi (18)|6.2.2006 16:13
[quote=Modena]
koudi
Máš Womble Video - v tom postříhej bez reencodování ten Tvůj MPEG a pak to v tom ULEAD DVD Movie Factory authorizuj - jinak Tě z těch Tvých MPEGů z DVD hračky šlehne ! To je asi to nejrychlejší, co Ti můžu poradit ! :-R[/quote]
asi jo, díky za rady
MarianB (43)|6.2.2006 18:29
Skústo cez Canopus Lets Edit 2. Je to jednoduchý a rýchly soft. Strčiš do machaniky DVD a ono si to samo stiahne na časovu os.
Joe-Joe (593)|6.2.2006 18:49
Stiahnut DVD na casovu os doakze i Pinnacle Studio, co je jeden z najjednoduchsich softov a je dokonca v cestine.
mirekv (7169)|6.2.2006 18:52
Joe-Joe
PS 9-)