Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas + text s pruhlednym pozadim

doceto_tvf (68)|2.2.2006 09:43
Mam nejvic lama dotaz.. potrebuju do videa ve Vegasu vlozit text.. tak, abych mel pruhledne pozadi a slo videt video, co pod textem bezi! Nevim, do jake vstvy to vlozit a jak nastavit.. dik za rady !
mirekv (7169)|2.2.2006 09:50
doceto
To video s textem musí být nahoře a nastavit transparentní pozadí. Až příjde Fantas! nebo StayMan, poradí víc.
yozefb (684)|2.2.2006 10:03
takze dole mas Media generators, vyber text (hned prvy je transparent s prehladnym pozadim), a vloz ho do videostopy nad videom v ktorom chces mat titulok, vzdy vysia vrstva prekryje tu nizsiu. Ak nemas videostopu vytvorenu, mozes ju spravit pravym tlacitkom na panel vlavo Inserty Video track, video track sa ti vytvori aj ked ten text pretihnes do timeline, dolezite je aby bol titulok nad videoma by ho bolo vidno.
doceto_tvf (68)|2.2.2006 10:06
Ja jsem debil... hej, nejvic diky.. ja uz ve Vegasu chvilicku delam, ucim se, delam uz celkem dobry efekty a tak, ale na takovou blbost jsem nemohl prijit.. chrr :))
yozefb (684)|2.2.2006 10:08
este nieco>

zelene tlaciko v pravo hore na titulku sluzi na jeho nastavenie, v properties mozes nastavovat priehladnost, fartbu textu a dalsie ako napr. font, tien atd.

ak chces pouzit beziaci text

1) mozes z media generators pouzit Credit Roll, takisto klikni na zelene tlacitko, chce sa to pohrat.
2) mozes rohybat aj klasicky text pomocou keyframe...
doceto_tvf (68)|2.2.2006 10:11
Jj, to umim... takovy zakladni az pokrocilejsi vecicky tam znam, ale tohle, ty voe, to mi uteklo, ale moc diky za rady..
tvojplaton (2)|1.4.2008 12:56
Ahoj, trochu oprasim tuto temu... S VEGASom len zacinam a mam jeden problem. Potreboval by som, aby pocas videa bezal text (priehladny) sprava do lava - plynule, bez zastavenia. Skusal som to cez titulky, ale tam sa da nastavit beziaci text iba zdola hore (resp. zhora dole). Vopred diky za kazdu radu...;)

P.S.: Mam SV7, ale to asi nie je podstatne...:)
stayman (12393)|1.4.2008 13:25
pouzi trackmotion,alebo aj v tom titulkovaci mas pozicie podla keyframe...
tvojplaton (2)|1.4.2008 14:19
Vyskusam... Diky...;)