Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NTFS práva

Encore (85)|30.1.2006 14:58
Jak se dají nastavit na disku v NTFS ve Win XP Pro SP2 práva tak, aby se ohledne opravneni choval jako disk s FAT32? Posledne jsem stahoval doplnky pro jednu hru: Stahl jsem je na plochu. Potom jsem je rozbalil (.zip) do slozky C:/Program Files/Ultima Online, ale kdyz jsem je chtel opet smazat, tak mi to hlasilo, ze nemam dostatecna opravneni. A to se mi stava kazdou chvili, bud ze neco nejde smazat nebo nejde nastavit, proto, ze nemam dostatecna opravneni. Dik za nejaky navod nebo rady
Doom (2331)|30.1.2006 15:25
dej si vlastnosti disku "c", záložka zabezpečení a skupině everyone přiděl všechna práva. pokud nejsi přihlášen jako člen skupiny administrators tak to možná nepude
Miuvek (858)|30.1.2006 16:00
Hmm, dát pro root C: oprávnění Everyone a dát jím nahradit všecka oprávnění u všech adresářů a souborů, to je teda síla. 9-)
Jestli nemáš pro instalační adresáře aplikací v Program Files oprávnění pro zápis, jsi asi přihlášený jako User.
Když už - radši bych u dané složky v Program Files vypnul dědění práv od nadřízených objektů a pak si nastavil práva jen pro tuto složku.
Jak už napsal DoomHammer, pokud nemáš admin práva, změnu oprávnění ti systém nepovolí.