Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

highlight button

dave_lister (14)|1.2.2006 19:32
Ahoj vsichni.Provedl jsem upravu v DVD Blackadder a pridal cz subtitles.V subtitles menu jsem dodelal titulek Czech.Postup strucne 01.pgcedit-extract do bmp, export colors menu a whole menu, 02.nasledny authoring pomoci muxmenu 03.Voblanku replace prislusne Cell v menu.Pgcedit-menu-import puvodnich buttons a colorschematu.Dotud vse funguje jak ma.Buttons funguji jako prazdne buttony umistene na backgr.bmp a highlight(proste podtrzeni) je dany v colorschematu.Pridal jsem novy button pro CZ titulky.Funguje nastavi se CZ, ale pri listovani se proste nepodtrhne nezvyrazni jako by byl neviditelny, presto funguje. Je nejake reseni, nedari se mi prijit na zpusob jak to tam dostat? menu je pouze staticke s 1cell... Dekuji za helpik
stayman (12393)|1.2.2006 19:44
Pri "listovani" myslis co? A spristupnil si si ten stream aj v PgcEdite fyzickou adresou???
dave_lister (14)|1.2.2006 19:49
v precommu vtsm jsem pridal sethl_btn mov() 5120 (primo vybran button 5) presne tak jak je to u predchozich 4
stayman (12393)|1.2.2006 19:57
Pockaj, to je jedno co si nastavil vo VTM, mas vlastne neviditelny ten button aj ked ho vyberies??? Ja som ta spatne pochopil, ze mas neviditelny ten stream pri prehravani. Musis sa pohrat este s farbami, daj si ich skopirovat Copy Collor Button od buttonu z toho menu, ktore ti funguje...
dave_lister (14)|1.2.2006 21:03
presne tak button je stale neviditelny, pokud v soft dvd playeru kliknu na misto kde vim, ze je tak se zmena v provede, jenom nefunguje highlight.
Pred upravama jsem si v pgc editu vyexportoval cele menu i s color scheme.
Po pridani napisu ve photoshopu a replace cell menu ve voblankeru mi pote vzniklo pozadovane menu bez buttonu.Ty jsem pak v pgc editu naimortoval vc color.schematu, tyto 4 buttonu slapou po staru.Pridal jsem 5ty button priradil k nemu set subtitles, link a colorschema(je stejne pro vsechny btn), vcetne predelani pohybovych sipek..jen pri prejezdu na 5.button se Nepodtrhne(zajimavy highlight), ostatni jedou po staru.Dochazi mi inspirace, kde je chyba, bude to nejaka prehlednuta blbost, ale po 2 dnech uz me to prestava bavit, mozna jenom prohodim Dutch za Czech a prepnu subtitles.Ale neni to ono, stejny problem muze nastat u jineho dvd, kde tato moznost nebude
stayman (12393)|1.2.2006 21:29
Viem kde je chyba, nemas prepnuty COLLOR na č.1 trebars (je stale na default) :-)
dave_lister (14)|1.2.2006 22:04
je prepnuto na coloscheme 1 jako ostatni fcni btns
stayman (12393)|1.2.2006 22:14
Este nieco, ty ho spustis iba s mysou, alebo tam vies ist aj so sipkami. Navigaciu si skotroluj atd, Ja si vytvaram v PgcEdite tlacitka hocikedy (pretoze niektori kokoti ich bezrozmyslania mazu a za nimi je casto nejaky bonus, foto atd) a vzdy sa mi to podarilo, aj rucne, teda nemusim si nic kopirovat.

Tebe by som poradil urobit jedno, a to, skopirovat ten, co ti ide a prekopcit si iba command a posunut ho na to miesto, kde ti nejde (a ten vymazat) :-D
dave_lister (14)|1.2.2006 22:32
s klavesnici tez v pohode, jen proste z me neznamyho duvodu nefunguje higlight...pred upravou jsem vsechno vyexportoval prikazy pohyby i schema, je to v txt file dobre citelne.Ten dalsi butonek jsem jen po vzoru fcniho btn doplnil o link a jinou adresu subtitles, schema je stejne pro celou groupu, proto je mi to divny stejne jako tobe.
jeste to zkusim u jinyho DVD.
V pripade deleni na dve dvd se zachovanim menu, pouzivam hidden, je to jednodussi a zpusobi to min problemu.
stayman (12393)|1.2.2006 22:53
Urob to tak ako ti radim, skopci fiunkcny button a oprav cmd!
dave_lister (14)|1.2.2006 23:04
no tak chyba byla uplne jinde, co mi radis nebo co jsem delal bylo v poradku.Highlight buttons u tohoto dvd se provadi pomoci subtitles souboru, ,ktery se re-muxuje s bmp a kde je zvyrazneni navrzeno pouze pro 4 buttons.Napadlo me se podivat do reauthorovaneho menu pomoci subripu... kterej mi to hned ukazal, chjo.Ono mozna, kdybych zacal konecne delat svoje menu pomoci layers ve photoshopu(highlights pomoci ikonek,ruky apod.), bylo by mi to jasny asi od zacatku
Pokud tento zpusob uz znas, tak se omlouvam, ze me to nenapadlo, pokud ne
je to alespon dalsi poznatek pro koholiv.Diky za snahu a pomoc.Preji hezky zbytek vecera.
stayman (12393)|1.2.2006 23:24
No skontrolovat farby si si mohol podla tych buttonov co uz mas, to je jasne, oni su tam vlastne az v styroch castiach Default, 1,2,3
dave_lister (14)|2.2.2006 08:04
Pouziva se jenom coloscheme 1, default a 2,3 jsou na nulovych hodnotach(orig)