Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Air Star 2 - seřazení kanálů

MSP (8)|4.2.2006 15:59
Zdravím, nevíte jak nastavit pořadí kanálů. Třeba na pozici jedna mám ČT2 a ČT1 je bůh ví kde. V oblíbených mi to jde.

Zkusil jsem i utility ze stránky dvbviewer.com 'editor'.

Předem díky za odpověď.

M.S.P.

P.S. omlouvám se za nový vlákno. Chtěl jsem to hodit do 'Pár rad k instalaci'.
Nasty_tvf (568)|4.2.2006 17:08
V channellistu i ve favourites by mělo jít jen chytit a přetáhnout stanici tam, kam chceš
MSP (8)|4.2.2006 17:23
Mám verzi DBV-Viewer 4.3.2.208(a) a posunovat to nejde Click and drop nejde.

Ve favourites lze přesouvat pomocí 'posunout nahoru - dolů, tam problém není.

V channelistu tato volba není, ale to není hlavní problém.
Problém je, že to počítá od 0, takže ČT1 mám na pozici 0. Zkouším vše možné a stějně se mi furt ČT1 drží na 0.
Nasty_tvf (568)|4.2.2006 17:32
Hm, tak to nevím, na GE verzi to jde, na PRO snad taky, tak to bude spíš jen problém té TE verze, říkaj si asi, co byste zadarmo chtěli.
edit:
v manuálu k TE píšou:
Sorting channels
Within the DVBViewer TE it is possible to alter the order of the channels.
One method is to rename the folders, in which the channels are located. Using this
mechanism will create a new folder at the top of the satellite root. Please select the
channel you want to put into another category will do the rename of the category of a
channel. Then switch to the "Edit" tab and rename the category to the new category
name. This might be a name, which already exists or this might be a new name. New
categories will be put at the top of the list.
The other method is to move the channels up and down until they are at the position
you prefer. For moving one channel up or down, press and hold the "CAPS" key and
use the up or down arrows to move the channel up or down.
MSP (8)|4.2.2006 17:41
Jo jo, vypadá to tak.

Jinak jsem to už vyřešil. Vyexportoval jsem si seznam kanálů a upravil jsem to ručně v ini souboru. Kdyžtak to můžu popsat postup, kdyby někdo měl zájem.

P.S. co by člověk za 2.000,-Kč chěl že? :-( Před tím jsem měl kartu Genius Wonder III a ten software u toho byl šílenej, takže tohle je ještě zlatý:-)

Koupim si asi jednu z verzí GE/PRO. Na tohle se nejspíš vyplatí.

Ještě dotaz. Zobrazuje GE/PRO verze korektně EPG?
Nasty_tvf (568)|4.2.2006 17:44
Pro verze skoro v pohodě, GE nic moc, ale přečíst se to dá.
MSP (8)|4.2.2006 19:30
Tak jsem objevil docela dobrý bug. Když na dálkači zmačknu PRG minus, tak se přepne nahoru a naopak. Karta jinak dobrá, ale ten software je děsnej...
Nasty_tvf (568)|4.2.2006 20:06
Dálkáč k tomu sice mám, ale nepoužívám, takže nemůžu soudit. Jinak ale na DVBV (plnou verzi=s placeným přístupem se všemi pluginy a vychytávkami) nedám dopustit. TE verze je tak trochu něco jako Wordpad, který dostaneš taky s Windows "zadarmo", slouží spíš jen k tomu, abys mohl vyzkoušet, že to funguje. Když chceš něco víc, tak si to holt musíš dokoupit, v případě DVBV celkem za hubičku, tady už srovnání s MS Office trochu dost kulhá :-D
Ještě můžeš vyzkoušet ten Skyview, o kterém je řeč tady někde vedle, nevypadá zle a je free, i když DVBV se nevyrovná :-)-
MSP (8)|4.2.2006 20:28
Dík za ten návod. DO jsem přeprogramoval, takže to jede v pohodě. Ještě, kdyby se pořádně zobrazovalo EPG a bude to v pohodě.

K tomu SkyView: Nejsem si jist, ale není to na DVB-S? Chce to po mě satelity atd :-)
Nasty_tvf (568)|4.2.2006 20:30
Nezkoušel jsem, ale jak jsem vyrozumněl z vedleší debaty, mělo by to bejt jedno a jít i DVB-T.
MSP (8)|5.2.2006 00:13
Tak už jedu přes Skyview. Našel jsem ten druhý treath a pomocí rad krahulika jsem to dal do kupy.

Děkuju za rady a přeju pěkný večer

M.S.P.
Foolproof (2713)|5.2.2006 01:17
[quote=Nasty]
Ještě můžeš vyzkoušet ten Skyview, o kterém je řeč tady někde vedle, nevypadá zle a je free, i když DVBV se nevyrovná :-)-[/quote]

Celkem by mě i zajímal výčet parametrů, v čem DVBViewer i v té nejvyšší verzi předčí Skyview.

Jestli najdeš jen jeden garantuji ti, že do týdne to nebude pravda
Nasty_tvf (568)|5.2.2006 10:28
No pokud se dobře pamatuju, bavili jste se tam o tom, že nejde naprogramovat nahrávání dvou a více překrývajících se pořadů(z jedné frekvence, samozřejmě)
Ale to je jedno, já s tebou nesoutěžím, co je lepší, DVBV mám už stejně koupenej, tak nemám důvod hledat něco jinýho, to by musela bejt nějaká úplně nová fíčura, nevim teď jaká :-D
A na druhou stranu je mi jasný, že pro někoho je jasná volba nemuset platit těch 15 éček, když je něco podobnýho zadara. :-)
Foolproof (2713)|5.2.2006 12:04
Překrývání nehrávání v schedulderu je úmyslně blokováno z toho prostého důvodu, že vysoké procento uživatelů by to programovalo bez ohledu na to, jestli program, který nahrávám je na identickém transponderu či kanálu.
Nelze totiž naladit 2 frekvence naráz, takže pokud by došlo k překrytí, tím pádem i k přeladění kanálu a samozřejmě zničení nahrávky.Algoritmus, který by ošetřoval například při 15 naprogramovaných kanálech kdy a který se s čím překrývá a je -li to stejný transponder není až tak jednoduchý už z toho důvodu, že ne vždy "sedí" papírová frekvence s reálně doladěnou, u SR je to skoro pravidlo.SR a FEC jsou ve Skyview identifikovány automaticky, SR je tedy třeba 27531 místo papírových 27500.
Pro tyto případy slouží Multirecorder, který nahrává Pidy dle výběru, jejich separce po ukončení nahrávání je velmi snadná.
Výběr formátu při nahrávání má taky jakýsi vliv, protože někdo nahrává třeba přímo do MPEG4 a vystavět v dnešní době dva identické grafy je téměř jistota krachu počítače.
etecka (36)|6.2.2006 20:14
[quote=MSP]Jo jo, vypadá to tak.

Jinak jsem to už vyřešil. Vyexportoval jsem si seznam kanálů a upravil jsem to ručně v ini souboru. Kdyžtak to můžu popsat postup, kdyby někdo měl zájem.

P.S. co by člověk za 2.000,-Kč chěl že? :-( Před tím jsem měl kartu Genius Wonder III a ten software u toho byl šílenej, takže tohle je ještě zlatý:-)

Koupim si asi jednu z verzí GE/PRO. Na tohle se nejspíš vyplatí.

Ještě dotaz. Zobrazuje GE/PRO verze korektně EPG?[/quote]

v pro i ge je epg na prd - zpřeházený pořady z různých kanálů a diakritika nečitelná.
etecka (36)|6.2.2006 20:19
[quote=MSP]Dík za ten návod. DO jsem přeprogramoval, takže to jede v pohodě. Ještě, kdyby se pořádně zobrazovalo EPG a bude to v pohodě.

K tomu SkyView: Nejsem si jist, ale není to na DVB-S? Chce to po mě satelity atd :-)[/quote]

skyview je dle mnjie ve srovnání s dvbv naprosto nestabilní a nepřehledná aplikace. jen rozchodit to pro dvb-t chce chvilku laborování během kterého jsem skyview musel 2x odstřelit z task manager-u a celé to prostředí se mi zdá nepřehledné. nevidím důvod pro skyview pokud už mám dvdv pro/ge.
Foolproof (2713)|6.2.2006 20:39
:-E

Na DVBN se kdosi autora zeptal, jestli by nemohl přidat podporu pro AS2, no tak to tam jeden večer přidal.

Jinak je to samozřejmě pro DVBS, ovšem některé funkce, které jiné DVBplayery nyní obsahují jsou ve Skyview už více než 2 roky.
Hujer (30)|6.2.2006 22:05
Ted asi den zkousim SkyView, jenoznacna vyhoda je v tom ze mi netuhne pokud ho mam na secondary monitoru, tak jak to del DVBViewer. Ale zase pokud nachvili zatizim procesor na 100% tak to skube, coz DVBViewer zkousnul. Tolik asi k tomu v cem predci SkyView DVBViewer.

SkyView muzes maximalizovat na senocdary monitoru. DVBViewer to nerozdycha!
Foolproof (2713)|6.2.2006 22:42
to Hujer

Zatížení procesoru závisí zejména na použitém dekoderu, já mám na HDTV 1920x1080 pod 10 % za použití ATIVideodekoderu a VMR9, pro zvuk mám v grafu pouze AC3Filtr, protože Marfiho vstupní filtr má vestavěný splitter, tak je to možné.
U "normálních" programů jsem dosáhl 6 naráz a to kryptovaných, bez zasekávání.
Testování je u Skyview velice snadné, protože zkoušené dekodery jde ihned ukládat do *.grf a měřidlo zatížení procesoru je "ukryto" v ukazateli síly signálu, pravým tlačítkem se to mění.

Všem doporušuji pohrát si s pravým tlačítkem myši prakticky kdekoliv a objevíte mraky poloskrytých funkcí od akustické signalizace nastavení signálu přes ukládání titulků do textového formátu až po nahrávání do DivX. :-D
Hujer (30)|6.2.2006 23:15
to Foolproof

SkyView mi zatezuje procesor tak na 8%. Myslel jsem to tak, ze pokud zatizim procesor jinym programem na 100% a soucasne mi bezi na druhem monitoru SkyView, tak DVBViewer se skubal mene.
Foolproof (2713)|7.2.2006 10:29
Jedině nastavit v procesech vyččí prioritu a měly přestat škubat oba, snad.