Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Struktura DVD

nikos (71)|26.1.2006 11:13
Dobrý den,
prosím, bude-li mít někdo chvilku, o odpověď na můj, možná hloupý dotaz.

Mám na HD pomocí DVDShrink staženou strukturu DV (tedy Audio_ts, Video_ts). Stačí pro vytvoření DVD tuto strukturu prostě zkopírovat jako datové DVD nebo je třeba použít nějaký masteringový či speciální vypalovací program na DVD (myslím tím, zda tyto programy na DVD ještě 'něco' (míněno záznam do zaváděcí stopy, autorun, ...) přidávají ?

Děkuji, s úctou
nikos
Joe-Joe (593)|26.1.2006 11:34
Ak to chces vypalit tak to proeste vypal napr. cez NERO. Musis mat taku strukturu i na placke.
ODSakEda (2278)|26.1.2006 12:28
nikos -mnooo mě to někdy hrálo i "jen" nahraný ("vypálený") jako data a někdy ne!!!
- To když jsem video ve formátu DVDvideo uložené na HDD (prosím vyvarovávat se nepřesných zkratek, jako HD, jinak se do zkratek za chvíli budeme zamotávat a nerozumět si a jedn bude psát o koze a druhý o voze! :-D ), před nahráním na DVD-R přehrával např. v SW playeru, jako je PowerDVDplayer!
- On si mrcha vytvořil ve složce VIDEO_TS další soubor, nějakej index, tuším s příponou .PLS, a to je dle ISO pro DVDvideo formát nepřípustné, aby složka obsahovala něco jiného než .VOB nebo .IFO a BUP!!! Některý stolní player si na tom pak "vyláme zuby" a hláška Disc Error je na snadě!
- Píšu za sebea ze svých zkušeností! Kdo má jinou zkušeniost?!

A další důvod:
- Pokud to pro jistotu nahraješ jako DVDvideo, nahrávací soft (Nero a pod.) automaticky vypustí (nebo zahlásí), co tam nepatří!
- Navíc dle ISO, jeli video velmi krátké, doplní automaticky medium neškodnými daty alespon na celkovou velikost 1GB. Některé starší playery totiž monou automaticky hlásit Disc Error, jeli na něm méně jak 1GB dat!!!!!!!... Jedině tak je zaručena kompabilita, jinak obstarožního a těžkopádného formátu video disku- DVDvideo, stejně jako CDaudio :-k
nikos (71)|26.1.2006 13:37
Díky Vám oběma !
nikos
Joe-Joe (593)|26.1.2006 13:40
Samozrejme to v Nere smazit ako DVD film. Tak ako hovori Eda, upozorni ta na chyby.
nikos (71)|26.1.2006 13:42
Může mi, prosím, ještě někdo vysvětlit, jaký je tam rozdím, pokud tu strukturu vypaluji jako data nebo jako DVD ??
Díky, nikos
ai (2993)|26.1.2006 14:26
vypalis to jako DVD video, pak se ti tam objevi vlevo AUDIO_TS slozka (te si nevsimej) a VIDEO_TS slozka, tam dej vsechno z te tvoji VIDEO_TS co mas na HDD, a to pouze cokoliv s *.IFO, *.BUP a *.VOB, jine soubory tam nedavej (jestli tam jsou)
nikos (71)|26.1.2006 14:29
Díky za odpovědi, ale já nemám problém to vypáýlit. Jen mě zajímá, co by se stalo, pokud bych to vypálil jako data (samozřejmě správné soubory ve správné struktuře - tedy to, co mám připraveno na HDD)
Díky, nikos
ODSakEda (2278)|26.1.2006 14:42
[quote=nikos]Díky za odpovědi, ale já nemám problém to vypáýlit. Jen mě zajímá, co by se stalo, pokud bych to vypálil jako data (samozřejmě správné soubory ve správné struktuře - tedy to, co mám připraveno na HDD)
Díky, nikos[/quote]
Nestane se třeba nic :-) Záleží spíše na stolním playeru,jestli to vezme, hlavně staší, pokud něco nebude tip top. Jen jde o to minimalizování rizika. Při nejhorším v PC to vždy alespon přečteš, když už né doslova přehraješ emulátorem (simulátorem) stolního přehrávače, jako je např. PowerDVDplayer či MicroDVDplayer 8-)
Whitejoker (616)|29.1.2006 22:50
[quote=nikos]Díky za odpovědi, ale já nemám problém to vypáýlit. Jen mě zajímá, co by se stalo, pokud bych to vypálil jako data (samozřejmě správné soubory ve správné struktuře - tedy to, co mám připraveno na HDD)
Díky, nikos[/quote]
Jde o to, jestli jako data to nemá jiný způsob zápisu než DVD.
Např. u video CD na 700 MB placku nacpeš asi 800 MB, pokud to dáš vypálit jako videoCD - zřejmě si to nehraje na nějakou korekci chyb a volné místo se zaplní videem.

Může to tak být i u vypalování DVD.
Jak už bylo výše napsáno: některé (zpravidla levnější sh*ity) si s tím asi poradí, dražší značkové přehrávače vytuhnou.