Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 14 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 197

Téma: sestava pro strih

Je tu občas Avatar uživatele TomV
    Registrace
    Mar 2006

Takže se pokusím nahodit nějaký návrh, o kterém se pak můžeme bavit dál.

Platforma Intel, to je jednoznačný.

CPU : P4 3GHz HT, to je v pohodě

MB : Asus, taky souhlas

RAM 2x 1 GB : na značce tolik nezáleží, protože paměťový kontrolér v intelích čipsetech je špičkovej už od dob i865PE a sežere takřka všechny paměti bez protestů. Kingmaxy jsou možná zbytečně drahé, v pohodě postačí méně známé, ale překvapivě velmi kvalitní paměti A-Data.

Grafika : stačí cokoliv dostupného v nižší střední třídě. Třeba GeForce 6600, nebo Radeon X1300. Osobně mám samé nVidie (ne ani tak proto, že bych na ně byl nějak vysazenej, jako spíš ze setrvačnosti), takže s možnostmi karet od ATi moc poradit nemůžu.

Disky : V současnosti vede jeznoznačně Hitachi, WD a Samsung nebrat. Připojení bych volil spíš SATA, ne, že by to současné disky uměly využít, ale hlavně proto, že jak tak sleduju vývoj desek, tak PATA disky za chvíli nebude kam připojit... Kapacita podle potřeby, lepší je brát disky, co mají při dané kapacitě nejmíň ploten, protože to znamená vyšší hustotu záznamu na plotnu a tím pádem i vyšší rychlost sekvenčního čtení a zápisu.

Zdroj : zásadně značkový (Eurocase není značkový), pryč jsou ty doby, kdy žádné značky zdrojů nebyly a jejich kvalita byla většinou vyhovující. Co se týče značek, tak nejlevnější kvalitní jsou asi zdroje Fortron, případně pak o dost dražší, ale kvalitnější Enermax. Výkon by měl být nejméně 350W a zdoj by měl mít aspoň pasivní PFC, což už je dneska u kvalitních zdrojů ale samozřejmost (ty dražší mají samozřejmě aktivní).

Case : základ je dobré větrání. To nutně neznamená spoustu větráků, jen to předpokládá, že case navrhoval někdo za asistence mozku. Nemusí to být hned bigtower, ale měla by být prostorná, aby se tam daly dobře uklidit kabely a měla by mít vzadu výfukovou pozici na 120 mm větrák. To už bych dnes dal asi jako podmínku. Je nutné zajistit dobrý odtah teplého vzduchu z case a velký pomaloběžný větrák to obstará stejně dobře, jako dva menší, ovšem s poloviční hlučností. Hodně beden mívá v přední kovové stěně další otvor pro 120 mm větrák, tentokrát nasávací. Ten není nutný, ale má dvě výhody - za prvé se budou míň zanášet prachem mechaniky a konektory, protože podtlak, který v case vyvolají odtahové větráky (zdroj a zadek case) se vyrovná nuceným vháněním vzduchu a nebude tedy tahat prach skrz sebemenší skulinky. Druhá podstatná výhoda je pak ta, že vzduch proudí přes disky a tím je ochlazuje. A teplotu u disků nedoporučuju podceňovat, máte-li svá data rádi.

Zvukovka : pro základní střih podle mně bohatě postačí integrovaný AC97 kodek, jelikož na nové desky se už osazují poměrně rozumné kousky. A pokud by náhodou nestačil, tak pomůže třeba Terratec, M-Audio, nebo levnější Hercules Fortissimo IV, všechny postavené na čipu VIA Envy24HT.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Modena
    Registrace
    Feb 2005

TomV
    Souhlas !
    Z levných pamětí i PQI, HDD od WD jsou podle mých zkušenností lepší, než Hitachi, podstatné je mít na zpracování videa v PC alespoň 2 - jeden menší na systém, druhý min 200GB na data ! Na video též nedoporučuji RAID !

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Upřesnil bych

CPU: Pentium D

MB: Chipset minimálně 955, ne integrovanou grafiku

HDD: SATA-II, doporučoval bych 3 HDD - 1. Systém, 2. Odkládací + pagefile, 3. Pracovní. Osobně mám dobré zkušenosti i s Maxtory.

Case: v každém případě fan v přední části. Disky se při několikahodinové práci zahřívají a zvlášť pokud je jichvíc a jsou mezi nimi malé mezery.

Zvukovka: nemám dobré zkušenosti s integrovanýma zvukovkama - mají poměrně nízký odstup signál/šum na vstupech.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

TomV: Tvoje příspěvky jsou obdivuhodné - napsat, že na pamětech nezáleží... hmm, to nemá chybu A taky jsem nezjistil, proč WD nebrat (tedy já beru jenom WD a naopak žvásty nějakých moderátorů odjinud neberu vůbec ).

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Taktiez pozeram, co to pise a hlavne o tych diskoch HITACHI , inak z ostatnym absolutny suhlas, len by som tu grafiku pozmenil, mna s nou vysmiali

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Hitachi=IBM A grafiku jedině ATI, to je bez debat

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Ale no

Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od Pitomec
    TomV: Tvoje příspěvky jsou obdivuhodné - napsat, že na pamětech nezáleží... hmm, to nemá chybu A taky jsem nezjistil, proč WD nebrat (tedy já beru jenom WD a naopak žvásty nějakých moderátorů odjinud neberu vůbec ).
    Přečti jsi to pořádně. Já jsem neřekl, že na pamětech nezáleží. Zase ze mně děláš blbce (asi už z principu). Řekl jsem, že u intelích čipstů tolik nezáleží na značce, protože mají kvalitní MCH a ten zkousne skoro všechno. Rozhodně jsem ale neřekl, že na pamětech nezáleží, to už si vymýšlíš. Noname paměti bych nikomu neradil.

Co se týče značek disků, tak tady má každý tu svojí, stejně jako u mechanik, nicméně Hitachi = IBM už dávno neplatí (předělaná mechanika i elektronika), v současné době jsou to jedny z nejspolehlivějších a nejvýkonnějších disků (rychlejší než T7K250 už je jen WD Raptor) a WD naopak patří mezi ty nejporuchovější. Nevím, kdys naposledy kupoval disk, ale uvědom si, že i během půl roku se můžou tyhle "statistické" údaje úplně změnit. Přečti si nějaké fórum o HW, ne TVFreak. Tam je těch informací víc. (ikdyž věřím, že ty nic číst nepotřebuješ, protože víš vždycky všechno nejlíp).

2 Alf : ad zvukovka : samozřejmě, ale dotaz zněl na sestavu pro domácí střih, takže tam si někdo vystačí i s málem.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

TomV
    S diskami Hitachimam prave opacne skusenosti, hlucne a pomale, sice len s tromi, ale ako sa vravi, do tretice... takze nikde vice

Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    TomV
    S diskami Hitachimam prave opacne skusenosti, hlucne a pomale, sice len s tromi, ale ako sa vravi, do tretice... takze nikde vice
    Jasně, já to beru. Přesvědčovat tě nebudu. Hitachi mají hlučnější seek, ale zase nemají slyšet plotny, což mě osobně vyhovuje. Mám jich tu teď v místnosti běžících šest (postupně jsem je dal místo všech WDček) a naprosto v pohodě. Všichni mí známí jak z práce, tak i PCT už je mají taky. A 67 MB/s (sekvenčně z okraje disku, samozřejmě) mi nepřipadá pomalé. Na 7200 rpm disk.

Ono je to hodně o štěstí - když někdo dostane po sobě dva kusy z méně povedený série, tak si těžko koupí třetí.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Vies, ja si ich sebe nekupujem, to by som bol blazon uz pri prvom disku , bracho ma PC firmu, tak mu obcas vypomaham... len ich mam s cim porovnat, mam vsetko postupne vymene za SATA-II disky od WD a este som nenasiel od nich tichsi a rychlejsi disk, rpicom tych "znaciek" na porovnanie mam stale dost !!!

Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Vies, ja si ich sebe nekupujem, to by som bol blazon uz pri prvom disku
    Neboj, zas tak těžkej případ bys nebyl...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od TomV
    Neboj, zas tak těžkej případ bys nebyl...
    nooo, viem sa aj prisposobit, ked treba, ale zatial taku potrebu nemam

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Ahoj všici,
    to se nám to KRÁSNĚ rozjelo

Jakou desku konkrétně doporučujete s maximum připojení ATA...?
    A jaký konkrétní CPU /cena/výkon je nejlepší...?

Skřín mám: PRO Station 2002R a dle mne je prostorná dost.
    Zdroj koupím Fortron FSP350-350GTF(PF) 350W nebo
    Fortron FSP350-60BTP 350W - který je lepší..?

Audio mám SB Live! nebo bude lépe použít integrovaný zvuk.
    Díky. M

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Doska ASUS s chipsetom i975X
    CPU samozrejme Pentium s 2x2M cache DualCore vyrobeny 65nm technologiou.

Strana 4 z 14 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sestava HTPC
    Od michaldawn v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 11:22
  2. Nová sestava
    Od Anamorphic v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 28-01-2006, 23:21
  3. co tato sestava?
    Od pee.tr v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 65
    Poslední příspěvek: 07-07-2005, 11:34
  4. Nestíhá sestava?
    Od Scorotron v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 24-10-2004, 19:26
  5. Sestava PC pro Hauppauge PVR 350
    Od HonzaK v sekci SW pro TV karty