Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita prevodu z Avi do mpeg2 nevyhovujuca

stabo (20)|5.2.2006 14:13
Obracam sa na odbornikov ktorym kvalita v mpeg2 stale nieje dostačujuca.Ked som si kupil Sony 100hz 82cm 16.9 som z hrozou zistil ake nekvalitne video nahravky uchovavam na DVDečkach.Použival som Pinacle9 a po zostrihani v Avi som prevadzal do mpeg2 bitrate 8000.Som si vedomi že kvalitu DV nikdy nedosiahnem ked je raz niečo z 13G na 4.7.zkomprimovane.Vraj je program ako program tak chcem vedieť či Pinacle9 alebo Nerovision3 patri k tym horšim na prevod alebo je to jedno kopyto.Rad by som si nechal poradiť ktory program je sučasnosti pre amaterske podmienky na prevod z Avi do Mpeg2 dobry
Foolproof (2713)|5.2.2006 15:50
Oba 2 jmenované programy žádné zázračné převodníky neobsahují, ale jsi si jistý, že na té televizi máš zapnutý některý z těch "vylepšovacích " algoritmů, jmenuje se to různě Natural motion atp.100 Hz televize je zákeřná věc :-)
Nedobrý výsledek v MPEG2 s původem v DV může spočívat v mnoha dalčích faktorech, ne jenom v převodníku.
mirekv (7169)|5.2.2006 16:20
stabo
Asi nejlepší je vyrenderovat film ve Vegasu do MainConcept MPEG-2, i Procoder ujde.
redburger (499)|5.2.2006 17:19
Ale na 100 mhz a na 80 cm to bude stale na :-k , to som tu už ja rozoberal a s tym sa proste treba zmierit. I ja som bol ohureny jake sity to su na takej telke.
Na mojej 55 ke vsak krasa.
Mam vegas a mainconcept.Skusal som aj vbr 2 pass a nepomohlo.
mirekv (7169)|5.2.2006 17:22
redburger
Nejlepší je sehnat si v bazaru starého ruského Rubína, ne něm pojede suprově cokoli!
Milosbb (889)|5.2.2006 21:39
stabo

Ked som si kupil Sony 100hz 82cm 16.9 som z hrozou zistil ake nekvalitne video nahravky uchovavam na DVDečkach.

Švagor si pred vianocami kúpil Panasonic 82 cm 100 Hz za 22 000 Sk a ja som s hrôzou zistil, že analógový obraz (cable) na tom TV vyzerá otrasne!!!
No a mpeg2 z nejakej home kamery určite nemôže byť lepší, ako analógové vysielanie.
Takže podľa mňa sa s tým budeš musieť jednoducho zmieriť, čím väčší TV prijímač, tým sú viditeľnejšie aj tie najmenšie nedostatky.
Iný soft to môže urobiť o niečo kvalitnejšie, ale nikdy to nebude také, ako sú originál filmy z Hollywoodu. Jedine ak by si to točil kamerou od Panavision a dal si to enkódovať do mpeg2 priamo v Hollywoode.

----------------------
stabo (20)|5.2.2006 21:44
Je to tak ,mal som OTF 55cm 50hza myslel som si že mam Holywodske nahravky.Su na tie programi,čo odporučate nejake skuš. trial?Rad by som ich otestoval.Vela sa tu piše o Procoderi
Milosbb (889)|5.2.2006 21:53
stabo

Tu ich máš otestované, ak si to ešte nečítal, no a plne funkčný trial je asi len jeden od Pegasys.

https://www.tvfreak.cz/recenze-test-6-mpeg-2-enkoderu/943

--
kerembe (2)|19.5.2006 21:32
Dik, za ten test, idem si to kuknut. Ja pouzivam PremierePro7 a neni to to rpave orechove. Robim s videom uz 2 roky, ale s tych kodekov som snad stale jelen, pici :-? javascript:emoticon(':-?')
???
jojto (865)|19.5.2006 22:41
stabo
Neviem sice co je zdroj, ale urcite by som vyskusal najprv Procoder2 a CCE (vysoky CBR) alebo HC Encoder (VBR) a potom by som sa pytal.
stabo (20)|14.8.2006 19:20
Pozeral som si test na http://jojto.ic.cz/index_soubory/Page728.html a podla toho co som pozrel na jpg sa mi najlepšie javil cinema craft encoder a potom procoder 2.Existuju aj nejake trialky tychto dvoch programou? Ciste ma zaujima len prevod formatou z Avi do Mpeg2DVD.Video som si zostrihal cez pinnacle studio9 ale ten prevodzAVI do mpeg2dvd z najlepšou kvalitou 7500 je hruza
Foolproof (2713)|14.8.2006 20:28
Pokud ti nevadí, že pro získání kvality je potřeba více průchodů a tím spousta strojového času, dám ti link na link, kde je CCE SP2. :-D


http://www.skystar2.info/xmb_forum/viewthread.php?tid=1039
jojto (865)|15.8.2006 06:00
stabo

Pri tom dat. toku 7500kbps by som pouzil CBR. Trial verzie nie su. Pozri si SZ :-D
ODSakEda (2278)|15.8.2006 10:07
stabo program je skoro jedno, ale kodek MPEG-2 néni jen jeden! A vůbec, proč převádět AVI do MPEGu??? AVI XviD je best! 8-) Raději koupit divixový stolní player, podobně jako nepřevádím Mp-trojky do CD audio, ale raději koupím Mp3 player :-)
- Nremáte nic jiného na práci, než hodiny a hodiny cosi přepočítávat (dokonce v editoru???...-z kanonem na komára) do MPEG-2 zadara=nic moc kvalita komprimace?...
StD (8612)|15.8.2006 10:13
Odéesák: Prosím, tady jsi v sekci Mpeg2, tak to tady nezas*rej tou svou agitací:
[quote]proč převádět AVI do MPEGu??? AVI XviD je best! [/quote]
a raději se "vyžívej" s tím svým Best tady
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=9522
mirekv (7169)|15.8.2006 10:14
ODSakEda
Já občas taky dělám z AVI DVD, ovšem ne pro mě ale pro kamarády, kteří z různých důvodů přehrávač MPEG-4 nemají.
ODSakEda (2278)|15.8.2006 10:21
mirekv já se přoznám, bohužel, také tak nějak... :-(
jojto (865)|15.8.2006 11:29
Chalani, ale to vysledne AVI je DV \/
ODSakEda (2278)|15.8.2006 11:51
jojto čiže vstupné ne?! (před převodem na něco menšího)
jojto (865)|15.8.2006 13:25
[quote=ODSakEda]jojto čiže vstupné ne?! (před převodem na něco menšího)[/quote]

AVI (DV) ---> MPEG-2 (DVD-Video), aspon tak som to z toho prveho prispevku pochopil :-R
mirekv (7169)|15.8.2006 13:57
[quote=jojto]Chalani, ale to vysledne AVI je DV \/[/quote]
To bylo na Edu, na první příspěvek jsem reagoval už nahoře.
stabo (20)|17.8.2006 19:14
Začnem od začiatku.Skušal som kusok videa cez canopus a dost slušne.Lenže ja striham cez pinnacle9 a pracujem len s formatom 16.9.
Zosriham film a mal by som ho spat uložit do Avi ?
potom renderovať cez canopus alebo ako?
Kedy vytvoriť menu a kapitoli pred či po render.?
A ešte jednu vec ked robim komplet cez pin.9 tak aj na dvdečku mam format 16.9 ale ked som to prehnal cez canopus tak tak sa natiahli a kraje urezali a sekalo to.Ked som prehnal video nahrate 4.3 video tak to bolo ok.Zrejme mam spatne natavenia canop.
A poslednu vec ako nastaviť canop.pre najlepsiu použitelnu kvalitu pri prevode formatou z avi do mpeg2 dvd

Sorry že som vas zahltil otazkami.Mozno pre niekoho uplnymi somarinami
ODSakEda (2278)|17.8.2006 19:51
Jen ještě připomínám, že je rozdíl video 19:6 rozlišením a poměrem strana-případ "PAL" videa! Je 16:9 poměrem stran, ale 4:3 (skoro...) rozlišením!!! čiže nedávatprojekt videa 16:9, ale jen Aspect Ratio zadat 16:9!!!!!!!!!! (dle možností konkrétního editoru, sami programátoři v tom (v názvu volby videa) maj někdy zmatek...)
jojto (865)|17.8.2006 21:49
stabo
1. ANO (bez rekompresie)
2. ANO (bud ako MPEG-2 Elementary Stream alebo Program Stream)
3. Po

stabo (20)|18.8.2006 19:49
Dik za to nastavenie je to ok
Ale teraz neviem ako dalej.Video mam vyrenderovane.
Cez pinnacle9 som si vytvoril menu a rozdelil kapitoli a chcem to odoslať na dvd.Lenže ako?? Ked dam export videa na disk tak sa to chce zase renderovať,co by degradovalo zase na kvalitu pinnacle.
jojto (865)|18.8.2006 20:52
stabo
Pinnacle 9 moc nepoznam, takze by ti mohol poradit niekto iny. Robim v DVD Architecte, ten s tymto nastavenim nema problemy. Nemas nastavene NTSC ?
stabo (20)|19.8.2006 08:55
Nie to v ntsc nieje.Ako som pisal neviem prisť nato ako odoslať už verenderovane video+menu s kapitolami na disk bez toho aby ho pinnacle nechcel znova renderovať.Asi pred rokom som cital tento postup niekde,ale už ho dva dni hladam po forach a nič.Myslim si že robim iba nejaku chybu v postupe.Požiadal som o radu aj na inom fore kde sa pinnacle vela piše ale zatial bez odozvi.Ked poslem vyrenderovane cez procoder na dvd tak je to ok ale je to len jak jeden celok bez menu a kapitol ale ja ho chcem cez pin9. rozdelene kap.a vytvorenia menu.odoslať len v tej kvalite prekonektorovanej procoderom a nie aby si ho pinnacle znova konvertoval.Co je uplna somarina!!
StD (8612)|19.8.2006 15:38
Studio vždy renderuje 2x a ztrátově. Už se to tu psalo (i mnou, někdy 1year-ago) X-krát. Fazit: na autorisaci DVD v něm se vykašli. To je tak na hraní, pro full-kodeky a na nějaké ty HollywoodFX, které jinde v ceně nedostaneš. Ale na práci je ti to vše celkově naprosto k ničemu.

P.S. Někteří "kámikadze" v něm DVD i vypalují, ovšem ty výsledky bych tedy vidět nechtěl...
stabo (20)|29.8.2006 15:12
A ako teda odoslať vyrenderovane video v canop.a po vytvoreni menu+ kapitol cez dvd architect bez toho abi to znova nerendenoval?Presnejšie kvalita canopusu a DVD Architect menu a kapitoli?
jojto (865)|29.8.2006 20:52
stabo
Vsak ked to vyexportujes podla toho screenu hore (Elementary) a zvuk prevedies do AC-3 (BeSweet), natiahnes do Architectu, nastavis PAL (standardne je NTSC), tak ti bude komprimovat iba Menu. Ked das Soubor/Optimalizovat DVD tak si vsimni tie zlte kosostvorce s vykricnikom (rekomprimuje) a podla toho sa zariad.
stabo (20)|30.8.2006 13:24
Po napaleni na dvd cez architect mam pri rychlich scenach na Tv prehravane stol.prehravačom sony mierne trhany obraz.To iste aj na PC monitoriSkušal som to priamo previesť z Avi ako aj cez vopred vyrenderovane cez canop.Rychlosť som nechal v otimalizacii alebo vytvoriťDVD 8000 u pinnaclu to pri tejto rychlosti nerobi.
Ešte jeden problem ked poslem cez Architect AVIvideo na DVD tak nekostičkuje obraz ale cez vopred vyrenderovane canop.a poslane cez architect je to dosť vyditelne na dvd
jojto (865)|30.8.2006 14:54
Nenapaluj v Architecte. Najidealnejsie je previest vyslednu strukturu DVD-Video na ISO a napalit v ImgBurn-e. Problem bude najskvor s vysokym bitrate. Canopus pri nastaveni 8000kbps skace az na 9000kbps. Vyskusaj si odstrihnut kusok z toho zdroj. AVI a skusaj na nom s nizsim bitrate. Skus aj na inu placku. K tomu druhemu problemu, Architect pouziva pre rendering Mainconcept Encoder, ktoremu zrejme "chuti viac" tvoje AVI (DV). Dopurucujem ti poobzerat sa po Mainconcepte alebo prejst kompletne na Vegas+DVD Architect.
stabo (20)|31.8.2006 12:18
Aky je rozdiel ked použijem Mpeg elementary stream alebo program stream?Pytam sa preto lebo akosi neviem dostať do architektu cez elemetary sream video aj audio sucasne čo u program stream ide automaticky.Do architektu to davam cez:subor-novy-jednoduchy film-a vybeberem si video.Zrejme robim niekde chybu v postupe?(to nehovorim o tom že neviem ešte ako pridať menu do videa zatial viem ako rozdeliť na kapitoli,ale to až neskor)
Ten problem s trhanim som vyriešil,mal som špatne nastaveny prevod spať do avi v pinnacle po zotrihani.Rad by som vedel či ma pre mna ohladom kvality zvyšovať bitrate cez 9000.Skušal som to na stolnom dvd prehravači a 9100 taha bez prolemou žiadne sekanie.či priamo urobene avi cez architekt alebo vopred render.canop
jojto (865)|31.8.2006 12:39
Medzi Elementary a Program stream nieje ohladom kvality ziaden rozdiel. Elementary je proste zvlast audio a video stopa. Pouziva sa to, ak nechces aby ti Architect komprimoval audio stopu a radsej to urobis v externom programe. Niektore authoringove programy vyzaduju Elementary, niektore si naopak poradia iba s Program streamom. Elementary audio dostanes do Architectu jednoducho. Ten video stream si pretiahni jednoducho na plochu, 2x nan klikni a pretiahni ten audio stream opat na plochu alebo do Timeline.
POZOR! Viac ako 8000kbps by som ti nedoporucoval. Tvoj stol. prehravac to mozno zvladne, ale kamaratov nemusi. Ale ako som povedal, vyskusaj Mainconcept encoder (AVI-DV) alebo rovno Vegas (export MPEG-2).

edit: Mas SZ.
stabo (20)|1.9.2006 19:29
Ked použijem Multipass CBR napr:2,3a viac čo to pre mna znamena?
jojto (865)|1.9.2006 19:41
1-pass (jednoprechodový mód) - video sa zakóduje hneď pri prvom prechode. Kodek sa snaží v priemere držať hodnoty Encoding bitrate. Toto nastavenie je vhodné pre komprimáciu v reálnom čase.
Multipass, 1st pass – prvý prechod viacprechodového módu. Kodek nič nekomprimuje, iba analyzuje video a informácie si zapisuje do svojho log súboru.
Multipass, nth pass (2,3...) – ostatné prechody. Kodek už video komprimuje a zároveň pri každom prechode spresňuje log súbor. Takto sa dá dosiahnuť vyššia kvalita, ale kódovanie trvá dlhšie. Viac ako 3 by som pre VBR nedával, pre CBR 1pass (môžeš aj 2 pass ak máš čas) a dát. tok nad 6500kbps (závisí od veľkosti výsledného súboru).
stabo (20)|1.9.2006 20:59
Posledne dni vela travim(hlavne preto že mi bežia trialky)len skušanim,testovanim enkoderou čo najlepšie dosiahnuť kvalitu cez dvd prehravač Sony s S-VHS vystupom na 82cmTV Sony a hlavne vdaka Jojtovi som sa presvedčil že nieje enkoder ako enkoder.
Vlastne som sa stotožnil s Jojtom ohladom jeho testou enkoderou.
Najhoršie mi dopadol render Pinnaclu
ovela lepšie bol na tom architect3
vyborny je canopus (z trialkyedius4)
ale po skuske trialky CCE SP2 vdaka dobremu kontrastu sa stal mojim favoritom
Skušal som hlavne sceny od mora trblietanie sa vln čo je dost naročne a podvečer.Je pravda že sa mi to zdalo u CCE dosť večer zrnite ale zrejme je to tym že bol obraz dost kontrastny a kamera to vlastne nezvladla.
To trblietanie mora hlavne tažko zvladala nizka bitrate idealne to bolo na 9100 kde kostičkovanie bolo asi najmenej viditelne ale išlo o 5 minutove zaznamy a aj moje stol. dvdsony a druha oravat to zvladli ale neviem ako to bude u 50 minutoveho zaznamu.
Skusim toto ešte s viac pass CRB ale v podstate som spokojny.

Neviem prečo sa mi nepodarilo viackrat neuspešne naištalovať trial Vegas6 vyhadzuje mi to pri instalacii niečo o Service pack 1 ale ja mam 2
Teraz by som sa chcel sustrediť na tvorbu menu.
jojto (865)|1.9.2006 21:09
stabo
Vynikajuco. Keby kazdy pochopil to co ty, teda ze kvalita enkoderov sa moze znacne lisit od druhu a kvality zdroja, bolo by tu vela otazok zbytocnych. Jedine vlastnymi pokusmi a skusanim zistis co je najvhodnejsie pre Teba. Len tak dalej :BB: