Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SW na dekódování UPC kabelovky

pidla123 (1)|27.1.2006 14:04
Začínají se mi na PC ( TV karta ) ukazovat nové - asi zakódované - TV kanály ( ....Hustler 9-) \/ . Je nějaký SW na podívání. Karta je WinFast TV 2000 DeLuxe
mirekv (7169)|27.1.2006 14:19
pidla123
Tady jseš na tenkém ledě, těžko ti někdo poradí!
stanix (131)|30.1.2006 08:52
SW to asi nepůjde.Podle toho co jsem někde četl je princip kódování ten,že se vysílá silnější signál(bez jakékoliv obrazové nebo zvukové informace)na blízkém kmitočtu té oné kódované stanice a vstupní obvody tuneru se tím zahltí na nejsou schopny oddělit ten správný signál od falešného.Takže asi jediný způsob bude nějaká kmitočtová propust kterou tento falešný signál odfiltruješ už na vstupu tuneru,což se neobejde bez vobleru a podobné vf duchařiny.
mirekv (7169)|30.1.2006 08:56
No pokud je to tak primitivně zakódované, tak na to je celkem jednoduchý odlaďovač, musel bych se zeptat kámoše.
blueant (820)|30.1.2006 09:01
[quote=stanix]SW to asi nepůjde.Podle toho co jsem někde četl je princip kódování ten,že se vysílá silnější signál(bez jakékoliv obrazové nebo zvukové informace)na blízkém kmitočtu té oné kódované stanice a vstupní obvody tuneru se tím zahltí na nejsou schopny oddělit ten správný signál od falešného.Takže asi jediný způsob bude nějaká kmitočtová propust kterou tento falešný signál odfiltruješ už na vstupu tuneru,což se neobejde bez vobleru a podobné vf duchařiny.[/quote]

No neviem ako u Vas u nas to takto fungovalo pred sto rokmy :) - a bol na to jednoduchy odrusovac.
Teraz ale su tu odstavene priamo v tej rozvodovej skrini.
stanix (131)|30.1.2006 13:06
No to je pravda,já jsem o tom jenom někde četl,kabelovku nemáme tak nemám ani jiné zkušenosti.Stejně by mě zajímal princip toho novějšího kódování-jen tak abych neumřel úplně blbej..(každopádně si myslím že sw to nepůjde-a zase to je nějaká neplecha v signálu)
ehmo (1)|4.3.2006 16:39
ja mam rovnaky problem. hladam filter na dekodovanie hbo, hbo 2 a hustleru. vidim ich skoro dekodovane, pouzivam fly 2000 tv. mozno niekdo z vas nieco bude vediet a pomoze :)
budem povdacny
Trent (314)|4.3.2006 18:19
pre karty s chipom bt878 mam na to program... je to sice o hubu, ale ide to...
je v portugalcine a zmadarskeho webu... da sa to pouzit ale na ine tv karty sa nechyta...
kodovane programy upc v petrzalke su pozeratelne.
Pitomec (10211)|4.3.2006 19:08
Cable Crypt
Joe-Joe (593)|5.3.2006 10:27
Neviem ak v Cechach ale na Slovensku sa to koduje tak, ze v skrinke, odkial je vedeny rozvod je vrazeny filter, ktory Ti odfiltruje HBO. Staci si zohnat klucik a vrazit tam tzv. filter s nulovym utlmom, aby to manici od UPS nezistili. Ja som to mal napojene priamo ale vydrzalo to len 2 mesiace potom to pri kontrole zistili.
Hustler je zadara ale nabieha az po 23:00.
Trent (314)|5.3.2006 16:55
Pitomec: ano cablecrypt to je... :BB:
Saxel (2279)|16.3.2006 14:11
[quote=Joe-Joe]Neviem ak v Cechach ale na Slovensku sa to koduje tak, ze v skrinke, odkial je vedeny rozvod je vrazeny filter, ktory Ti odfiltruje HBO...[/quote]
Způsobů, jak řešit distribuci nadstandardních programů je samozřejmě víc. Ten, který jsi popsal ale musí vycházet draho - každému dát do cesty filtr a odebírat ho jen platícím. U nás je do signálu HBO přidán rušivý signál, a to velmi blízko nosné obrazu, takže vyrobit klasický LC filtr na odstranění rušivého signálu není možné ani s rozmítačem.
Ten, kdo si zaplatí, dostane do cesty signálu velmi selektivní pásmovou zádrž na ten rušivý signál. Jde o filtr s povrchovou akustickou vlnou, který je tvořen přesným křemíkovým výbrusem. Šířka pásma je jen několik desítek kHz. Tady jsou logicky jakékoliv amatérské pokusy o výrobu filtru předem ztracené.