Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Systémové informace

wendy (260)|29.1.2006 18:38
1. Při otvírání souboru s extentem .nfo se mi otevřelo okno uváděné v příloze. Jakým příkazem (přes Spustit) nebo kde jinde se dostanu ke stejnému oknu?

2. Jak zajistit, aby se mi po klepnutí pravým "myšítkem" nad zvoleným souborem v nabídkové "roletě" ukázala položka "Otevřít v programu" ?
Kdysi jsem tam tuto položku měl, teď se mi tam neobjevuje.

Díky za brzké informace.
clee (6592)|29.1.2006 18:47
1) "C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSInfo\msinfo32.exe" nebo system information pod system tools v prislusenstvi

2) open with nevim, ale extensiony se prirazujou ve folder settings-file types
wendy (260)|29.1.2006 19:25
Díky, to je ono. Už mám ikonu "Syst.info" na ploše.

Přiřazení extentů programům přes "Možnosti složky" občas používám.

Ta ztracená položka "Otevřít v programu" se snad odněkud vynoří.
Mám čerstvě instalovaný OS WinXP Pro SP2, aktivovaný, se všemi nabídnutými záplatami od MS po internetu, tak proč tam taková vcelku šikovná fíčura není, je mi záhadou.
jojto (865)|29.1.2006 19:38
Klikni 1x lavou mysou na ikonu (osvetli), stlac Shift + pravu mys, vyber open with...alebo prava mys a Properties, Change...
wendy (260)|29.1.2006 22:44
jojto: Tudy by cesta vedla, je to "skoro ono". V roletě hned u souboru byla funkce otevřit v programu pohodlnější.

Když jsme u té rolety po kliknutí u souboru pravým tlačítkem, tak jak se některé z nabízených položek vyhodí? Mám tam v roletě přes celou vertikálu obrazovky spoustu "kravin" od kdekterého kdysi spuštěného programu.

Jednou snad budu s chováním OS spokojen. Ale pochybuju, že v té době mu budu více rozumět. To není v lidských silách !!!
jojto (865)|30.1.2006 05:35
Ja to mam v tom kontextovom menu pri kazdom subore (open with...), nic som nenastavoval. XP SP2 EN s akt. update, mam tam iba TuneUp2006.
Inac asociovanie zmenis: http://windowsxp.mvps.org/OpenWith.htm ,ale moc by som sa s tym nehral. Vyskusaj tuto utilitku: http://www.baxbex.com/openexpert.html
wendy (260)|30.1.2006 09:29
jojto:

Další pokrok na cestě k vyřešení problému způsobil program "OpenExpert" z naznačeného linku. Tím jsem dostal do menu položku Open with. Mezi ostatními českými výrazy by zasloužila počeštění, ale to je zatím prkotina.
Ještě bych potřeboval dostat z menu "vetřelecké" nabídky (mám tam třeba 4 různé funkce nabízené programem WinRAR, relikty od jen jednou jeho spuštění - proč se tam tak nacpaly?)

Mám kromě nově instalovaného OS (na který si tady stěžuju) ještě další pro videoaplikace (od stahování z kamery po vypálení projektu na DVD)
a tom se položka Otevřít v programu objeví u většiny extentů (všiml jsem si, že u .exe nikoli, ale to je i pochopitelné)

Proč se ten nový OS takhle chová, nevím. Nikterak jsem do něj "nešťoural". Postupně do něj dávám programy, které se mi osvědčily, provedu pak vyčištění a defragmentaci a hned si udělám jeho "image" přes Ghost.

Časem se to podá. Buď najdu úpravy nebo si na vrtochy zvyknu.