Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Kvalita prevodu z Avi do mpeg2 nevyhovujuca

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Obracam sa na odbornikov ktorym kvalita v mpeg2 stale nieje dostačujuca.Ked som si kupil Sony 100hz 82cm 16.9 som z hrozou zistil ake nekvalitne video nahravky uchovavam na DVDečkach.Použival som Pinacle9 a po zostrihani v Avi som prevadzal do mpeg2 bitrate 8000.Som si vedomi že kvalitu DV nikdy nedosiahnem ked je raz niečo z 13G na 4.7.zkomprimovane.Vraj je program ako program tak chcem vedieť či Pinacle9 alebo Nerovision3 patri k tym horšim na prevod alebo je to jedno kopyto.Rad by som si nechal poradiť ktory program je sučasnosti pre amaterske podmienky na prevod z Avi do Mpeg2 dobry
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Oba 2 jmenované programy žádné zázračné převodníky neobsahují, ale jsi si jistý, že na té televizi máš zapnutý některý z těch "vylepšovacích " algoritmů, jmenuje se to různě Natural motion atp.100 Hz televize je zákeřná věc
    Nedobrý výsledek v MPEG2 s původem v DV může spočívat v mnoha dalčích faktorech, ne jenom v převodníku.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

stabo
    Asi nejlepší je vyrenderovat film ve Vegasu do MainConcept MPEG-2, i Procoder ujde.

Je tu pravidelně Avatar uživatele redburger
    Registrace
    Jun 2005

Ale na 100 mhz a na 80 cm to bude stale na , to som tu už ja rozoberal a s tym sa proste treba zmierit. I ja som bol ohureny jake sity to su na takej telke.
    Na mojej 55 ke vsak krasa.
    Mam vegas a mainconcept.Skusal som aj vbr 2 pass a nepomohlo.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

redburger
    Nejlepší je sehnat si v bazaru starého ruského Rubína, ne něm pojede suprově cokoli!

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

stabo

Ked som si kupil Sony 100hz 82cm 16.9 som z hrozou zistil ake nekvalitne video nahravky uchovavam na DVDečkach.

Švagor si pred vianocami kúpil Panasonic 82 cm 100 Hz za 22 000 Sk a ja som s hrôzou zistil, že analógový obraz (cable) na tom TV vyzerá otrasne!!!
    No a mpeg2 z nejakej home kamery určite nemôže byť lepší, ako analógové vysielanie.
    Takže podľa mňa sa s tým budeš musieť jednoducho zmieriť, čím väčší TV prijímač, tým sú viditeľnejšie aj tie najmenšie nedostatky.
    Iný soft to môže urobiť o niečo kvalitnejšie, ale nikdy to nebude také, ako sú originál filmy z Hollywoodu. Jedine ak by si to točil kamerou od Panavision a dal si to enkódovať do mpeg2 priamo v Hollywoode.

----------------------

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Je to tak ,mal som OTF 55cm 50hza myslel som si že mam Holywodske nahravky.Su na tie programi,čo odporučate nejake skuš. trial?Rad by som ich otestoval.Vela sa tu piše o Procoderi

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

stabo

Tu ich máš otestované, ak si to ešte nečítal, no a plne funkčný trial je asi len jeden od Pegasys.

https://www.tvfreak.cz/recenze-test-...2-enkoderu/943

--

Nováček Avatar uživatele kerembe
    Registrace
    May 2006

Dik, za ten test, idem si to kuknut. Ja pouzivam PremierePro7 a neni to to rpave orechove. Robim s videom uz 2 roky, ale s tych kodekov som snad stale jelen, pici javascript:emoticon('')
    ???

Je tu pravidelně Avatar uživatele jojto
    Registrace
    Mar 2004

stabo
    Neviem sice co je zdroj, ale urcite by som vyskusal najprv Procoder2 a CCE (vysoky CBR) alebo HC Encoder (VBR) a potom by som sa pytal.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Pozeral som si test na http://jojto.ic.cz/index_soubory/Page728.html a podla toho co som pozrel na jpg sa mi najlepšie javil cinema craft encoder a potom procoder 2.Existuju aj nejake trialky tychto dvoch programou? Ciste ma zaujima len prevod formatou z Avi do Mpeg2DVD.Video som si zostrihal cez pinnacle studio9 ale ten prevodzAVI do mpeg2dvd z najlepšou kvalitou 7500 je hruza

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Pokud ti nevadí, že pro získání kvality je potřeba více průchodů a tím spousta strojového času, dám ti link na link, kde je CCE SP2.

http://www.skystar2.info/xmb_forum/v...d.php?tid=1039

Je tu pravidelně Avatar uživatele jojto
    Registrace
    Mar 2004

stabo

Pri tom dat. toku 7500kbps by som pouzil CBR. Trial verzie nie su. Pozri si SZ

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

stabo program je skoro jedno, ale kodek MPEG-2 néni jen jeden! A vůbec, proč převádět AVI do MPEGu??? AVI XviD je best! Raději koupit divixový stolní player, podobně jako nepřevádím Mp-trojky do CD audio, ale raději koupím Mp3 player
    - Nremáte nic jiného na práci, než hodiny a hodiny cosi přepočítávat (dokonce v editoru???...-z kanonem na komára) do MPEG-2 zadara=nic moc kvalita komprimace?...

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Odéesák: Prosím, tady jsi v sekci Mpeg2, tak to tady nezas*rej tou svou agitací:
    proč převádět AVI do MPEGu??? AVI XviD je best!
    a raději se "vyžívej" s tím svým Best tady
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=9522

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jak na Vob do mpeg bez převodu
    Od alda2 v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 23-08-2009, 12:12
  2. v com editovat(hd-mpeg2) a ukladat do HD-MPEG2 ?
    Od sojer27 v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 08-01-2007, 12:24
  3. Cena převodu VHS na DVD
    Od lada v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 19-12-2006, 11:17
  4. Plynulost videa po převodu z DV do MPEG2
    Od koblihson v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 63
    Poslední příspěvek: 21-04-2006, 22:28
  5. Kvalita prevodu D8-->DVD