Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak opravit DivX 5.1.1 video soubor

ivoha (3)|20.7.2004 05:33
Pomozte mi, prosím, s tímto problémem:
Můj přehrávač videí hlásí při otevření videa "Player unable to recognise file format". Když otevřu Ve VirtualDub Hex Editor, tak mi připadá, že zde chybí hlavička nebo něco podobného hlavičce. RIFF strom zobrazí 00000000 [ : 0]: Invalid chunk. Pokud se podívám dolů, tak tam jsou data. Soubor by měl obsahovat 51 minut zachyceného videa v DivX 5.1.1 formátu.
Děkuji. :-(((
Whitejoker (616)|20.7.2004 07:52
program se jmenuje DivFix a měl by se dát najít tady v downloadu.
Wj
ivoha (3)|20.7.2004 17:24
Bohužel to píše jen toto:

Error checking...
This is not an AVI file.
Stripping index...
This is not an AVI file.
Rebuilding index...
This is not an AVI file. :-((

Možná bych se měl pokusit o doplnění nějaké náhradní hlavičky...?
stayman (12393)|20.7.2004 22:57
Skontroluj si najskor ten subor GSpotom, taky tady... :-D
kirk (476)|20.7.2004 23:14
ivohaha: být na tvým místě, tak si raději filmy zpracovávám sám. \/ Na nějaký zprasený AVIčka z netu nejsem zvědavej \/ :-k
Whitejoker (616)|21.7.2004 14:30
[quote=ivoha]Bohužel to píše jen toto:

Error checking...
This is not an AVI file.

[/quote]

Zřejmě jsi stáhl nějaký fake soubor - je toho plný net. Některá videa z netu se tváří jako video soubor, ale je to jen nějaký shit. Prý to takhle do oběhu někdy posílají i samy nahrávací společnosti :-k
ivoha (3)|25.7.2004 06:53
[quote=StayMan by €RikŁ€]Skontroluj si najskor ten subor GSpotom, taky tady... :-D[/quote]

Tak už jsem to zachycené video opravil. To video jsem zachytával na počítači a ne stahoval!
Postupoval jsem takto:
1. Zachytil jsem "vzorové video" se shodnými parametry zachytávání s délkou asi o 10 minut kratší, ale protože scéna byla klidnější než původně zachytávaného videa, samotná velikost byla přibližně poloviční.
2. Ve VirtualDub je Hexa editor a tím jsem si obě videa ve dvou oknech otevřel. To pokažené ne pouze pro čtení, abych mohl editovat po bytech.
3. Začal jsem s optickou kontrolou od adresy 10000 hexadecimálně a postupoval jsem opačně směrem k začátku souboru a všechny byty jsem totálně ručně opsal.
4. Asi po 100 až 200 bytech jsem úpravy ukládal a zkoušel otevírat v GSpotu. Zde byly vidět mírné pokroky v opravě hlaviček audio, video a celého videa.
5. Až jsem skončil na začátku soubor, nebyla délka AVI souboru správná - jetam naklikávátko a po kliknutí se objevila adresa na níže byla uvedena chybná délka souboru.
6. Našel jsem tu adresu a vymazal informace o délce souboru.
7. GSpot potom ukazoval chybnou délku souboru na jiném místě, tak jsem to editování vzdal.
8. Přesto na závěr jsem otevřel pokažené video v rozšířeném módu (umí obnoit klíčové snímky). Trvalo dost dlouho než se zobrazil dialog na požadavek obnovy klíčových snímků, no a pak jsem dal OK a po více než dvou hodinách (průběh už byl na "teploměru" vidět) se doplnily klíčové snímky a doplnil se index obsahu a mohl jsem vidět první snímek pokaženého videa.
9. Nastavil jsem menu video na přímou kopii a soubor jsem uložil jako (s novým názvem). To bylo za pár minut hotové. :-!!!

Snad tento návod použijí i jiní.
Dík za pomoc. :-)
Whitejoker (616)|26.7.2004 08:41
To je čirý masochismus.
Skoro jako když na svém stařičkém počítátku překódovávám záběry z DV kamery na SVCD formát. :-E
mirekv (7169)|26.7.2004 08:50
Whitejoker: SVCD formát není zas až tak špatný, před DVD jsem do něj toho udělal dost a pořád lepší, než AVI přes TVout.
Whitejoker (616)|26.7.2004 09:01
Já netvrdím, že je špatný.
Já jen tvrdím, že na AMD 450 MHz to trvá stráááááááášně dlouho :-D