Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitálne video a kamera v kvalite DVCAM

JC-VIDEO (31)|16.7.2004 20:05
Pracuje tu niekto s tymto systemom? Je spolahlivejsi ako obycajne miniDV? alebo je to len zbytocny luxus. Kvalita videa ma nezaujima, ta je dobra aj u miniDV (mam Canon XM2). Ide mi o spolahlivost a o to, aby som nemal vo videu zbytocne zatrhy. Na miniDV sa mi to obcas stane , nic sa nedeje, ale potom sa uz bojim tu miniDV kazetu znovu pouzit, niekedy video natocim bez chybycky 60 min SP, a niekedy su tam nejake smrnce, najhorsie je to vtedy ked sa to nahodou stane pri novomanzelskom bozku, proste smola. Mam ist do DVCAM? (napr. DSR-PD170 a DSR-25)...
Pitomec (10211)|16.7.2004 20:51
Jasně - běž do DVCAMu a min. DSR-390. S ničím jiným ani neztrácej čas.
JC-VIDEO (31)|16.7.2004 23:57
:-)
Pitomec (10211)|17.7.2004 07:01
Jeden můj známý, který točí i pro ČT, používá DSR-300, DSR-200 a XM2 - a s tou XM2 dokonce pořizuje záznamy v cizině, kde velká kamera je magnetem na peníze (všichni chtějí platit za to, že něco natáčí), zatímco té ručky si nikdo ani nevšimne (stejně jako si pak nikdo nevšimne, že reportáž na ČT je právě z XM2) :-)
JC-VIDEO (31)|17.7.2004 21:57
Ja uz som tak zvyknuty na ručku (XM2) že velkou kamerou na plece by som nevedel ani tocit, som zvyknuty na dynamiku zaberu, ... , len mam dojem ze mi zachvilku odide mechanika, uz mi trochu blbne pri pretacani kazety, sony 170 je tiez rucka preto ju mozno chcem, len je aj draha , neviem ci sa oplati zodrat dve xm2 alebo jednu 170 - ku. Ale aj tak su to vsetko velke plany do buducna ...
MOJE (537)|21.7.2004 15:53
Tie šmuhy, digitálne chyby ... robí aj môjmu kámošovi na XL1 a na novej kazete (teraz ju má v servise v BA - som zvedavý, či to pomôže). Ja mám SONY 740E a mne to robí, iba keď nahrám 10x na jednu kazetu (sice DIGITAL8). Môže to byť aj špinavou hlavou v kamere. B-)

PS: Nebol si v servise? Čo Ti povedali?