Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tv karty Pinnacle PCTV / modely: Pro, Stereo, Rave, XE

StD (8612)|17.3.2004 08:34
Jelikož se jistě budou vyskytovat hojné dotazy k této TV kartě, zakládám tento thread, tzv. spokojených uživatelů, spojený s "hlasováním". Doufám, že ho naplníme bohatou praxí -- řešení některých starých problémů by stálo za to vytáhnout ze staré diskuse. Při dotazech prosím uvádějte co nejpodrobnější popis vašeho systému HW včetně SW a jeho nastavení. \/

Takže, až se budete s PCTV :-!!! , dejte si nejprve :BB: , zamyslete se a potom navštivte tento thread. Servus!
vlada.t (32)|18.3.2004 07:00
Ještě tam chybí jedna volba:
NAPROSTO OK, ALE PROBLEMATICKÁ PŘI OŽIVOVÁNÍ
StD (8612)|18.3.2004 07:36
Nazdar Vláďo. Máš naprostou pravdu, chtěl jsem to tam teď ještě přidat, ale už mne to k editaci těch otázek nepustí... :-( Ovšem myslím, že stejně se tady bude asi tato otázka řešit nejčastěji... :-)
kucis (1)|22.3.2004 16:22
:-((( Dotaz k tv kartě Pinnacle PCTV Pro, při nahrávání z videa mi jde obraz dobře a při přehrávání nahraného videa jde zrychleně. Skoušel jsem různé jiné nastavení a nic. Mam starší video tak nahrávám přes koaxiál zvuk jde normálně. :-?
StD (8612)|22.3.2004 18:37
Teď bohužel marodím (horečky), tak to nech na čtvrtek, to už bych měl být v robotě. Zatím se také rozepiš podrobněji o HW i SW. Věšteckou kouli nevlastním :OO
Bogan (2)|23.3.2004 21:35
Na Epox 8RDA3+, Athlon 2,2+, NVidia GeForce FX5600 s originálními ovladači v5,5 a originími PCTV Vision. Cca 10 měsíců funkční.
Sice moc pomalu nabíhají, :-( ale naprosto bez problémů při instalaci našla karta všechny stanice vč. stereo zvuku. Nahrávám z antény nebo videovstupu - zatím analogové kamery. Běžně do plného Palu v MPEG 2 (DVD).
Je to moje třetí karta (první v této sestavě HW) a první stále spolehlivá.
Věřím, že k tomu přispěla i konfigurace čipu a karty od nVidie. 8-)
StD (8612)|25.3.2004 09:18
Kucis: Tak co tam máš za SW, že ti běží obraz rychle??

Bogan: Sice pomalu nabíhají... Kdo oni? Windows?? Co je dlouho (údaj). Jak máš tu GK nastavenou? Vidíš, kolik jedno nekonkrétní konstatování vyvolává dalších dotazů. Buď prosím v popisu konkrétnější. Díky \/
vlada.t (32)|25.3.2004 09:49
Kucis: protože se asi teď diskuze rozjede, tak bych taky chtěl upřesnění. Přehrávání videa ti jde zrychleně ve formátu, jak jsi ho nahrál, nebo až po nějaké úpravě? Těžko asi ponecháváš nahrané video bez dalšího zpracování.
hnevnik (6)|26.3.2004 08:13
Ahojte.

Som trochu (mierne povedane) sklamany :-(( s kvalitou tejto karty.
Opustil som kvalitne riesenie od Matrox-u Marvel G450 eTV, nasledne som kupil novu VGA kartu (FX5700 Ultra) a samozrejme k nej som chcel aj nejaky lepsi TV tuner (takze Pinnacle PCTV Pro).
Kvalita obrazu zdaleka nie je taka, na aku som si zvykol s G450 eTV. Aj ked je TV tuner dost citlivy, nie je schopny najst vsetky stanice (kablovka UPC Bratislava). Prepinanie medzi stanicami je pomale, riesenie Teletextu cez IE je podla mna nevhodne (aspom mne osobne navyhovuje, radsej by som prijal samostatne okno/aplikaciu). Tipujem to na chyby v ovladacom softe PCTV Vision, pretoze v Pinnacle Studio 8 (8.12.7) je vsetko OK a aj prepinanie medzi stanicami je rychle a stabilne. Potesujuce na PCTV Vision je to, ze dokaze nahravat aj do DV.
Teraz testujem ChrisTV 3.60 Pro a v porovnani s PCTV Vision je to nebe a dudy! Nadherny obraz, teletext v obraze alebo v okne...

OS: WinXP Pro SP1
StD (8612)|26.3.2004 09:30
[quote] Som trochu (mierne povedane) sklamany...[/quote]
...po Matroxu se ti ani moc nedivím, ale tak proč si u něho nezůstal? Jako zarytý ATInář se mohu nad GF jen pousmát. Podporuji (a provozuji) osobně raději tyto kombinace: A) ATI+AMD+libovolný čipset ne-VIA; nebo B) Matrox+Intel+čipset Intel. Všechno ostatní je "řešení rovnic s mnohem větším počtem neznámých", a to ještě pomíjím "známá úskalí" OS WinXP a zvukovek Creative, která jsou pro mne naprosto neakceptovatelná a nemíním s nimi ztrácet čas.

[quote] TV tuner dost citlivy, nie je schopny najst vsetky stanice...[/quote]
...budeš si "muset zvyknout" na to, že UPC je schopné ti nacpat do kabelu dvě stanice do jednoho kanálu, které sice Vision dokáže manuálně naladit, ale do tabulky "umí" zapsat jen jednu, což není jeho chyba...

[quote] riesenie Teletextu cez IE...[/quote]
=otázka vkusu. Sám ho používám minimálně. Když chci teletext, tak si ho zapnu přímo na VCR, přes který veškerý signál vedený do PCTV Pro stejně "cedím", tj. včetně titulků v obraze při nahrávání, pokud je chci... Jinak na přehledy TV programů (tj. těch, co koukám já) mám zdarma na Freenet.de, uložím si je off-line a jsou mi kdykoli přes IE dostupné, snadno smazatelné.

Takže napiš nám víc, hlavně na čem a pod čím a s čím to "trápíš". Servus! Přeji pěkný víkend do SR. :-)
hnevnik (6)|26.3.2004 09:46
My RIG:
Intel P4 2.4GHz (800)
ABIT IC7-G (i875PE)
TwinMOS TwiSTER 2x512MB DDR400 CL2
ABIT FX5700 Ultra 128MB DDRII
Creative SoundBlaster Audigy
WD360GD Raptor
WD2000JB
Plextor Premium
Plextor PX-708A
Enermax Titan Thunder (case)
OS:WinXP Pro SP1

Na tej MGA G450 eTV mi nevyhovoval vykon v 3D, takze som ju presunul do ineho PC (asi 5m vedla mojho PC), takze stale PCTV Pro mam moznost porovnavat s Marvelom.
Samozrejme ze som vyskusal uz vsetky mozne variacie ovladacov orig./internet... atd.
Chcem ale upozornit, ze s ChrisTV 3.60 Pro je vsetko uplne super pri poziti originalnych ovladacov od Pinnacle!!! :-) Takze ten PCTV Vision asi ma nejake bugy!
StD (8612)|26.3.2004 10:36
No mašinku máš slušnou, kam se na ní hrabe "můj výprodej"... :-(
Ale dotaz: Co máš nainstalováno (pokud máš) za DVD-softplayer? Vision totiž přebírá nastavení DirectShow filtrů podle něho/nich. U mne bylo například vše OK při holé instalaci ATI/CineMaster playeru, potom jsem dodal PowerDVD (XP 5 full) a od té doby je "ozvučení" videa trochu jakoby s více výraznými výškami, ale není to naštěstí žádná tragedie a vše funguje dál.
To když jsem tam měl naopak krátkodobě VirtualVCR, tak byla synchronisace A/V úplně v háji i při pouhém sledování TV...
To nastavení zjistíš docela snadno v GSpotu, když si zachytíš kousek něčeho z TV, uložíš a on ti potom identifikuje co a který kodek/ovladač zpracovává v řetězci rendering videa a audia...

S tím ChrisTV 3.60 je to zajímavá informace, díky! :-)
hnevnik (6)|26.3.2004 11:17
Teraz som v praci a masinu mam doma, takze ostatne info az v pondelok. Inak pouzivam Cyberlink PowerDVD XP Deluxe v5.0.
StD (8612)|26.3.2004 11:24
Jo, tak je správně ten celý název PwrDVD, tak to máme stejné. Ještě se také podívej doma, kudy ti ta GF "honí" obraz, zda na Overlay (předpokládám, tak je to správně) nebo do GDI systému (=méně pravděpodobné). Servus!
eica (1)|26.3.2004 12:22
Nemieš zabudnúť na to, že keď si PCTVPRO nainštaluješ, musíš si po detekcií a overení karty, directx a pod. nastaviť aj normu. Konkrétne krajinu, kde sa nachádzaš. Viem že Slovensko je pekná krajina, ale keď chceš naladiť všetky kanály "káblovky" + HBO musíš si nastaviť " Českú republiku" a malo by to fičať o 106!!!! Sám som mal podobný problém!
StD (8612)|26.3.2004 13:20
Eica, to bylo doufám určeno pro hnevnika... Jinak právě jsme zaznamenali 400 shlédnutí/návštěv... a následoval dlouhotrvající potlesk?!?!
:BB:
fuuzuu (4)|27.3.2004 22:03
Instalacia bez problemov, az na to capture:
- vo win98se s vfw drivermi po prehrati grabnuteho videa obraz je zrychleny a skonci omnoho skor ako zvuk ...
- vo winxp s wdm drivermi nastavim pre capture 25 fps a pri samotnom capturingu mi nezobrazi viac nez 20 fps (iuvcr) a ani record vo vision nie je ok
najhorsie je na tom, ze niektore videa som capturol bez problemov...
vyskusal som pomaly vsetko (zmena PCI slotu, zmena PC, zmena latencie, IRQ,...)a nic nepomohlo - no neviem co teraz... :-(
Bogan (2)|27.3.2004 23:47
Bogan: Sice pomalu nabíhají... Kdo oni? Windows?? Co je dlouho (údaj). Jak máš tu GK nastavenou? Vidíš, kolik jedno nekonkrétní konstatování vyvolává dalších dotazů. Buď prosím v popisu konkrétnější. Díky \/ [/quote]
To: StD Jo, tak doplním:
EPOX 8RDA3+, AMD 2200+, 512 MB dual, nVidia FX 5600 128 MB, Pinnacle PCTV Pro, 1HD 30G+ 1SATA 80G, DVDRW LG 4040B, DVD SD 616F, HP scaner a tiskárna na USB + modem ISDN na USB, analog mon.AOC 9Glr, zvuk na desce 5.1 C.Media, repro 5.1. EmCom.
1. Win98SE CZ, nVidia Detonator 44.03
2. WinXP Pro CZ, nVidia ForceWare 56.56
v obou systémech DirectX 9.0b, PCTV Vision 2.75 b.143 + driv.5.5 naladěno na Pal DK, zvuk na AUX desky, záznam na SATA disk.
Zkoušel jsem jiné programy, jen ATV2000 a Inter Video WinDVR 3 fungovaly dobře, ale vrátil jsem se k PCTV Vision - kromě pomalého náběhu je vše O.K. jak přehrání TV tak záznam TV i videa ze staré analogové kamery Video8.
Nahrávám do Mpeg2 DVD, když chci jen nahrát a vypálit film s vyřezanou reklamou, nebo do DV když chci stříhat ve Vegasu.
Pomalu nabíhají -- Proboha, snad jsi nemyslel Windows, to by velký Bill přece nepřipustil :-) .
PCTV Vision ve Win98 cca 25-35", ve Win XP 8-12", vím, že mám systém zasekanej kde čím, ale ATV2000 nabíhají o moc svižněji.
Před tím jsem měl ATI Wonder a Matrox RR s G400 (ještě mi běhají v druhém kompu) Matrox byl se svým HW kodekem O.K. ale záznam do MJPEG už není ono a G400 už taky nestíhala.
S Pinnaclem jsem zatím celkem spokojený, je stabilní, bez rušení a vypadávání snímků.
To: Hnevnik ChrisTV 3.60 Pro
Dík za upozornění, vyzkouším.
StD (8612)|28.3.2004 08:53
Podle toho, jak to zlehka popisuješ, tak si na odstavečky s odrážkami (-) odpovídáš sám větou:[quote]
najhorsie je na tom, ze niektore videa som capturol bez problemov...[/quote]
Tj. pokud byla instalace OS/+Vision "neposkvrněná" jinými programy, zachytávalo to OK? Potom jsi si "zkušebně" instaloval/odinstaloval jiné (vč. kodeků) a už to blbne? Myslím, že jsme o tom už dříve diskutovali... =chyba je někde v DirectShow filtrech. Hledej jinde včerejší příspěvek s titulem Heuréka. Už nevím, kde to bylo. Servus!

P.S. Také by jsi mohl zkusit Hnevníkovo řešení výše.
StD (8612)|28.3.2004 09:03
Osobně bych to pomalé nabíhání PCTV Vision viděl na tu spoustu portů, co musí nejprve "zkontrolovat", než se spustí -- to si totiž onen prográmek dělá, hledá/mapuje prostě jen aktivní zdroje signálu audio a video.

U mne s Athlonem XP 1800+, 512MB DDR na obyč. desce ECS pod W98SE (s WDM ovladači) to netrvá odpočtem "jednadvaceti" ani 5 vteřin. Mám ovšem zakázané/povypínané všechny USB, IrDA, Joysticky a podobné nepoužívané nesmysly. :-) Periferie mám na starém dobrém SCSIřadiči... Servus!
hnevnik (6)|30.3.2004 10:31
[quote=StD]Ještě se také podívej doma, kudy ti ta GF "honí" obraz, zda na Overlay (předpokládám, tak je to správně) nebo do GDI systému (=méně pravděpodobné).[/quote]

Cez weekend som sa prestahoval, takze som este nestihol na PC nic poriadne spravit a este mi ani nezapojili kablovku. Mozno bude aj lepsi signal :-).
Jarry_tvf (3)|30.3.2004 12:43
Zdravim,
mam PCTV Pro, asi pred rokom kupenu. Doposial sa mi nikde nepodarilo zistit co presne za typ tv-tunera na nej je (video dekoder BT878A, zvukovy dekoder MSP3410G, ale tv-tuner je zakrytovany).

Ale ani v recenzi som nenasiel zmienku o tom, co je tam za tv-tuner. Z nejakych zdrojov mam ze je tam Temic (neviem aky typ), inde zas najdem ze Philips (ten asi bol v tych starsich). Vie mi niekto zodpovedne a presne povedat, aky tv-tuner je v tej karte (Pinnacle PCTV/Pro, priblizne rok stara takze asi ten novsi typ)? Bez toho totiz ziaden iny SW s touto kartou nerozchodim (vsetky sa pytaju pri nastavovani na typ tunera).

Preco chcem iny soft? s originalnym som spokojny, az na 1 vec: zachytavanie. Na mojej zostave (XP1600+, 512MB RAM, WinXP/Pro) nijako nemozem zachytavat vo full pal. Je jedno, aky kodek vyberiem (a v originalnom softe sa neda nastavit lubovolny, len to co sw dovoli), full pal nezachytim. mpeg1/2, dv, vsetko jedno. Akonahle zacnem grabovat vo full pal, objavia sa mi zelene pasy (aj v live-obraze, aj v zachytenom), cpu load vyskoci na 100% (znavne nestiha). Pri grabovani do divx (neviem, co za verziu pouziva) mi automaticky skoci rozlisenie len 1/2 pal a nemozem to ovplyvnit. Co je vsak horsie, zaznam grabnuty do divx ma otrasnu kvalitu (artefakty, mozaika, zlievanie farieb, atd). Nikde sa nedaju parametre divx-kodeku nastavit. Pritom som si vsimol, ze pri grabovani orig.softom do 1/2 divx mam cpu zatazene tak na 30% (bez grabovania asi 20%). Chcel som rozchodit na grabovanie atv2000 aj dscaler, ale na oboch som pohorel lebo neviem presny typ tuneru. Skusal som aj grabovat virtualdub-om + originalny soft (navod doom9.org), ale tiez mi to neslo (virtualdub nenasiel vobec zdroj signalu). Takze druha otazka: vie mi niekto poradit, ako rozchodit grabovanie full pal (atv2000, dscaler, alebo iny soft)? + ten presny typ pouziteho tv-tunera by mi bodol. Dik vopred!
fuuzuu (4)|30.3.2004 15:53
ja mam starsi typ PCTV Pro - BT 878A, MSP, tuner PHILIPS (je to na nom napisane)
v softoch (napr.DScaler) je jedno, ci uz nastavim PHILIPS alebo TEMIC - takmer vzdy to ide...
DScaler nema dobre spravene grabovanie, pouzivam radsej iuVCR alebo VirtualDubMod...
su 2 druhy ovladacov:
- starsie VFW (Pinnacle ovladace verzia 4.XX) - funguju vo win95, 98, ME
- novsie WDM (Pinnacle ovladace verzia 5.XX) - funguju vo win98 a novsie
iuVCR pouziva WDM, VirtualDub pouziva VFW
pocitam, ze mas win98, v5.X ovladace a virtualdub - budto si zozen wrapper WDM->VFW (sa mi zda ze vo win98 nie je), alebo nainstaluj WinXP (wrapper je tam standartne), alebo si nainstaluj WDM ovladace, ktore emuluju VFW - http://sourceforge.net/projects/btwincap/
ja radsej pouzivam s virualdub v4.X drivre lebo prevod WDM->VFW mi dost zatazuje CPU
ak chces grabovat vo vyssom rozliseni ako 1/2 PAL -> nesmies mat zapnute overlay, ale musis mat preview!!!

tot vsjo!!!
vlada.t (32)|31.3.2004 06:57
Jarry: mám tuto kartu také asi rok, tuner Philips. Natrápil jsem se s ní dost, ale rozjel jsem ji v pohodě. Na rozdíl od jiných používám výhradně originální soft. Alternativní jsem buď nerozjel (mám WinXP), nebo byly horší než originál. Zachytávám v plném PALu naprosto v pohodě. Nic jiného kvůli kvalitě vstupu do následného zpracování nemá smysl. Mám trochy výkonější mašinu, ale totéž v pohodě zvládá i kamarádova, která je proti Tvé chudobka(Duron 1300, 256 MB RAM). Jenomže je jeden problém, který jsem si ověřil velice rychle. Každý hledá problém v kartě, ale tam to není. Při plném PALu v kvalitě DV je průměrný datový tok přes 5MB/sec. a to nestíhá každý disk. Zvláště pokud má zapisovat do fragmentovaných sektorů. Mám na disku samostatnou partition, kterou používám výhradně pro zachytávání, nebo občasné následné zpracování. Při zachytávání je ale vždycky prázdná, aby disk zapisoval kontinuálně. Pak to jede v pohodě. Jen jako pokus jsem udělal, že jsem to nechal zapisovat do běžně používané partition, která byla dost rozházená a okamžitě byl obraz trhaný, vynechané snímky, nebo si karta přepnula rozlišení. Hledej problémy i v tomto. Mimo jiné, pro plný pal se nehodí zachytávat prokládaný obraz.
hnevnik (6)|31.3.2004 07:39
To: Jarry

Pouzi AVI_IO a PICVideo Motion JPEG Codec :-) . Kvalitu nastav na 19 a najlepsie je grabovat na druhy (nie systemovy) fyzicky disk.
StD (8612)|31.3.2004 09:00
Hnevník, vždyť Jarry píše, že mu Vision použití jiných kodeků neumožňuje, tudíž z toho usuzuji, že má ovladače+Vision nainstalováno z webového upgradu (=špatně), jinak by mu to už dávno šlo... :-I
StD (8612)|6.4.2004 11:05
Jen pro INFORMACI uživatelům PCTV Vision: Verze 5.80 "je na světě", jak už bylo informováno jinde, a je ke stažení u Pinnaclů pod PCTV Stereo zde:
http://www.pinnaclesys.com/docsupport1.asp?division_id=1&langue_id=4&product_id=1480&product_name=PCTV%20Stereo&page_id=507

Nicméně píše se zde následující, takže pozor, než budete ukvapeně stahovat a instalovat:

PCTV Stereo: PCTV Stereo 5.8 update
Datei Version : 5.8
Aktualisiert Am : 3.2.2004
Erweiterung : .exe
Größe : 57 MB
Beschreibung PCTV 5.8 Stereo Updater
Supported hardware: - PCTV Stereo (based on SAA713x) chipset
Installation: Software version 5.6 or software version 5.7 must be installed. No other software versions will be supported. This update will run as repair installation only
This software improves the channelscan algorithm, audio mode detection and synchrony of audio and video in captured mode.


Fazit: Nepoužívat pro PCTV Pro a Rave! 8-)
Jarry_tvf (3)|6.4.2004 12:26
V prvom rade dik za odpovede, a vopred sa ospraveldnujem, ak nejake blbe otazky davam, ale v tomto (TV-karty a zachytavanie) som fakt zaciatocnik.

Ad Tuner: Ja mam takmer urcite to "novsie vydanie" karty PCTV/Pro, a stale som nikde nenasiel presny typ tunera. Viem len, ze povodne tam bol Philips (na tych starsich kartach to vraj aj je napisane), a teraz je tam zrejme o nieco menej kvalitny Temic (ale nikde na kryte nic neni, a rozobrat sa to neda).

Ad: SW: pouzivam naozaj originalny software (a ten mi ziaden iny kodek nedovoli, len to, co si sam nainstaluje), pretoze ziaden dalsi som nerozchodil (ako som pisal, neviem, aky tuner tam je, a to treba vzdy pri konfiguracii uviest, ci dscaler, ci atv2000). Posledna verzia pre moju kartu (PCTV/Pro) je stale 5.5. BTW, StD, preco je to spatne, a co teda mam spravit inak?

PCTV Vision pre PCTV/Stereo je sice novsia, verzia 5.8, ale ta podporuje len PCTV/Stereo, nie PCTV/Pro. Navyse, verzia 5.6 alebo 5.7 musi byt nainstalovana, a ta nikde nie je, originalny soft na cd k PCTV/Pro je tusim 5.1 verzia.

Ad Disk: grabujem na uplne iny fyzicky disk (sekundar na prvom ide-kanali), na nom jedina ntfs-particia, v podstate prazdna (asi 2 filmy grabnute na nom, pripravene na spracovanie). Je sice starsi (ata66), ale tych 5MB/s by rozhodne mal zvladat (pri kopirovani na nom mi total commander asi 10MB/s ukaze).
StD (8612)|6.4.2004 12:50
To (=špatně) bylo míněno tak, že webový upgrade dělá to, co ty popisuješ (nenabízí volby kodeků apod., Vision se vůbec chová, jako kdyby jsi měl kartu jen verze Rave a Pro nepozná...). Bohužel mezi lidmi kolují na CD tyto ovladače, i od dodavatelů. Velikost těch instalátorů je totiž stejná a pozná se to až při instalaci :((
Já mám instalačky na CD všechny řady 5 = 5.1, 5.2, 5.3 i 5.5 (údajně od Exacu) i webový 5.5. Vyzkoušel jsem snad všechny možné kombinace postupných instalací/odinstalací/reinstalací a u mne správně fungují jen verze 5.1 a 5.3. Úplně na začátku mi fungovala správně i 5.5, ale po nutné reinstalaci W98SE "vzala za své" a už se mi ji znovu nepodařilo rozchodit... Takže už jsem mooc opatrný!

Ad HDD - zda to ta ATA66 bude stíhat ukáže až samotná praxe, hodně záleží i na ovladači EIDE a nastavení/situaci DMA v tvém stroji...

K tomu typu tuneru ti asi nezbyde nic jiného, než si z karty opsat všechna čísla P/N a S/N a potom napsat Product Support Pinnaclu, jestli ti budou oni schopni pomoci. Zatím servus!

P.S. Jestli můžeš a máš od koho, půjč si někde 2x 512MB RAM a vyzkoušej, jak se to u Tebe bude chovat při zachytávání s jinou pamětí. To je jen takový blbý nápad při zpětném pročítání...
Jarry_tvf (3)|9.4.2004 15:18
Spytal som sa na Pinnacle Support na typ tv-tunera, a dostal som tuto odpoved:

Q: What is exact type of tv-tuner (not video chip aka BT878)
used in this card ("newer" PCTV/Pro, not the older one with Philips)?
A: TV-Tuner on the newer PCTV PCI cards is a Microtune MT2032 (TV/FM chip tuner).

Neviem, ci je to spravne, ale overim alternativny soft, ci tuto kartu spozna ak nastavim tuner MT2032...
StD (8612)|9.4.2004 18:21
No vidíš. To je novinka! Tak to dáme alespoň tučně: Microtune MT2032 a ty si tu zprávu uprav o S/N nebo P/N tvé karty, ať i ostatní případně vědí, o jakou jde sérii... Servus a hezké svátky přeji! :-)
oldfiend (5)|14.5.2004 14:05
Zdravim,
po instalaci ATV2000 ver. tusim 2.1.0.1 mi v PCTV nejde zachytavat do MPEG2 4MB/s a vyse. ATV jsem odinstaloval, ale vyssi datove toky MPEGu v PCTV stale nejdou. Po klenuti na nahravani nahledove okno zcerna a PCTV zatuhne. Ma nekdo paru proc to dela? Jedu na AMD 2200+, RAM 768MB, WinXP PRO, PCTV Vision 5.5.
Predem dik.
vlada.t (32)|14.5.2004 14:40
ATV2000 sice nepoužívám, ale měl jsem naprosto stejný problém. Na CD s ovladači od EXACu je oškubaná verze Pinnacle Studio 7,8...? Nevím, co tam máš ty, ale nezáleží na tom. Prostě ji nainstaluj. Té kartě chybí něco, co používá z tohoto produktu. Já ho tam měl ze zvědavosti nainstalovaný dříve, než jsem koupil tuto kartu. Kartu jsem pak používal už asi dva měsíce, když jsem došel k názoru, že mi Sudio nevyhovuje a odinstaloval ho. Karta přestala nahrávat vyššími datovými toky. Souvislost mi hned nedošla. Několikrát jsem ji přeinstaloval a nic. Docela jsem se nad tím dva večery vyvztekal, než jsem na to přišel. Možná StD ví, co jí konkrétně chybí a dá se to obejít jen instalací nějaké komponenty. Mně tedy na PC straší nepoužívané Studio, ale karta chodí OK.
StD (8612)|14.5.2004 18:52
Chlapi, schválně si pro tu legraci zkontrolujte registr, jak máte nainstalované tyto dvě knihovny DLL:

iammixer.dll
pclepim1.dll

U té první ji hoši od Pinnacle ponechali jaksi v tomto původním názvu v registru, přičemž instalátor vám do systému dá iammixer2.dll (případně jiné číslo podle verze), tudíž nesedí cesta; a v druhém případě ji najdete nainstalovanou úplně jinde, než je opět cesta v registru (Program Files/Pinnacle...), a sice v adresáři WINDOWS/SYSTEM... 9-) Ale přitom vše funguje a zázraky (alchymie) se dějí!

Přišel jsem na to náhodou Díky prográmku SPYBOT - Search&Destroy (vyhledej a znič!), asi pošlu autorovi nějakou tu odměnu za Freeware...! :BB:
oldfiend (5)|17.5.2004 12:01
Dik Ti za radu. Bohuzel to nepomohlo. Proste se tam neco hada. Uz jsem odinstaloval vse od Pinnacle ze systemu, vycistil registr a znovu vse nainstaloval. Je to sale spatne, nejede to. Takze jeste jeden pokus, vlezu do registru a pokusim se opravit vsechny nefuncni odkazy. Snat tu chybu najdu.
StD (8612)|17.5.2004 18:45
Na čistění registru od všech zmínek o Pinnaclu je utilitka REGDELETE (=mnohokrát úspěšně vyzkoušeno :-E ). Máš, nemáš? Když tak mohu přeposlat...
oldfiend (5)|18.5.2004 09:21
Ok, znam. Tomuto programku od Pinnacle zase tolik neverim. Radej po aplikaci Regdelete spustim jeste jv16 PowerTools.
Jinak asi znovu naistaluju system. Uz dva roky jsem to nemusel delat, ale uz tam mam stejne nejak moc balastu, takze vezmu cistou zalohu instalace, tusim ze z DriveImage, a prejedu to tam znovu. XPcka nejsou spatne, ale kdyz se v nich neco po..re tak se to dost tesko hleda. Takze radim, ped instalaci cehokoliv zálohovat, zalohovat, zalohovat.
StD (8612)|18.5.2004 09:34
\/ Přesně tak, zálohování zdar! K tomu Regdelete -- ono to totiž ani nemůže fungovat na 100 %, když ti "instalátor" něco napíše do registru a ono to pak na tom udaném místě není... viz výše ony dvě dynamické knihovny, z čehož jedna je přímo pro kodek...

Udělej si reinstalaci stylem: systém na čistý HDD --> ovladače pouze pro grafiku, zvuk a případně další řadiče --> Pinnacle --> po vyzkoušení teprve všechny ostatní programy. Pokud to takto nebude správně fungovat, tak musí být někde nesoulad v ovladačích HW.
Bask (53)|18.5.2004 14:50
Zdravim. Mam s kartou "jeden" maly problem. Pouzivam originalne ovladace 5.5. Ak nahravam z TV daky program, je vsetko v poriadku. Ak vsak chcem daco nahrat z videa, rozchadza sa mi obraz a zvuk. Zvuk ide v poriadku, ale obraz ide v niektorych okamihoch rychlejsie. Akoby sa niektore snimky obrazu nenahrali. Uz pri nahravani vidim, ze cas bezi dako pomalsie. Pri prehrani to zasa moc leti. AMD Athlon 2000, Win2000,GeForce 4. Cim to? Vdaka.
StD (8612)|19.5.2004 07:52
To není problém karty, ale toho videosignálu. Nepíšeš, z jakého VCR to taháš, ale jde asi o problém s TBC (korekcí časové základny) -- vysvětlení hledej ve staré diskusi od Pitomce.

Zrovna tento víkend jsem se potýkal se stejným problémem: film šel ze SuperVHS VCR (Grundig bez TBC) a chybička byla v tom, že jsem si tam kdysi před něj vložil titulek a díky tomu zvuková stopa naskočila asi o 3 sek. za obrazem. V zachyceném filmu v mpegu v PC to samozřejmě hrálo nesynchronně o ty 3 sek., ale zhruba od poloviny filmu se to postupně srovnávalo... Vyřešil jsem to nakonec tím, že jsem začal nahrávat až od chvíle, kdy už zvuk filmu běžel, a bylo po problému - zvuk sedí jak přišitý. Také jsem si v první chvíli myslel, že se něco stalo s nastavením karty v OS, x-hodin hledal, zkoušel, odinstalovával a přeinstalovával, a nakonec to byla ona popsaná "prkotina"... Servus! :-D
kubaf (2)|20.5.2004 20:28
Cau,
ja mam pinnacle pctvPRO a mam disk S-ATA a pri zápisu na něj se mi dělají pruhy v obraze.Navíc pokud nainstalujete Direct X 9b tak se pri prepnuti z radia na telku nezobrazí obraz.Desku mám Abit AN7

Neví někkdo co s tím?
DeXx (11)|21.5.2004 19:50
Nie som sice expert, ale skus si v PCTV Vision nastavit High Priority, mozno to pomoze.
kubaf (2)|21.5.2004 21:14
Nepomůže mi to já mám řadič S-ATA v PCI zbernici a perusuje mi ostatni komponenty sbernice.A nevim co s tim.IRQ je v pohode.
StD (8612)|23.5.2004 08:21
Pokud nepomůže PPE.EXE (Pinnacle PCI Enhancer), ani změna priorit přístupu ke sběrnici manuálně po vypnutí APIC (tzv. Latency; pokud to BIOS umožňuje) a tzv. mod Spread Spectrum (taktéž v BIOSu), tak ti zbývá jen zkusit jiný řadič, jiný typ S-ATA disků...

S některými S-ATA jsou v kombinaci s ostatním HW problémy. Např. u Seagate v kombinaci s některými síťovými zdroji s aktivním PFC dochází ke vzniku takového rušení, že HDD dokonce slyšitelně pískají. Hledej odpověď na jiných forech. Tohle bohužel není "vina" TVkarty, ale celkové sestavy PC. :-(

P.S. Takový Radeon má u mne stejně jako PCTV Pro "Latency" 225 clocks (a sdílí stejné IRQ5), oproti třeba zvukovce nebo řadiči EIDE, které mají jenom 32 clocks...
oldfiend (5)|26.5.2004 13:02
Zdravim, neni to sice uplna novinka, ale na pinnacle.com je update pro PCTV PRO z v5.50 na v5.50a.

A jeste jeden osobni dotaz : zkousel jsem soft ChrisTV PRO 3.70 (protoze ATV2000 mi nejede korektne) a proste at nastavim jakykoliv kodek tak nahraju jen 43 az 46 minut zaznamu a dal to nejde. Na HDD je dostatecny prostor, asi 55 GB. Co stim?
StD (8612)|26.5.2004 18:29
Ty webové updaty stojí u Pinn. za jedno velké P. Spokojen užívám 5.30 a nevylepšuji, co funguje. Viz odstraňované bugy. Když se mne to netýká, tak je to zbytečné tahání MB...

A "osobní" dotaz, řekl bych, že ta velikost volného místa na HDD odpovídá těm minutám záznamu zřejmě do nějakého DV, Bůh ví, do jakého kodeku ti to chytá, HuffYUV? S ChrisTV jsem si nikdy nehrál, to musí poradit někdo jiný. Servus!
oldfiend (5)|27.5.2004 07:15
No ten update ma 390kB, takze pinnacle mile prekvapil. Jinak mas pravdu, proc updatovat neco co jede. Na druhou stranu proc neupdatovat. Tento path ma pridat nejakou podporu ShowCenter. Ja osobe jsem nic noveho nezpozoroval.

Zachytavam do MJPEG kodeku od Pegasus. Q na 95%, takze AVI ma vzdy tak do 20 GB. Potrebuji totis zaznam dale editovat - delogo, apod. a pak ho vypaluji na DVD. Proto zkousim nejaky soft, ktery podporuji vsechny kodeky v systemu a ma sheduler. ATV2000 mi nejede korektne, PCTV Vision a MPEG2 se nohodi dale editovat, DV kodek zase nepodporuje VirtualDub a v kodeku MiroXL se mi rozchazi video a zvuk. Jak uz jsem psal pred tim. Musim asi reinstalovat system, zatim ale nebyl cas.
StD (8612)|28.5.2004 00:58
...tedy, po těch dnešních :BB: jsem z toho "volako zmätený". Dej když tak SZ a vyhodnotíme to, ať tady zbytečně nezacláníme. Servus!

P.S. "ShowCenter" je ta stříbrná skříňka, co Pinnacle teď prodává za nějakých 299 Euro a slouží k propojení TV s PC a dalšími AV zařízeními, případně pro nahrávání z TV do PC, je-li v něm PCTV Pro karta... 8-)
Bask (53)|10.6.2004 12:46
...a este jedna drobna neprijemnost. Ak prepojim PCTV s mojou zvukovkou (pomocou prepojovacieho kablika audio OUT audio IN), ozyva sa mi na pozadi brumenie. Myslel som, ze vznika rozdielom napetia medzi zemou na kablovke a v sieti. Ked ale odpojim kabel z karty, brumenie pokracuje v nezmenenej intenzite. Brumi mi to aj ked je ovladanie karty vypnute. Vlastne stale, az pokym neodpojim zvuk z karty. Brum sa zvysuje ak napriklad hybem mysou, alebo pracuje HD ci procesor. Cim to? Athlon 2000, 512 MB, VIA KT333, PCTV Pro-novsia verzia-ovladace 5.5, SoundBlaster Audigy 2.
PS: Softverovy chladic mam vypnuty. Ak nie, brum je brutalny.
StD (8612)|10.6.2004 23:53
...brutalny?? Co to je? Softverovy chladič??? To tedy také neznám. A co takhle uvést štítkové hodnoty tvého síťového zdroje PC? Promiň, píšu toto už po návratu z několika :BB: , ale nejsem z toho volako múdry. Zkus napsat více pobrobností a budeme všichni hádat, jaké to přerušení to ta tvá slavná A..y vlastně sdílí...