Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém po klonování disku

Doom (2331)|27.1.2006 07:33
pořídil jsem si novej hadr a starej chci dát pryč. takže jsem novej přidal do systému, pustil Acronis True Image a dal volbu Klonovat. Zvolil jsem, ať zdrojový disk nemaže, nechal ho, ať oddíly na novém cílovém disku vytvoří podle sebe a dal klonovat. po hodině a půl acronis dokončil kopírování, vypsal úspěch. tak jsem starej hadr vytáh, novej dal jako master a chtěl nabootovat. a byl jsem v <|>. winXP chvíli hrabaly a pak blikla modrá obrazovka a restart.
nabootoval jsem z HiRen's boot CD a pustil partition magic. oddíly na disku byly i s příslušným zaplněním. jenže když jsem dal testování oddílů, tak mi part.magic vypsal u všech partitions, že nebyly korektně odpojeny (partition was not correctly unmounted).
tenhle problém je jak na tom novém disku, tak i na zdrojovém.

a já se ptám: co s tím. na tom HDD mám všechna data a nerad bych o ně přišel takže formátování neraďte.
Tean (410)|27.1.2006 14:24
-kedze existuje trial, napis do Acronisu, mohli by ti pomoct
-vyzera to tak ze oba HDD su teraz identicke, takze vsetky pokusy by som robil iba na novom HDD
-Partition Magic nema v ponuke nic na opravu? Neponukol ziadne moznosti?
Doom (2331)|27.1.2006 14:55
PM nic na opravu nenabídl, pouze našel chybu.

ináč, jeden ten disk jsme strčili do PC v práci a tady se partitions jeví jako přístupné a v pořádku. takže uvidím, co dál...
Tean (410)|27.1.2006 15:09
Tak by som sa vykaslal na klonovanie.
Na novy disk by som nainstaloval windows a potom len skopiroval data.
Pripadne to vyklonuj cez Ghosta alebo nieco ine.
Doom (2331)|27.1.2006 15:14
pokud bude ten zdrojový disk OK, potom přes DriveImage přetáhnu OS a zbytek překopíruju klasicky přes TC...
holt Acronis zklamal :-(((
Chainslaw (149)|27.1.2006 15:23
túto operáciu robím dosť často (cca 2x týždenne) a ešte sa mi nič také nestalo. Nechápem....
arkij (540)|27.1.2006 15:23
Já jsem zatím vždy klonoval pomocí Ghosta, jak systémové disky, tak datové a nebyl žádnej problém (vyjma toho že jsem jednou otočil z čeho na co - klasická chyba mezi klávesnicí a židlí - naštěstí to byl jen primární záznam z kamery, ten šel z pásky obnovit).
Celá výměna 80GB HD se systémem a oddílama plnýma dat za 200GB HD trvala i s montáží 28 minut - schválně jsem to stopoval a stačil vypít i kafe.
Doom (2331)|27.1.2006 15:26
v pondělí napíšu, jak jsem dopadl. ale myslím, že dobře
Doom (2331)|30.1.2006 07:28
data jsou v pořádku, akorát se při nebo po klonování poškodil operační systém takže PC nebootovalo. nová instalace to spravila.

ale nechápu, proč se při instalaci poškodil OS.
vladoc (456)|30.1.2006 13:17
DoomHammer
To všetko záleží od konštelácii hviezd. 100x sa to podarí a raz, keď to najviac potrebuješ, aby to išlo, tak nie.