Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mpeg-3 ve VirtualDubu

doceto_tvf (68)|1.2.2006 18:21
Mam velky problem.. kdyz si chci, aby mi virtualdub vyhodil zvuk ne, nekompresovany z AVIcka, ale do mp3, tak, pokud najedu na tlacitko AUDIO > FULL PROCESSING MODE > COMPRESSION, mam vyber, do ceho chci zvuk prevest, jenze.. u jinych mam na vyber, ale pokud kliknu na MPEG Layer 3, tak mi nevyhodi zadnou moznost.. potreboval bych radu, cim to muze byt a jak to odstranim? Lame codec atd. vse mam.. :(
vlada (3470)|1.2.2006 19:19
doceto
Zaprvé žádný MPEG-3 neexistuje, MP3 je MPEG-1. Zadruhé, jsem trochu zmatený z toho, co chceš udělat. Pokud to chápu dobře, tak překomprimovat zvuk u AVI. Máš opravdu nainstalovaný LAME ACM kodek? Pokud jo, tak se Ti musí ve VD objevit.

Osobně bych to ale řešil kompresí zvuku externím programem. A potom ho v AVI pouze nahradit.
doceto_tvf (68)|1.2.2006 19:22
Tak problem je uz vyresen..
vlada (3470)|2.2.2006 00:05
doceto
A jak?
doceto_tvf (68)|2.2.2006 07:48
Sry, mp3 je presnej MPEG Layer 3 :)) a za dalsi jsem mel nainstalovanej spatne LAME codec, ted uz mi vse jede :))
skaut (66)|1.7.2007 13:12
Zdravím, mám podobný problém, prošel jsem všechno, ale zvuk z výsledného xvid prostě nejde.
Nevíte co s tím? Díky
screen1.jpg screen2.jpg
vlada (3470)|1.7.2007 16:27
Co těmi screenshoty chceš dokumentovat? Co se snažíš udělat? Trochu se rozepiš....
skaut (66)|1.7.2007 17:04
Mám projekt ve Vegasu a chci ho uložit jako xvid. Přes frameserver ho načtu ve VD, všechno jde v pohodě. V nastavení kodeku xvid nastavím, že chci MP3 CBR 128kB a vyrendruju. Myslel jsem, že je všechno OK, protože ve výsledném souboru jde zvuk dobře. Nevím jak si to vysvětlit, ale ten zvuk ve výsledném souboru jde, ale jen do té doby dokud neukončím ten frameserver!!?? Tak jsem to tady prošel a jestli jsem to dobře pochopil,tak musím mít nainstalován LAME ACM kodek. Tak jsem tak učinil (screen2), ale proč je to nastavení audia pořád zašedlé (screen1). Není to náhodou ono, proč mě nejde ten zvuk? Jako by se vůbec nenačetl ten kodek? Nebo je chyba jinde? Díky
screen3.jpg
leo (345)|1.7.2007 20:42
Protože máš nastaveno "Přímá kopie", což znamená, že se nic nebude komprimovat a zvuk ze zdroje bude identický se zvukem výstupního videa. Musíš zvolit "Úplné zpracování" a pak už to zašedlé nebude a budeš to moci nastavit podle potřeby.
skaut (66)|1.7.2007 21:10
leo moc díky