Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD-R Verbatim..rychlost vypalování....

parkan (53)|5.2.2006 18:49
Je možné že by při vypalování DVD tedy vytvořeného ve Workshopu 2 měla na kvalotu DVD vypalovací rychklost? Poud dám v Neru vypálit 16x tak se DVD s fiulmem v externím DVD zastavuje a je trhané.....pokd to samé vypálím na DVD-RW Verbatim 6x tak je v pohodě?......DVD je TEAC 516GB
Je tedy vše závislé na kvaliotu DVD i rychlost nebo i media...?
DVD je vytvořeno 100%
mirekv (7169)|5.2.2006 19:01
parkan
To se trhá už od začátku? Vypalování neprobíhá 16x od začátku, ale plynule se zvyšuje asi od 6x. Obecně se doporučuje pálit poloviční rychlostí než umí výpalka, ale toto asi nebude příčina trhání. Zkus pálit v jiném softu (třeba Shrink + DVDDecrypter).
pepekarita (149)|5.2.2006 20:09
parkan.Souhlas smirekv.Většina méně kvalitních přístrojů nemá dobré čtení,proto je lepší pálit poloviční rychlostí než je medium,to ho času se zase tolik neušetří.
Libor (526)|5.2.2006 20:13
máš OEM Liteona 1673, tak schválně zkus to DVD otestovat v Nero CD-DVD Speed, test Disc Quality při rychlosti 4x,
jinak zkus pálit 8x a podívej se, jestli máš poslední firmware v mechanice, byť nevím, jak je na tom Teac s podporou, svého času to byla bída
Milosbb (889)|5.2.2006 21:18
parkan
Tým hlavným problémom bude zrejme ten Teac, ja som mal ešte model DV-W 58G a to bolo niečo !!! Odkedy mám novú výpalku, žiadny problém.
A takisto skús zohnať 8x mínuska Verbatim, pretože so 16x mínuskami som mal problém aj ja alebo ak chceš páliť 16x, tak radšej plusové Verbatim.
Ako radia ostatní, je zbytočné páliť 16x, tú rýchlosť dosiahne výpalka až na konci( na cca 85-90 %-ách).
Ja osobne kupujem 8x Verbatimi s označením PastelDisc a aj tie pálim iba 4x. A žiadny problém.

-------------
leo (345)|9.2.2006 14:22
Zajímavé je, že v případě Verbatimu 16x plus mi Lite-on 1673 pálí nejlépe na maximální rychlost (12x nebo 8x je horší - testováno v Kprobe). Asi záleží vždy na konkrétním kusu vypalovačky a kompatibilitě firmwaru s médii.
Whitejoker (616)|12.2.2006 22:36
[quote=parkan]Je možné že by při vypalování DVD tedy vytvořeného ve Workshopu 2 měla na kvalotu DVD vypalovací rychklost? Poud dám v Neru vypálit 16x tak se DVD s fiulmem v externím DVD zastavuje a je trhané.....pokd to samé vypálím na DVD-RW Verbatim 6x tak je v pohodě?......DVD je TEAC 516GB
Je tedy vše závislé na kvaliotu DVD i rychlost nebo i media...?
DVD je vytvořeno 100%[/quote]
On může být taky problém s přehrávačem.
Já mám třeba Thomsona a všechny novější média, které mi počítač v pohodě vypálí a po sobě přečte, se mi v přehrávači trhají.
Mám navíc jen 4 x vypalku (tedy -měl jsem :-D až do pátku), takže dývka byly vypalované aktuákně tak 3,4 x.