Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas - běžící řádkový titulek z prava do leva

vegasak_zacatecnik (4)|30.1.2006 11:49
Ahoj,
poradíte mi jak do Vegasu dostanu řádkový titulek běžící ve spodím okraji obrazu, třeba i více krát za sebou, jde mi o takové to textové zpravodajství, jako běží třeba na ČT24.
dusko (44)|30.1.2006 14:03
vola sa to crawl. takze si to najdi v ponuke titulkov... asi... nepoznam vegas :-D
Tean (410)|30.1.2006 14:33
MEDIA GENERATOR, TEXT - chytit a vhodit na lajnu.
Vlozit dlhy text do jedneho riadku.
Prepnut na kartu PLACEMENT a tam vyklucovat.
na pozicii 00:00 bude text uplne vpravo a na konecnej pozicii bude text posunuty uplne vlavo.
Pre opakovanie "správ" staci nakopirovat tento text v lajne kolkokrat chces.
Pre nastavenie rychlosti si uprav dlzku (LENGTH)
vegasak_zacatecnik (4)|30.1.2006 16:52
Díky za odpověď, ale takto tam vložím na určené místo jen stabilní text. Když je dlouhý tak se po celou dobu přehrávání zobrazuje jen část. Prosím poradíš mi ještě jak ho rozpohybuji, aby se "roloval" z prava do leva.
Pears (1027)|30.1.2006 16:57
[quote=dusko]vola sa to crawl. takze si to najdi v ponuke titulkov... asi... nepoznam vegas :-D[/quote]

Proto ma takovej nick: vegasak_zacatecnik :-E
Je to presne tak jak pise Tean. Nastav ten LENGHT podel delky videa a melo by to bej good.
vegasak_zacatecnik (4)|30.1.2006 17:17
Asi jsem úplně tupej. Ale mám v první lajně stopu s titulkem 59 sec. - u titulku(sony Text) nastaven length na 59 s. a titulek-písmena se při přehrávání ani nehnou a jsou po celou dobu ve stabilní pozici v jaké ho nastavím na kartě Placement.Video v "pozadí" z druhé videolajny normálně běží.
Tean (410)|30.1.2006 17:26
Tazko sa to popisuje.
Klikni si v karte PLACEMENT v pozicii 00:00 na znacku PLUS.
Posun pismo uplne doprava.
Potom sa posun na poziciu 00:59 a klikni na znacku PLUS.
V tejto pozicii nastav pismo uplne dolava.
Cize musis 2-krat nastavit klucovanie.
Ty ho mas iba raz, preto je staticky, pretoze ty mas rovnake suradnice na zaciatku aj na konci klipu
Fantas! (3016)|30.1.2006 17:28
Muj pripad je zespoda nahoru...


Vidis na obrazku dva body. Od jednoho ukazuje cervena sipka. To je vychozi bod. V nem nastavis text tak, aby byl cely vlevo mimo viditelnou plochu. Druhy bod, na kterem je kurzor, je zase umisteny text vpravo od viditelne plochy. Pokud tam zapnes Smoothness na 0, tak ti to pojede stale stejnou rychlosti a nebude to zpomalovat a zrychlovat u vychozich bodu. Je jeste dulezite u prvniho bodu(keyframe) nastavit linear!
vegasak_zacatecnik (4)|30.1.2006 17:33
Už jsem ho rozběhl. Díky...