Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

.ts po druhe - jak z nej vymazat jednu zvukovou stopu?

ondratel (64)|1.2.2006 14:39
mam nakej film .ts kde je video MPEG2 (variable bitrate) a dve zvukovy stopy ENG a GER -obe DD5.1 ...samozrejme ty nemecky se chci zbavit, jak?

zkousel sem v ProjectX_Source_0.90.3 dat demux a vytvorilo to .m2v (video), .ac3 o velikosti 350 MB (ENG) potom .ac3 1,5 MB (kerej mel 49 sekund ticha) a nakej .log - nemcina nigde :OO nicmene ja sem ji nepostradal, ale uz sem v tom Project_X neprisel na to jak to .m2v a .ac3 zase spojit? samozrejme zase z5 do .ts...

nejlepsi by byl nakej zpusob bez demux, ze by to dal rovnou do .ts...???
stayman (12393)|1.2.2006 14:41
MpegVCR, MpegVideoWizard...
ondratel (64)|1.2.2006 18:29
a v tom ProjectX to nejak nejde?
stayman (12393)|1.2.2006 18:30
To neviem.
SS2CZ (874)|1.2.2006 18:44
Zkus PVAStrumento jestli udělá při demuxu to samý tak je možný,že je ta stopa dohromady jako jeden soubor.
ondratel (64)|1.2.2006 18:44
trochu si zapomel rict ze ty programy nejsou zadarmo, takze do "please enter your PSN" mam napsat co? \/

kolixi za ne zaplatil?
stayman (12393)|1.2.2006 19:05
[quote=ondratel]trochu si zapomel rict ze ty programy nejsou zadarmo, takze do "please enter your PSN" mam napsat co? \/

kolixi za ne zaplatil?[/quote]

To mala byt asi otazka na mna...

No kolko pytaju, tolko im musis zaplatit, neviem, mozno mavaju aj nejake akcie, tak si pockaj.
vlada (3470)|1.2.2006 19:29
ondratel
Jestli Ti bude vyhovovat MPEG, tak zkus TMPGEnc nebo rychlejší MPLEX GUI. Proč chceš právě TS?

No a jestli chceš něco extra, zkus to hodit do matrošky (MKV) pomocí MKVToolnix.
stayman (12393)|1.2.2006 19:46
Jo, neco extra..., nepouzitelneho :-D , navyse co s kvalitou (obrazu) nema nic spolocne \/
ondratel (64)|1.2.2006 23:08
DVR-studio i ty womble MPEG wizard a vcr to taky neumej... dys dam zakazat audio a nacist externi .ac3 audio tak nabidne ulozeni jen do .mpg, dys nactu video .ts a externi audio .ac3 tak sice nabidne ulozit do .ts a v nem sou pak stopy i z puvodniho .ts ze keryho si mel brat jen video, a dys dam nacist .m2v a .ac3 tak nabidne ulozeni zase jen do .mpg...

v ProjectX to nejspis taky nejde nebo esi jo tak ja neprisel nato jak...

tak newim, musi to prece nejak jit ne? mam tu hdone .ts a fsechny sou jen s jednoustopou .ac3, dys ho negdo mohl udelat s dvema zvukovejma stopama, tak ta jedna musi jit zase i smazat...???
wizzard (447)|1.2.2006 23:27
Nebude to nahodou Lara Croft v HDTV 1080i...????
Prave na tom pracujem, a ak by mala dual audio budm len rad... :-!!!
ondratel (64)|1.2.2006 23:38
ne neni. dual audio - to jako ze mas rad nemeckej dabing cico?

a na cem ze to pracujes?
vlada (3470)|2.2.2006 00:13
StayMan by €RikŁ€
Proč nepoužitelnýho? Přehrávače VLC i MPC tohle přehrajou z fleku. Můžeš tam přidat kapitoly nebo titulky a neni s tim žádnej problém. Mux/Demux snad nikdy nemá nic společnýho s kvalitou. Tvrdil jsem něco jinýho?

ondratel
Proč trváš na tom .TS? To je transport stream, který se používá pro přenos, na počítači to je k ničemu. Celkem chápu, že to žádný program nepodporuje. K čemu?
stayman (12393)|2.2.2006 01:31
vlada
Ved prave, obalka ti je zbytocna,navyse ktora je uplne nepouzitelna so ziadnou podporou, a preto aj ta poznamka ze to neriesi kvalitu, kedze je to LEN obalka.. no a ten transport stream, alebo HD video ma moznost aj prehrat s HW, inak mu to spravi kazdy slusny editor co ma podporu HD :-)
ondratel (64)|2.2.2006 11:45
protoze .mkv je nejhorsi co sem zatim videl. nepodporuje to skoro zadnej prehravac, dostat z nej video ven je nemozny a kodeky priserny! natoz aby u nej fungovala hw akcelerace... narozdil .ts je kontajner kerej prehrajou fsechny prehravace a hw akcelerace u nej funguje perfektne, demuxovat ho neni vubec problem... //tj OT

akorat je problem (a ted k tematu) video+zvuk necim do .ts ulozit... proc - protoze mi zatim nigdo nerek cim to de? :-((( f tom projectX by mohlo... - nevi negdo?
mirekv (7169)|2.2.2006 11:55
ondratel
.mkv je nejhorsi co sem zatim videl
To tě vlada nebude mít rád, ovšem já souhlasím. Proč to chceš mermomocí do ts?
vlada (3470)|2.2.2006 12:19
StayMan by €RikŁ€
Co má společnýho TS a HD?
Foolproof (2713)|2.2.2006 12:47
Hm...

Není mi jasný důvod separace té jazykové mutace, jedině snad problém s velikostí souboru, jinak je to přece u TS úplně jedno.
TS lze přehrávat pouze na PC a zvukovou stopu si při přehrávání vyberu jakou chci, toto já považuji spíš za přednost.
Jestli tedy opravdu potřebuji menší soubor, no tak to demuxnu, nežádoucí audio mutaci smažu a nechám to jako 2 soubory video a audio a to na PC hraje taky.

No a jestli mermomocí trváš na tom transport streamu, tak kecáš, že to v MPG2VCR nejde, nyní jsem to zkoušel, jde to

Tools-multiplex-masku zvolit jako all files, vybrat transport stream.
Demuxované to bylo v PVAStrumento.
stayman (12393)|2.2.2006 12:49
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Co má společnýho TS a HD?[/quote]

Ze ine uplatnenie (okrem DVB) som u neho nevidel, iba u HD videa (D-VHS, HDkamery), ale samoze je rozmer uplne jedno.. :-)
ondratel (64)|2.2.2006 17:08
Foolproof: tvuj zpusob sice funguje, ale mel sem pravdu ja ze to v tom programu nejde... sice davat all files a ulozit s priponou .ts me nenapadlo, ale nenapadlo me to z toho duvodu, protoze dys tam ulozit jako .ts neni, tak to tam asi neni bezduvodne ...ten .ts co z toho vylez je chvilema dost trhanej... \/
stayman (12393)|2.2.2006 17:48
[quote=Foolproof]Tools-multiplex-masku zvolit jako all files, vybrat transport stream.
Demuxované to bylo v PVAStrumento.[/quote]

Pisal som mu to cez PM, neodpovedal...
vlada (3470)|2.2.2006 19:08
[quote=mirekv]ondratel
mkv je nejhorsi co sem zatim videl
To tě vlada nebude mít rád, ovšem já souhlasím.[/quote]
Můžeš mi dát jediněj důvod? Já Ti můžu dát naopak plno důvodů, proč je MKV nejlepší.

ondratel
MKV neni komprese videa, ale kontejner. Podporuje téměř všechny komprese co existujou. Nějaká HW akcelerace je střela naprosto mimo. Máš snad HW akceleraci AVI? Mux/demux vůbec neni problém a je na to několik programů (AVI-Mux GUI, MKVToolnix, VirtualDubMod).

Podpora formátů: video - MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (SP, ASP, AVC), RealMedia, QuickTime, MJEPG, DV a cokliv co lze uložit do AVI; zvuk - MPEG-1 (MP2, MP3), MPEG-4 (AAC-LC/HE/PS), AC3, DTS, Vorbis, FLAC, Wavpack.

A co se týká přehrávačů: VLC, MPC, Mplayer, Xine - nativně; ATV2000, foobar2000 přes plugin; BSPlayer, ZoomPlayer, TCMP - s nadstandardní podporou přes DirectShow splitter; WinAMP, WMP, ViPlay a všechny další DirectShow přehrávače přes splitter, včetně výběru zvukovych a titulkovych stop a kapitol. Znáš jiný formát s tak širokou podporou kromě zastaralýho AVI?

Ono je strašně jednoduchý nic nevědět a rovnou něco pomluvit, z takovych lidí se mi chce :-k

Ale stejně Ti ještě poradím - TS umí program Avidemux. Jestli tam jde udělat to, co chceš nevim, ale zkusit to můžeš.
Foolproof (2713)|2.2.2006 20:20
[quote=ondratel]Foolproof: tvuj zpusob sice funguje, ...ten .ts co z toho vylez je chvilema dost trhanej... \/[/quote]

Mně nic netrhá, ovšem nic jiného než MediaPlayerClassic nepoužívám, ten má vlastní demultiplexer - source filter založený myslím na FFDShow, tam je to bez problémů.

Právě pokud je to jako video v MPEG2 a zvuk je extra, MPC tp přehrává taky, není nutný žádný kontejner a tím pádem demultiplexer v DirectShow stringu, sníží se zatížení procesoru.Proto se této metody video a audio extra používá taky u HDV, protože zpracování takového streamu je pro dnešní běžné PC stále velmi náročné a každé procento získané na výkonu při dekodování se počítá.Při prezenci několika jazykových mutací vzniká další úspora výkonu, protože odpadá eliminace nežádoucího Apid, který nechceme "slyšet".
vlada (3470)|2.2.2006 21:23
Foolproof
Na FFDShow zdrojový filtr v MPC určitě postavený není. FFDShow je "pouze" sada dekoderů videa a zvuku, postavená převážně na libavc kodeku (z ffmpeg). Plus jsou zde další filtry pro postprocessing obrazu a zvuku, ale součástí FFDShow nejsou žádné splittery.
Jenom poznámka k obrazu a zvuku zvlášť - já to nepoužívám, protože se mi to potom občas rozjíždí. Dobrý kontejner, jako třeba matroška, systém skoro nezatěžuje a synchronizaci drží perfektně.
StD (8612)|2.2.2006 22:00
Vlada ...no jestli se ti to "rozjíždí" (ie. synchro A/V), tak je to především otázka Tvého P.T. stroje a nikolivěk SW. Mě se nic nerozjíždí, a že si v tom kontroluji vždy audio-delay dubu (m2v + ac3 nebo wav) pěkně přesně na hubu ještě před muxem... A to nemám žádné hyper-duper zázraky, jenom Athlonky 1800 a 2500...
wizzard (447)|2.2.2006 22:24
[quote=ondratel]ne neni. dual audio - to jako ze mas rad nemeckej dabing cico?

a na cem ze to pracujes?[/quote]
Stiahol som prave prvu cast Lara Croft HDTV 1080i a je to presne vo formate TS, o ktorom sa tu bavite...prehrat to ide v pohode s PowerDVD ale ma len ENG audio. Editovat to neplanujem, nie je dovod ani skusenosti, akurat mozno ulozit na DVD-RW ako UDF (je to jeden velky subor cez 3GB 9-) )
P.S.
Dual audio je vyhodne napr. v pripade, ak mas nejakych kamaratov s podobnymi zaujmami, co vedia lepsie nemecky alebo pre potreby spojit prijemne s uzitocnym, ak sa ucis nemecky sam...
Foolproof (2713)|2.2.2006 22:24
Vlada

Určitě máš pravdu s tím FFDShow, ale nepřesnost v popisu původu myslím nic podstatného na mottu příspěvku nemění.
Prostě při separovaných souborech video,audio,subtittles není splitter potřeba.
A kdyby se to rozjelo, v AC3Filteru do toho prostě "drcnu" správným směrem, stejně vždycky do toho trochu drbu abych to "vylepčil". :-)
vlada (3470)|2.2.2006 23:11
Foolproof
Jasný, jenom jsem to chtěl upřesnit, jinak máš samozřejmě pravdu.

S tím rozjížděním se to ale děje nejenom mě na počítači, ale i dalším lidem. On ten kontejner není samoúčelná věc. Stačí, aby si wokna na chvíli chruply, dekoder nestihne pár snímků a problém je na světě.
ondratel (64)|5.2.2006 02:14
vlada: to ze .mkv podporuje tolik formatu je vykoupeno hw narocnosti a vubec... neni este taky vychtanej ...a gdo vi esi vubec negdy bude protoze (a to musis uznat i ty) neni ve stredu zajmu a nejspis uz ani nebude protze sou tu jiny formaty ktery sou protlacovany dopredu spis komerci ale jen diky tomu nerikam ze sou spatny... z osklivyho kacatka... 8-) ...staci si fzpomenout jak fzniknul divx. jinak krom toho .mkv nemam rad z dalsiho duvodu - jakmile do nej negdo neco ulozi je to jak dyby to zamknul a je konec! ...jo jen abys vedel ze nesirim bludy vo necem co neznam - tak ti reknu ze tu mam dva filmy .mkv (MPEG2 variable + .ac3) a mam je tu jen proto ze sem je nesehnal v jinym formatu a z toho .mkv to demuxovat nejde! tolik k onomu bajecnemu kontejneru...

jo jinak dik za typ na tu utilitu zejtra ji vyzkousim, ted uz du spat...
mirekv (7169)|5.2.2006 08:46
ondratel
vladovi to nevysvětlíš, to je zastánce menšinových a předem mrtvých formátů.
Foolproof (2713)|5.2.2006 15:41
[quote=ondratel] tak ti reknu ze tu mam dva filmy .mkv (MPEG2 variable + .ac3) a mam je tu jen proto ze sem je nesehnal v jinym formatu a z toho .mkv to demuxovat nejde! tolik k onomu bajecnemu kontejneru...

[/quote]

Abys to převedl do jiného kontejneru, tak to demuxovat ani nemusíš :-)

Stačí mít v systemu nějaký source filter, který to umí číst no a potom třeba Avivo konverter a je to.Takže jako argument proti mkv to moc neobstojí.
ondratel (64)|6.2.2006 00:43
foolproof: tohle zni ale spis jako zachytavani nez prevod... to nezni jako 100% kvality zdroje...

taxem zkusil ten prevod .ts primo na .ts v tom avidemux... presne tam je volba "first audio track" ".ac3 audio track 0" a second audio track sem nastavil "no audio track"... coz mi torchu pozvedlo naladu... vysledny .ts se zdal f pohode - jedna zvukova stopa, video nesekany (jako pri jinejch postupech) atd. jenze k memu udivu zvuk skoncil asi o hodinu drif nez mel, proste od nejake 83. min je ticho... :-( nechapu jaxe muze neco takovyho stat?!! ale jinak musim vladoj podekovat za tip, tenhle programek vypada nejnadejnec ze fsech... este prid nato proc to useklo ten zvuk...?
vlada (3470)|6.2.2006 09:48
ondratel
To nevím, proč to useklo ten zvuk. S tímhle programem nemám moc zkušeností, pouze jsem tam spíš náhodou objevil, že umí i TS. Mimochodem v Avidemux se chystá podpora MP4 a MOV.

Pokud budeš hodnej, tak Ti ještě poradím jak demuxovat MKV :-) A hardwerová náročnost kontejneru je blbost, splitter si bere maximálně tak 0,1% CPU.

Když si stáhneš program MKVToolnix, tak tam je taky CLI prográmek mkvextract.exe, dá se k tomu stáhnout i GUI, to je ale zde nepoužitelný. Přes GUI jde demuxovat většinu běžnych streamů, ale ne MPEG-2. MPEG-2 se musí demuxovat jako RAW stream příkazem například:
[code]
"C:\Program Files\MKVToolnix\mkvextract.exe" tracks "C:\Video\pokus.mkv" --fullraw 1:"C:\Video\track1.raw"
[/code]

AC3 zvuk vyexportuješ obdobně nebo přes MKVExtract GUI. Potom to .raw video přejmenuješ na .m2v a třeba v TMPGEncu a spojíš ze zvukem do MPEGu.

Málokterej projekt je tak promyšlenej a propracovanej jako Matroška. Od jeho autorů je k dispozici sada nástrojů pro všechno možný a kompletní specifikace s podrobnym popisem jsou na internetu. Takže ani neni problém napsat si vlastní program na nějakou manipulaci s MKV. Navíc všechny programy jsou k dispozici i se zdrojovými kódy a každej se tam může inspirovat nebo si je začlenit do svýho GPL programu.

Porovnej to teď s ASF (= WMV, WMA) - když se objevil jedinej program pro demuxování tohodle zpytlenýho formátu - VirtualDub - přispěchal ihned Microsoft s výhrůžným emailem a donutil autora VD podporu pro ASF odstranit.

Jediný formát srovnatelný s MKV je MP4. Ale ten je striktně vázaný na MPEG audio/video. MKV je jediný univerzálně použitelný kontejner, ve kterém je možné použít i nejmodernější a nejkvalitnější komprese videa a zvuku - DV, MJPEG, MPEG-4 AVC, Vorbis, AAC, FLAC, WavPack atd.
SS2CZ (874)|6.2.2006 10:09
Docela by mě zajímalo vo co tady jde,to je nějaký duševní cvičení nebo co? 9-)
vlada (3470)|6.2.2006 10:22
SS2CZ
No ondratel přišel s několika argumenty, proč je MKV špatný formát a já mu všechny vyvracím. Přestože je mi jasný, že tu jsou jedincí, kteří te nepochopí, protože nechtějí. :-)
SS2CZ (874)|6.2.2006 10:35
vlada
Já nevím proč dávat MPEG2 do MKV když existuje VOB.To mi tady není jasný. Nikde jsem nenašel rozlišení toho videa?
ondratel (64)|6.2.2006 13:43
taxem zkusil demuxovat (projectx) ten .ts na .m2v a .ac3 a potom f tom avidemux nacist to video .m2v a pridat externi audio z toho .ac3 a ulozit jako .ts ale problem se objevil znovu...

co se muze posrat, to se taky posere!

vlada: neznas este nejakou jinou utilitu ktera ma v "save as" taky priponu .ts? jo jinak diky za ten postup na demuxovani .mkv urcite zkusim, presne sem se totiz zasek na tom ze to nepodporuje mpeg2... ted sem nad tim trochu zamyslel a docela me zarazila ta cast "...prejmenovat na .m2v" - urcite je to tak jednoduchy? proc by se to teda ukladalo do nakyho .raw dys je to stejny jako .m2v - nebo?

a jedno OT: film 1080i - mpeg2 (variable bitrate) + .ac3 - kdyz je jako .mkv zere to skoro 100% cpu a kdyz jako .ts zere to tak 20-40 % cpu - jako normalni film... neumim si predstavit dybych mel video 1080p f .mkv to bych asi ani nerozjel... a to mam opterona 144 @ 2,7 Ghz...
SS2CZ (874)|6.2.2006 13:55
ondratel
Spoj to v Ifoeditu.
ondratel (64)|6.2.2006 15:55
to bych vedel rad jak? nidge tam neni zadny open a ani drag&drop nejde...
SS2CZ (874)|6.2.2006 16:04
ondratel
Zkusit to můžeš "DVD autor",ale asi to nepůjde,protože jsi ftipně dopsal rozlišení 1080i.Takže mě napadá akorád převod transport stream na program stream ve Womble editoru a to už ti radil Stay v první odpovědi. :-E
mirekv (7169)|6.2.2006 16:15
SS2CZ
Vladu nepřesvědčíš, nepochopí, že MKV byl mrtvý formát už když vznikl.
SS2CZ (874)|6.2.2006 16:19
mirekv
Já ho přesvědčovat nechci(MKV neumím/neznám :-E ) on si asi neuvědomil,že je řeč o mpeg2.
ondratel (64)|6.2.2006 16:22
vlada: taxem zkusil ten extract mpeg2 z .mkv do toho .raw ale to prejmenovani asi nebude spravnej postup, protoze kdyz sem zmenil tu priponu a pokusil sem ten .m2v nacist do avidemux tak ten program hodil error a spadnul...
vlada (3470)|6.2.2006 18:15
mirekv
Aha, a proč teda tolik lidí MKV používá?

SS2CZ
S MPEG-4 by nebyly žádný problémy. Samozřejmě vím od začátku, že se jedná o MPEG-2. Na rozdíl od Tebe, který si zřejmě nepochopil, že ondratel to chce do TS.

ondratel
Nop byl to pokus s tím Avidemux, holt asi nějaká chybka. Zkusím se na to ještě poptat. Případně někde seženu nějakou vývojovou verzi, kde by to mohlo být opravené.

Zkus to s tím demuxnutým videem z MKV pomocí TMPGEnc, tam mi to proběhlo. Já vidim možnej problém v tom rozlišení. Samozřejmě to neni úplně čistá netoda, ten .raw neni totéž co .m2v, ale mělo by to klapnout i takhle. Ověřoval jsem ten postup a fungoval mi.

S tím využitím HW bude pes zakopaný úplně jinde než v MKV. Měl jsem HD video (tuším 1080p) v MPEGu. Počítač P4 2,4 GHz to nedával ani náhodou. Až AMD 3400+ to rozjel na 90% CPU ve VLC (má velmi rychlý MPEG-2 dekoder). Problém je zřejmě v tom, že pokud je video v TS, použije se u Tebe k dekódování nějaký filtr s HW akcelerací grafické karty. A z jiných kontejnerů to DirectShow napojí na jiný dekoder bez HW akcelerace. Bez pomoci grafický karty to ten Tvůj počítač nebude pravděpodobně schopný dekomprimovat. V čem to vlastně přehráváš? Tohle by mělo jít vyřešit ke spokojenosti.

Dovolím si taky jeden OT: Pro MPEG-2 a VC-1 (WMV9) tu je standard nazývaný tuším dxva, který umožňuje HW akceleraci videa grafickou kartou. Ne že by to teda fungovalo, ale náznak snahy tu je. Bohužel v době, kdy jsou oba formáty už téměř mrtvý. Pro MPEG-4 bohužel nic podobnýho neexistuje a nVidia i ATI si vyvíjí vlastní proprietární systémy. Takže naděje, že tu bude v budoucnu nějaký free dekoder AVC s HW akcelerací je téměř nulová. A ATI ani nVidia svoje dekodery zadarmo nedávají :(( Takže pro H264 video si připravte procesory 8 GHz. V podání úžasnýho QuickTime dekoderu teda tak 100 GHz.
ondratel (64)|6.2.2006 18:54
tos rek hezky... nicmene musim trochu poopravit svymi zkusenostmi... mam tu jedno 1080p .avi f XviD - oprav me jestli se mylim ale to snad je MPEG4 ne? a to jede ze fsech hd videi nejplynulejc... cpu max 25 % (mpeg2.ts cpu 20-40%, .mkv 60%) tak newim k cemu vyvoj hw akcelerace prom mpeg4 a este ne free...? druha vec: s tim quicktime - nez ze bych ho mel nejak rad - ve skutecnosti apple uplne nesnasim - nic osobniho ale nemam rad ad-hoc programy, jenze dys fsechny trailery sou .mov a mam doma i nejaky 1080p ...dys se naistaluje quitcktime alternative a pousti se to f Nero Showtime tak to jede naprosto f pohode (cpu 40-60%) jinak pokud bys to pustil f bsplayeru nebo f originalnim quicktime player tak pokud to vubec spustis tak na konci zvuku dvou minutovyho traileru budes s videem tak u patyho framu :-D tj fakt!

jinak ja pouzivam BSPlayer Pro 1.36.825 (ta novejsi verze ma naky problemy s mpeg2 variable bitrate, pockame az co 1.38...) a kodeky: DivX Pro 5.2.1 (update neplanuju pac v6 je plna spyware adware a nesmyslu a nic novyho neprinasi, krom toho ze s videem f divx 6 sem este nesetkal a nejspis ani nesetkam), divx antifreeze 0.4, Koepi XviD 1.1.0 Final a quli tem dvoum .mkv i MatroskaPac Full 1.1.2 (ale zasktrnul sem jen haali splitter), quicktime alternative 1.68 a zvukovej filtr mam Moonlight Odio Dekoda 1.23 - ten uz se bohuzel asi 2 roky nevyviji ale stale mi pride nejlepsi...

no stimhle arzenalem sem docela spokojenej pac mi bezi fsechno vcetne .mov .ts .vob .mkv .mpa... bezi v jednom prehravaci jedinou vyjimkou sou HD .mov kery poustim f nero showtime 2.1.0.9
SS2CZ (874)|6.2.2006 20:14
Hmm,omlouvám se nenechte se rušit. :-E :-E
vlada (3470)|6.2.2006 21:12
ondratel
Já používám MPC (Media Player Classic) - má vlastní splittery pro MP4, MKV i MOV. Vlastní dekodery MPEG-1, MPEG-2, MP2, MP3, AC3, DTS,AAC a plno dalších. Takže taky přehraje cokoliv mu předhodím - QuickTime, RealMedia, WindowsMedia i všechny normální videa :-)

V MPC si dokonce můžeš vybrat, jestli chceš pro MOVy použít originál QuickTime splitter a dekodery nebo interní MP4/MOV splitter, případně systémový, třeba Nero MP4/MOV splitter. Jako dekoder MPEG-4 AVC (ten se používá často v HD MOV trailerech) lze potom využít nepoužitelnej QuickTime dekoder, FFDShow, CoreAVC (údajně velmi rychlý) nebo Nero. Zvuk bývá AAC.

Ty Tvoje zkušenosti se zatížením procesoru jsou zajímavý. XviD je MPEG-4 ASP, já jsem hlavně mluvil o mnohem složitějším MPEG-4 AVC (viz. ty HD trailery). Pokud si pamatuju, tak mi MPEG-4 SP běhal v rozlišení 0,4 Mpix na CPU Duron 600 MHz. Takže MPEG-4 ASP HD video 2 Mpix by mělo potřebovat tak kolem 3 GHz CPU. Využití 20-30% se mi zdá nesmysl. Jsi si tím jistý?

Pro zajímavost jsem dělal srovnání - Mam tu MKV-AVC/AC3 640x480 (tedy 0,3 Mpix). Přes FFDShow dekoder žere 75%, ve VLC 60% (plus mínus 15%). Potom tu mam ale MKV-ASP/Vorbis 720x312 (0,22 Mpix) a přes FFDShow dekoder sice pořád bere 30%, ale ve VLC to žere 3-5% CPU. Že je VLC nejrychlejší dekoder jsem věděl, ale tohle mě překvapilo. No každopádně z toho plyne: 30% u HD MPEG-4 ASP neni nereálný, jak jsem si ještě před chvílí myslel. MPEG-4 AVC nepomůže ani svěcená voda, bez HW akcelerace se HD video nehne. Je to rozdíl v rychlosti dekódování více než desetinásobný. Ještě jsem zkoušel MPEG-2 ve VLC - 720x576 (0,4 Mpix) bral tak 20% CPU. Takže je dokonce náročnější než MPEG-4 ASP, ale přibližně 4x míň než MPEG-4 AVC. Samozřejmě pro objektivní srovnání by to chtělo mít stejný rozlišení a datový tok a taky hraje velkou roli optimalizace kodeků. MPEG-4 AVC kodeky jsou zatim v ranym stádiu vývoje a spíš se přidávají funkce než optimalizuje.

No každopádně by mě zajímalo, jaký výsledky dosáhneš s VLC a MPC Ty. Mohl bys to zkusit? Nějakej MPEG-2 a MPEG-4. Důležitý jsou použitý filtry, víš jak je zjistíš?

A ještě jsem testoval AVI vs. MKV - je to úplně stejný. Zátěž procesoru se nemění. Chyba je určitě jinde. A až budeš příště potřebovat přehrát MKV v BSPlayeru, stačí si stáhnout samotný Haaliho splitter. Umí i MP4, OGM a AVI. Nemam rád codecpacky.

Sakra to sem se rozepsal :OO
ondratel (64)|7.2.2006 01:05
codecpack sem zkusil jednou - skoncilo to formatem c: :-E ---> uz nigdy vic!

jinak zkousel sem ten XviD progressive 1920*800@23,976 psal sem 20-40% ale ted sem to przkoumal podrobnejc a litalo to 35-45% cpu

jen pro porovnani standartni XviD 640*272@25 zere 2-9% cpu

mpeg2 .mkv 1920*1080@29,97 interlaced zere 40-55% cpu

mpeg2 .ts 1920*1080@29,97 interlaced zere 20-45% cpu

takovej bordel dela .VOB na dvd zere vod 2 az do 45% cpu

nejhorsi samozrejme 1920*1080 progressive .MOV - ten f bsplayeru zere 60-100% cpu ale drif mu ani tech 100% v nekterych scenach nestacilo, ted sem bohuzel na zadnou gde by se to aspon jednou zaseklo nenarazil, newim mozna uz s tim neco udelali, ja uz HD trailery nakej patek poustim rvnou do showtime takze sem situaci nesledoval... jinak v nero showtime zere 30-85 % cpu... bez pretakteni to behalo taky (1,8 GHz) ale na druhym pc mam P4 2,8@3,06 a na ni to ma problemy... - freqence neni fse 8-)

kua tj zas OT! ted k tematu, negdo nasel dalsi program kerej umi ukladat do .ts?
SS2CZ (874)|7.2.2006 08:50
Jeden program znám,jmenuje se AltDVB.Možná by stačilo domluvit se s proveiderem jestli by to neprotáh znovu přes satelit a v AltDVB si můžeš nastavit nahrávání zvukový stopy jaký chceš. :-E
SS2CZ (874)|7.2.2006 10:29
Zkusil jsem 1080i mpeg2 nahrávku z DVB-S(ts) demuxnout ProjectX a složit programem mkvmerge GUI v1.6.5 do MKV a zdá se,že to hraje a odlehčí CPU cca 3-5%. :OO