Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S-Bracket zapojení S/PDIF, motherboard MSI KT6

Peloš (103)|31.1.2006 13:55
Zdravím, chtěl bych poradit na jaké piny konektoru základní desky MSI KT6 Delta se zapojují digitální konektory S/PDIF (optický a CINCH). Z obrázku mi to není zcela jasné, především v případě optického výstupu. Děkuji také za případné info, kde sehnat odpovídající 12 pin konektor.
Miuvek (858)|31.1.2006 14:16
A ten konektor u S-bracket neodpovídá konektoru na základní desce? Já mám doma něco podobného a no problem (KT4)
Peloš (103)|31.1.2006 15:09
Já mám ten problém, že jsem si objednal S-bracket a obdržel jsem provedení pouze s S/PDIF out konektory. Ty analogové výstupy tam nemám. To by mi ani tak nevadilo, chci využít hlavně digitální výstup, ale bohužel mám jiný konektor - takový třípinový, myslím, že je stejný jako na audio kabelu k CD-ROMu.
Miuvek (858)|31.1.2006 16:08
aha, to já měl S-bracket kompletní, jak je znázorněno na obrázku.

Z elektrického hlediska to není žádný problém. Jeden z těch tří pinů je zem, další napájení (patrně +5V) a ten třetí signál SPDIF (je společný pro koax i opt. out). Stačí trochu analyzovat S-bracket a mělo by to být jasné.

Zkusím se mrknou na ten můj, momentálně ho nevyužívám, takže mi leží v šupleti.
Miuvek (858)|31.1.2006 16:42
Podle mě jsou to ty tři piny, co jsem v obrázku vyznačil červeně. Prostřední z nich je SPDIFout, krajní jsou GND a +5V, takže bacha na správné otočení toho třípinového konektoru, jinak přivedeš těch +5V na zem a to by nemuselo mít dobré následky pro obvody na desce.
Analýzou s-bracketu lze celkem snadno určit který je +5V a který GND.
Peloš (103)|1.2.2006 08:05
Díky za radu, večer to vyzkouším, jen si nejsem jistý, jestli půjde použít ten třípinový konektor.
Miuvek (858)|1.2.2006 09:11
Já myslím, že by měl jít použít, většinou mají jednotnou rozteč pinů 2,54 mm
Peloš (103)|1.2.2006 23:01
Je to OK! Děkuji za ochotu!