Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony TRV265E - problem DV-OUT

amcom (13)|20.7.2004 01:22
Mam takovy mozna stupidni problem, ale uz se s tim pachtim X hodin a nemuzu na to prijit :-((( Ke kamere jsem dostal DV striznu - to je PCI karta se 2 i.LINK vstupy/výstupy, i.LINK kabel, střihový SW Pinnancle 9SE. Po zapnuti vsechno vypada ze bezi jak ma. Kamera nahrava, softik bezi, PCI karta se detekovala a nainstalovala. Takze spojim kameru s PCI kartou i.LINK kablikem, windows najde novy hardware sony kameru. Stale vypada vsechno OK. Na LCD monitoru kamery mi naskoci v modu play/edit napis DVin. Kdyz se ted v Pinnancle pokousim nahrat neco pres DV tak to napise chybu, ze se mam ujistit ze je kamera zapla (coz je) a jestli je dobre nastavene VCR. Predpokladam, ze to po me chce at zapnu na kemere misto DVin co mi tam sviti DVout. Na internetu jsem nasel u nekterych sony kamer, ze se to prepina v menu VCR SET polozkou neco jako A/V kde si zvoli DVin nebo DVout. U me kamery v menu VCR SET takovou polozku, kde by slo prepnout DVin/DVout vubec nemam :-? Nevite nekdo, kde se to da na kamere prepnout at to bezi DVout? Uz jsem z toho docela na prasek. Dik za kazdou radu.
starej_vul (250)|20.7.2004 11:15
Teda já nevím -mám SONY TVR60E , ale problém bude asi v nastavení a hlavně v "windows najde novy hardware sony kameru.". Podle mně bude chyba v nastavení té Pinacle karty.
ZKUS:
1/Pokud máš na PC WireFire (IEEE1394) pak to strč tam. Pokud ne pokus končí :-(
2/ Stáhni si WinDV od Mourka (je tady někde v download)

A pokud ti všechno bude chodit je chyba v Pinacle.

Ten WinDV ti to ztáhne do PC jako soubor/soubory v DV-kodeku a ten šup do střižny. /Třeba i Pinacle)
amcom (13)|20.7.2004 11:29
Mam na PC i vlastni IEEE1394, ale chova se to uplne stejne. Pripada mi ze to staci jen nekde prepnout na kamere na to DVout nebo tak neco, ale nikde jsem tam takovou moznost nenasel :/ Jdu to zkusit s tim WinDV, treba se to nejak povede.

Mimochodem trosku jsem upravil ten prvni dotaz at dava vetsi smysl, protoze jsem ho psal uz nekdy k ranu unaven, tak jsem ani nevedel jak se co jmenuje :)
amcom (13)|20.7.2004 11:47
[quote=starej_vul]Teda já nevím -mám SONY TVR60E , ale problém bude asi v nastavení a hlavně v "windows najde novy hardware sony kameru.". Podle mně bude chyba v nastavení té Pinacle karty.
ZKUS:
1/Pokud máš na PC WireFire (IEEE1394) pak to strč tam. Pokud ne pokus končí :-(
2/ Stáhni si WinDV od Mourka (je tady někde v download)

A pokud ti všechno bude chodit je chyba v Pinacle.

Ten WinDV ti to ztáhne do PC jako soubor/soubory v DV-kodeku a ten šup do střižny. /Třeba i Pinacle)[/quote]

Tak pres to WinDV to taky nejde, na LCD kamery stale sviti jen DVin a WinDV pise jen "Initializing..." a hleda a hleda a hleda ... :/ Ale kamera pres ten i.LINK kabel vypada ze bezi v poradku, protoze kdyz ji zapnu, tak mi hned naskoci v windows nejaky program Picture Package menu co se daval k te kamere, takze ji to asi dobre detekuje.
starej_vul (250)|21.7.2004 08:47
Sony Picture Package je na ztahování "fotek". Ale přes WireFile to nejde. Musíš tam strčit USB-kabel a musíš mít tu memory kartu.
Nevím jak je to na tvé kameře, ale já mám "zapínací" knoflík na tři funkce z nich jedna je edit (tam to asi máš taky nějak nastavený).
Vem si manuál a nastav si to přesně podle toho...
Whitejoker (616)|21.7.2004 09:12
kamera by měla být v režimu PLAYER/VCR, možná se pokoušíš stáhnout data z kamery v režimu CAMERA/RECORD :-? .
Wj
amcom (13)|21.7.2004 10:21
Pro: starej_vul:
Jo to vim, ale ono se to otevira automaticky pokazde kdyz se pripne kamerka do systemu pres USB i ten i.LINK kablik, asi autostart pri detekci kamery, ale to je vedlejsi. USB spojeni s pocitacem funguje bez problemu. Ja potrebuju hlavne uz konecne rozbehat to DVout at si muzu prehrat video do PC :( Manual jsem prosel vsema smery, zadny popis jak to spojit s PC a prenest data tam neni. Popsali tam detajlne vsechny mozne hlouposti, jak co udelat krok po kroku, i 2 strankovy popis co to je i.LINK kabel tam je, ale jak to pretlacit do PC uspesne pres DVout vubec :(

Pro: Whitejoker:
Muj postup je takovy (uplne od zacatku):
1,- zapnu i.LINK kabel do IEEE1394 portu PC a druhy konec do DV zdirky na kamere
2,- zapnu kameru (na kamere se rozsviti mod CAMERA) a system detekuje pripojenou kameru, naskoci automaticky nejaky softik co k tomu davali, ten vypnu protoze je stejne onicem a navic bezi jen pres USB
3,- zapnu softik Pinnancle 9SE do ktereho se snazim video dostat
4,- kameru prepnu do modu PLAY/EDIT. Na LCD obrazovce mi ted sviti napis DVin
5,- v Pinnancle v casti "Nahravani" zvolim zdroj videa "DV Camcorder - Pinnancle 1394"
6,- naskoci chyba "Presvecte se ze je kamera zapnuta, je v rezimu VTR/VCR/Prehravani a je pripojena k portu 1394 pocitace."

Co delam spatne nebo co jsem jeste neudelal?
Whitejoker (616)|21.7.2004 10:36
Zkus nejdřív zapnout kameru, přepnout ji do režimu PLAYER, pak připojit FiWi, zapnout počítač a pak spustit ten soft na kopírování dat do počítače.
Pro stahování zkus ještě použít program WinDV, nebo Scenalyzer.
Wj
amcom (13)|21.7.2004 10:48
[quote=Whitejoker]Zkus nejdřív zapnout kameru, přepnout ji do režimu PLAYER, pak připojit FiWi, zapnout počítač a pak spustit ten soft na kopírování dat do počítače.
Pro stahování zkus ještě použít program WinDV, nebo Scenalyzer.
Wj[/quote]
Ten rezim PLAYER myslis ten PLAY/EDIT co je na kamere nebo nejaky jiny?
Whitejoker (616)|21.7.2004 12:30
Ano, pokud je PLAYER na kameře totéž co EDIT. Jestli je to jen pod jedním tlačítkem, tak je to ono.
U každé kamery je to bohužel značené trošku jinak.
amcom (13)|21.7.2004 18:03
[quote=Whitejoker]Zkus nejdřív zapnout kameru, přepnout ji do režimu PLAYER, pak připojit FiWi, zapnout počítač a pak spustit ten soft na kopírování dat do počítače.
Pro stahování zkus ještě použít program WinDV, nebo Scenalyzer.
Wj[/quote]
Tak chova se to porad stejne. WinDV s tim nefunguje, hleda kameru a nikdy neprestane hledat, musim tu aplikaci pak sestrelit v tasku, ale se Scenalyzerem to reaguje, da se normalne kamera ovladat pres nej a zrejme i nahravat do PC. Zrejme protoze nevim jestli to je funkcni,
vytvari to AVI soubor, ale neukazuje se mi v nahledovem okne ani nejde prehrat v nicem, no ale aspon ze neco s tim jakoze funguje, takhle vim ze to neni nejak pokazene. Ted jen jeste aby to konecne slapalo. Stejne je zvlastni ze to nebezi se softwarem Pinnancle 9SE ktery primo k tomu davaji, to nechapu.
Whitejoker (616)|22.7.2004 07:33
Pinacle :-k ,
radši ho někomu dej.
Mrkni se do příručky ke kameře do rejstříku a hledej slova "i-link" nebo "kabel i-link" nebo "IEEE 1394".
Já jsem ve své příručce (mám pochopitelně jiný typ) našel toto:

"před použitím:
v nabídce nastavte volbu DISPLAY na hodnotu LCD
1) nastavte přepínač POWER do polohy VCR
2) stisknutím tlačítka MENU zobrazíte nabídku nastavení
3) otočením voliče SEL/PUSH EXEC nastavte položku A/V -->DV OUT v nabídce na hodnotu ON
.
.
.
atd
stayman (12393)|22.7.2004 11:58
[quote=Whitejoker]
"před použitím:
v nabídce nastavte volbu DISPLAY na hodnotu LCD
1) nastavte přepínač POWER do polohy VCR
2) stisknutím tlačítka MENU zobrazíte nabídku nastavení
3) otočením voliče SEL/PUSH EXEC nastavte položku A/V -->DV OUT v nabídce na hodnotu ON
.
.
.
atd[/quote]

No konecne si na to kapnul !!! Cely cas bol problem v tom DV-IN vs DV-OUT !!!
amcom (13)|22.7.2004 11:59
No jo, ale kdyz ta kamera stala o nejaky tisic vic kvuli toho Pinnacle softiku + te jejich karty :( Tedkom jsem se registroval a na jejich strankach mi to ukazalo nejaky 44MB patch pro studio 9, tak si ho zkusim stahnout a uvidim jestli to nahodou nepomuze. Pak kdyz tak zkusim napsat na nejakou jejich technickou podporu (kdyz uz to je v cene) email :/

Ted jeste prochazim uz po x-te ten knizni manual co jsem dostal ke kamere. Pekne tam je popsano vsechno mozne, ale ohledne DV propojeni jen takovy zaklad - zapojit kabel, dat play/edit, zobrazi se DVin a hotovo. Takze myslim ze to asi funguje dobre. I kdyz to ukazuje jen ten DVin. Asi to znamena, ze je kamera v dobre pripojena a pak uz jen ceka na ovladaci signaly z externiho zdroje - v mem pripade PC - softik Pinnacle, ktery je ale nejak nefunkcni. Takze to bude problem toho softu u kamery mam pravdepodobne vsechno dobre nastavene a pripravene.