Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

edius pro3 alebo adobe premiere?

kexa (29)|25.1.2006 08:49
zacal som robit v ediuse a som s nim spokojny, avsak mohol by mi to niekto porovnat? je premiera lepsia? v com?
dakujem
stratos_tvf (164)|25.1.2006 09:15
Velke plus Ediusu je jeho rychlost a nenarocnost na vykon PC.
Na jednej ose mozes mat nahadzane mpeg+DV+DVcam+HDV a ides v RT 8-) samozrejme ked ktomu prikupis este NX kartu tak az vtedy ides na maximalny vykon.
Ohladom funkcii chyba Ediusu iba editacia zakladnych efektov v case co bude az vo verzii 4.
Zacinal som s Premiere pro a striznou MatroxRTX100 teraz mam Canopus Edius NX for HDV (PCIexpress)
Cenovo su tieto riesenia rovnocenne,ale vykon Premiera plus Matrox je oproti Edius NX dost smiesny a mrznuci :-E :-E :-E
Stano_tvf (504)|25.1.2006 10:25
Ako obstoji Ediu v porovnani s Vegasom?
Fantas! (3016)|25.1.2006 12:57
Stano
Vegas je na tom lip uz jen proto, ze ma v case efekty promenne a jeho narocnost na HW uz jsem tu nekolikrat zminoval... :-)
lada (195)|25.1.2006 18:59
Edius3 Pro jsem zkoušel a na DVStormu běžel fantasticky, ale pár drobností na které jsem si zvykl u AP mi tam chybělo.
stratos_tvf (164)|25.1.2006 19:19
Edius je rychlejsi a zvaladne viacej DV stop aj mpeg ide v RT !
Jedna stopa HDV je tiez v pohode v RT co mi Vegas nezvladol vobec \/
Ale v moznostiach editacie je Vegas stale najlepsi :-!!!
aj ked ho uz osobne vobec nepouzivam.
Fantas! (3016)|25.1.2006 19:29
stratos
co mas za komp? Ja si stahl cca 20s HTV a strihal jsem si bez problemu a realtime! \/ Ted jsem to zkousel znovu, protoze to bylo uz davno co jsem si s tim hral...
Chvili mi to trhalo, ale pak jsem si vsiml, ze nemam vypnutou TV kartu a tak mi to bralo cca 35% processoru! Po vypnuti TV jsem zkusil prolinacky vegasovske - v pohode! ...a adorage prolinacky malinko trhaji... 9-)
stratos_tvf (164)|25.1.2006 23:02
Ide o to ,ze Edius pri strihu HDV ma nahlad v plnej kvalite a ide RT.
Vegas je na strih HDV s best nastavenim uplne nepouzitelny.
Skusal som to na P43.2GHz teraz mam PD3.0GHz - na tom som Vegas este nespustil.
Kedze mam uz NX kartu tak to ani nema zmysel vracat sa k Vegasu :-)-
clee (6592)|25.1.2006 23:16
joo edius, na strih bez okrasnejch wifikundaci je to jasna volba..
Fantas! (3016)|25.1.2006 23:47
stratos
je fakt, ze zalezi co potrebujes delat... :-)
Krtek (1279)|26.1.2006 11:06
Záleží hlavně na tom, jak se s tím softem naučíš dělat a jestli chceš používat HW kartu. Premiere má obrovskou výhodu v tom, že je na ní k sehnání velké množství plug-inů a s nimi je absolutně bezkonkurenční.
Fantas! (3016)|26.1.2006 11:20
[quote=Krtek]absolutně bezkonkurenční[/quote] 8-)
stratos_tvf (164)|26.1.2006 15:26
V APpro som robil dost dlho aby som sa tiez zasmial :-E :-E :-E
Krtek (1279)|26.1.2006 17:09
[quote=stratos]V APpro som robil dost dlho aby som sa tiez zasmial :-E :-E :-E[/quote]

No ja v Adobe robím už od roku 97 a to min. 10 hodin denně, takže vím o čem píšu. To jak jsi tu brečel že Ti AP s Matroxem pořád padá (nejspíš to bylo compem, nebo rukama) ještě neznamená, že je to špatný soft. To se stávalo snad jen Tobě. Mě AP sama od sebe nikdy nespadla, tak jako se to pořád stávalo Tobě.
Na Adobe je postavená celá TV, a asi i vědí proč. Ale jak píšu. Prostě s tím (na rozdíl od Tebe) asi umí dělat.
stratos_tvf (164)|26.1.2006 17:54
No padalo mi to kvoli tomu,ze Matrox nepozna co je to USB a ked pripojis tablet tak mas hned modru obrazovku :-(((
Aj ked sa mi podarilo AP s Matroxom zostabilizovat stale to nezvladlo ani
to co Edius sam bez RT karty.
Kedze som kupil komplet Edius NX for HDV tak na vykon APpro mozem
iba s usmevom spominat :-E :-E :-E
Fantas! (3016)|26.1.2006 17:59
Krtek
Vzdyt jsi mi sam priznal, ze zdaleka ve vsem neni nejlepsi, tak je chlapske rici jak na tom skutecne je, ne? Nebo chces blbnout novacky? :-)
Krtek (1279)|26.1.2006 18:29
[quote=stratos]No padalo mi to kvoli tomu,ze Matrox nepozna co je to USB a ked pripojis tablet tak mas hned modru obrazovku :-(((
Aj ked sa mi podarilo AP s Matroxom zostabilizovat stale to nezvladlo ani
to co Edius sam bez RT karty.
Kedze som kupil komplet Edius NX for HDV tak na vykon APpro mozem
iba s usmevom spominat :-E :-E :-E[/quote]

To byl ane nejspíš problém toho Matroxe a ne AP. Já mám Raptora RT 2 a jede taky v pohodě. Matrox na nějakou podporu zřejmě s*re.
Krtek (1279)|26.1.2006 18:38
[quote=Fantas!]Krtek
Vzdyt jsi mi sam priznal, ze zdaleka ve vsem neni nejlepsi, tak je chlapske rici jak na tom skutecne je, ne? Nebo chces blbnout novacky? :-)[/quote]

Promiň, ale už jsem se tu o tom rozepisoval několikrát a opakovat se nebudu. Nepsal jsem, že Premiere není nejlepší, ale že Premiere potřebuje na určitý věci pluginy a některé softy už tu věc mají v sobě. To je vše.

Netvrdím že je Edius špatnej. Mám zkušenosti s verzí 2.5. Prostě je to moc novej program a zatím to vypadá, že bude podporovat pouze softy od Canopusu a nic víc. Proto je nahouby. Za pár let se to možná změní.

Já budu i nadále stříhat v Premiere, protože mi vyhovuje, stejně jako Ty budeš určitě i nadále stříhat ve Vegasu. Až bude mít Edius nebo Vegas 150 pluginů, tak možná změním názor.
Fantas! (3016)|26.1.2006 18:42
Krtek
OK, jen zes napsal "absolutně bezkonkurenční", tak mi to nedalo... :-)-
P.S. Ono to neni o poctu plugin, ale to profik jako ty urcite vi... :-)
clee (6592)|26.1.2006 19:46
k cemu? ja treba striham vetsinu veci v ediusu a nemam problem si zapnou vegas a udelat si nakej efektik tam, vyexportovat a hodit do ediusu, nekomu se to muze zdat divny, ale me na samotnej strih lip sedi edius nez vegas...
Modena (1706)|26.1.2006 20:33
A já zas dávám přednost komplexnímu řešení od Adobe + Raptor RT a nemůžu se vyloženě dočkat, až vyzkouším novou řadu těchto softů, které budou mezi sebou ještě provázanější a export souborů mezi nimi bezproblémovější !

Photoshop již více jak 10 let hraje prim v grafice !

Adition je přímý nástupce a pokračovatel jednoho z nejlépe hodnocených audio softů řady CoolEdit !

AfterEffects nemá a ještě dlouho nebude mít ve své cenové kategorii přímého konkurenta !

Encore 2 vypadá se svou současnou podporou DTS, nejnovějších kodeků HD/SD, automatizaci vytváření menu dle markerů z PremierePro i prohloubené provázanosti s Photoshopem jako jedna z mála dostupných profi voleb pro authoring na trhu !

Premiere nemá již od verze 6 shodného konkurenta co se HW podpory týká (důsledek obratné obchodní strategie ADOBE např. vůči výrobcům grabovacích karet a HW nonlinear encodérů), verze Pro je celosvětově premiant jak v prodeji střihových softů, tak i v podpoře multiprocesorových pracovních stanic s nejnovější adresací čipových sad !

Jsem přesvědčený, že vzhledem k těmto skutečnostem i vzhledem k otevřené architektuře pro podporu pluginů je to v současnosti
best of the best videopack a o těchto možnostech se většině ostatních softů na semiprofi scéně může jenom zdát ! :-) :-R

Zarytý :-D ADOBISTA asi ztuha pobere, když se mu kdosi :-E neustále pokouší vysvětlovat, jak je Vegas sqělej, protože v kontextu výše napsaného pro něj tento SONYSOFT zůstává pouze jedním z řady ostatních co vypadá, jak očesanej schudlej příbuznej !

[color=red]UFUFUF . . . HOWGH ! ! ![/color] :-E B-) :BB:
Fantas! (3016)|26.1.2006 20:59
Modena
Jsem opravdu zvedavy na tvuj nejaky vytvor! Moooc se tesim na tu chvili, jak mi spadne celist a ustrihnu si ksandy... :-E :-D 8-)
Modena (1706)|26.1.2006 21:09
Fantas!
No co, no - začneš třeba pěstovat brambory, nebo něco jinýho, rozumnýho, co já vím co . . . :-E :BB:
Nezapomeň, že jsem se zde nikdy nepasoval na total training managera od ADOBE a furt se mám setsakra co učit !
Ale mohl bys pro začátek poslat sprostej dopis na SONY, co že dělají, že nic nedělají :-E a rozkopnout svýho Bartona, protože na něm :-R si s profi softem moc nezastřiháš ! :BB: :-D
Fantas! (3016)|26.1.2006 21:21
Modena
To co dokazu sestrihat na Bartonu s Vegasem ty nikdy nemuzes pochopit, protoze mas Premieru... 9-)
A uz dost, nebudem se prece kvuli takovym malickostem do sebe poustet, ne? Prece jsme z toho uz vyrostli... :-E :BB:
Modena (1706)|26.1.2006 21:36
Fantas! napsal
[quote]To co dokazu sestrihat na Bartonu s Vegasem ty nikdy nemuzes pochopit, protoze mas Premieru... 9-) [/quote]

focus (253)|26.1.2006 21:39
[quote=Fantas!]Modena

A uz dost, nebudem se prece kvuli takovym malickostem do sebe poustet, ne? Prece jsme z toho uz vyrostli... :-E :BB:[/quote] :BB:

Ja len pridam svoj nazor.
Premieru som zamietol, kvoli strasne vela nastaveniam, ktorym ani nerozumiem, a zatial ani nepotrebujem. Sorry Modena.

Edius je namakany a na mojej PIV 1,6 nema v rychlosti konkurenta i bez potrebneho hardware. (zatial setrim na novy PC), ale tu na tvfreak je obrovska podpora vegasu.

Zacal som s Vegas prave pre "support" na tvfreak (diki Mike)a je cim dalej, tym viac zaujimavejsi a nie je zatial potrebna ziadna nova verzia, lebo 6-tka toho dokaze asssss assssss.
Aj ked na mojom stroji vegas oproti edius viac seka obrazom. Vyuzivam render...
Kazdy si moze vybrat.... :BB:
Fantas! (3016)|26.1.2006 22:05
Modena
8-)
ai (2993)|26.1.2006 22:47
řadu těchto softů, které budou mezi sebou ještě provázanější a export souborů mezi nimi bezproblémovější

na to bacha, je to provazane, pomoci tzv. adobe dynamic link, ale to je dostupne jen pokud si nekoupis celou video collection, pokud treba koupis zvlast softy tak to nefunguje tak dobre,
to je dalsi z veci, ktere adobe vytvari, vse jde ale jen tak dycky napul, pokud ,..., to je to co me na adobe zere a svedci o jeji aroganci, je jasne, ze mohou delat vse co se jim zlibi jako subjekt, ale je treba se o tech vecech zminit, jeden si dycky neco mysli u nich, po precteni webu, new features zni jako bozi zpevy, ...,a pak prijde takove rozcarovani, bez na creativecow forum, tam je to po kazdem new release vystresovane jak pred navstevou zubare :-D

jinak porad striham z Premierou 6.5 (kvuli kompu :-E )
Krtek (1279)|27.1.2006 00:01
Modena:
Díky. Už jsem myslel, že to budu muset celý a už po několikáté psát znova. Ty jsi to udělal za mě.

Fantas:
Je bezkonkurenční právě těma pluginama, a za tom si stojím. Můžu dělat vše v Premiere a nemusím pořád něco exportovat a importovat. Jak píše Modena. Spolu s ostatními produkty je to komplexní řešení a taky důvod, proč se používá v profi sféře. O podpoře HW ani nemluvě.

Dále píšeš, že jsi zvědavej na Modenovo video, ale nějak jsem nepochopil co od toho očekáváš. Modena je amatér, který rozumí softům a ví co dokážou. To ještě neznamená, že je i dobrej kameraman. On se tím neživí, a taky na to nemá potřebnou techniku. Jen se tím baví. (Jedno Modenovo video jsem viděl, ale bohužel v tom nejlepším to skončilo :-E )
Udělat dobrý video, není ani tak záležitost softu, ale zkušeností. Musíš mít představu jak to natočit a jak to střihnout. Moji práci jsi viděl a ostatní ji mohou vidět 2x denně na Óčku.
Opravdu bych chtěl vidět nějakej film od Tebe. Něco na co jsi hrdej že se Ti to povedlo. Ne jen 10 sekund jízdy v autě co jsi mi poslal.

Focus:
"Premieru som zamietol, kvoli strasne vela nastaveniam, ktorym ani nerozumiem, a zatial ani nepotrebujem"

A to je právě problém většiny lidí. Premiere je na ně složitá, tápou v ní a proto je špatná. A při tom existuje tolik literatury o Premiere a dokonce v CZ. Je to pouze o tom "naučit se, nebo nenaučit se".
Fantas! (3016)|27.1.2006 00:09
Krtek
Ted nemluvim o tom jaci jsme kameramani(ty moc dobre vis, ze je nam toto jasne! \/ ), jen by me zajimala nejaka kompozice s vice vrstvami, zkratka neco na co jste hrdi...
Kuci vy se porad nekam prepinate, exportujete a importujete, porad v necem nainstalovavate pluginy a nevim co vsechno...
To my nemusime, proste nemusiiiiime! :-E 9-) 8-)
Modena (1706)|27.1.2006 00:22
Krtek
[quote]A při tom existuje tolik literatury o Premiere a dokonce v CZ. Je to pouze o tom "naučit se, nebo nenaučit se".[/quote]
Já mááááám chuť něco řííííííct . . . mě se chce něěěěěěco napráááááááskat . . . 9-)
Teda Krtku - že Tě hanba nefackuje ! ! ! :-E :BB: :BB: :BB:
Krtek (1279)|27.1.2006 00:30
[quote=Modena]Krtek
[quote]A při tom existuje tolik literatury o Premiere a dokonce v CZ. Je to pouze o tom "naučit se, nebo nenaučit se".[/quote]
Já mááááám chuť něco řííííííct . . . mě se chce něěěěěěco napráááááááskat . . . 9-)
Teda Krtku - že Tě hanba nefackuje ! ! ! :-E :BB: :BB: :BB:[/quote]

A co se Ti chce napráskat ??? Že dělám ve starší verzi ? Na tom přece není nic špatného a ví to tady každej. Rozhodující je vždy výsledek. U mě je spíš problém v nedostatku volného času a taky v tom, že moje osobní technická podpora má věčně vypnuté icq. :-I Problém Premiere jsem pojal všeobecně a s novou verzí mít problém určitě nebudu, protože je to skoro stejný. Prostě teď potřebuju makat, a nemám čas se drbat v novým softu.
Modena (1706)|27.1.2006 00:32
Krtek
Tvoje osobní technická podpora si velmi ráda svý ICQ zapne, jakmile bude nad čím diskutovat draku ! První podmínka je mít rozbalenej exáč na disku ! :-D :-R :BB:
Krtek (1279)|27.1.2006 00:53
V šesté pětiletce všechno bude.. :-R
Fantas! (3016)|27.1.2006 07:21
Zadny komentar k tomu co napsal Fantasek? Chlapci to jste me zklamali! :-(( :-E
Joe-Joe (593)|27.1.2006 08:01
Akozto novy uzivatel Premiere si dovolim malu pripomienku.
V com som doteraz strihal je vsetkym jasne. Po vyrieseni problemov s exportom (chyba je v playeri) si dovolim tvrdit, ze sa mi v Premiere robi lepsie ako vo vegase. Urcite je uzivatelsky prijemnejsia. (aspon pre mna)
sorry Fantasek :BB:
Modena (1706)|27.1.2006 08:48
[quote=Fantas!]Krtek
Ted nemluvim o tom jaci jsme kameramani(ty moc dobre vis, ze je nam toto jasne! \/ ), jen by me zajimala nejaka kompozice s vice vrstvami, zkratka neco na co jste hrdi...
Kuci vy se porad nekam prepinate, exportujete a importujete, porad v necem nainstalovavate pluginy a nevim co vsechno...
To my nemusime, proste nemusiiiiime! :-E 9-) 8-)[/quote]
Myslíš toto ? A co na to chceš za reakci ? Adobe a Vegas jsou jiné světy ! Kompozici s více vrstvama já osobně používám dost často v AE - hraju si s modelováním prostoru a vytvářím přímo v prostředí AE nové solid x, y, z + vektory jejich pohybu skripty, kterým zatím nerozumím, linkuju to k muzice abych je smysluplně rozpohyboval a dávám tam kamery a světla až po víko mých RAM ! Učím se tak vlastně vnořené kompozice (a to zase neznáš Ty a ani nemůůůůůůůžeš :-E )! Přivezu ukázat, ale domnívám se, že zatím nic moc a TV by to nekoupila, ani mě nezaměstnala ! :-E !
Krtek - se nikam nepřepíná, protože nemá kam a všechno co potřebuje má v té své oblíbené archiválii, já se přepínám do AE, Photoshop atd., protože se mi líbí, jak to funguje a učím se tím, Joe-Joe zrovna objevuje, takže taky jen PremierePro a ostatní znáš ! Stačí ? :-? :-R
dusko (44)|27.1.2006 10:33
[quote=Fantas!]Krtek
Ted nemluvim o tom jaci jsme kameramani(ty moc dobre vis, ze je nam toto jasne! \/ ), jen by me zajimala nejaka kompozice s vice vrstvami, zkratka neco na co jste hrdi... [/quote]

hmm... ver mi, ze dobre video znamena zmysluplne strihnute podla istych pravidiel a nie co najviac preplacane moznostami softu... po tvojich slovach by fakt zaujimala nejaka ukazka toho, na co si ty naozaj hrdy...


[quote=Fantas!]Krtek
Kuci vy se porad nekam prepinate, exportujete a importujete, porad v necem nainstalovavate pluginy a nevim co vsechno...
To my nemusime, proste nemusiiiiime! :-E 9-) 8-)[/quote]

:D
Fantas! (3016)|27.1.2006 11:38
Modena
JO! :-!!!

dusko
Mas naprostou pravdu, toto uz je mi nejakou tu "chvili" jasne a taky proto se na me prvni projekty radej ani nedivam, protoze bych si musel nafackovat... :-k
Ruzne slozitejsi kompozice delam jen tehdy, kdyz chci udelat bud nejakou srandu, znelku, reklamu, menu atd...v normalnim filmu to u me v posledni dobe uz nenajdes... B-)
speak (1)|27.1.2006 11:45
Edius 3 super soft a jede jako břitva :BB:
Fantas! (3016)|27.1.2006 12:25
Joe-Joe
Hlavne, ze ses nasel a nevidim duvod, proc se mi omlouvat! Uprimne po pinnacle se nedivim, ze se ti vic libi Premiera... :-) :BB:
Modena (1706)|27.1.2006 12:47
[quote=Fantas!]Joe-Joe
Hlavne, ze ses nasel a nevidim duvod, proc se mi omlouvat! Uprimne po pinnacle se nedivim, ze se ti vic libi Premiera... :-) :BB:[/quote]
Právě si z JOe-JOEa udělal nesvéprávnýho debila, co se podle Tvého mínění díky svým amatérským zkušennostem špatně rozhodl ! Ale to k Tobě patří, stejně jako Vegas, viď ? Proč bys alespoň nepliv, když jediný správný rozhodnutí, je podle Tebe SONYSOFT ! Běž se vycpat, zakomplexovanej rejpale ! :((

[quote]A uz dost, nebudem se prece kvuli takovym malickostem do sebe poustet, ne? Prece jsme z toho uz vyrostli... :-E :BB: [/quote] :-R :-R
clee (6592)|27.1.2006 13:47
ae jako jediny z tyhle cenovy kategorie umej motion tracking, o tom se sony muze jenom zdat...
Joe-Joe (593)|27.1.2006 15:24
Modena
:-E
Fantas!
uz dlhsie som spekuloval co po pinnacle. vyskusal som vselico, Premiere bola jedna z poslednych moznosti, ale ma presvedcila. Ja nemam cas badat co a ako sa robi. Pomohla mi hodne kniahu ofiacialneho kurzu a technicka podpora cez jedno ICQ :BB: :-E
Fantas! (3016)|27.1.2006 16:25
Joe-Joe
ty vis, ze si delam srandu... :BB:
clee
motion tracking samoze sony uz ma davno, mozna jsi na to jen neprisel a nebo jsem te jen nepochopil... :-)
Modena :-!!!
Modena (1706)|27.1.2006 17:06
Fantas!
8-)
clee (6592)|27.1.2006 17:14
[quote=Fantas!]Joe-Joe
ty vis, ze si delam srandu... :BB:
clee
motion tracking samoze sony uz ma davno, mozna jsi na to jen neprisel a nebo jsem te jen nepochopil... :-)
Modena :-!!![/quote]

tohle sice neni z afterfx, ale na pochopeni co je to motion tracking staci

http://ftp.datausa.com/imageshoppe/outgoing/HVX/BIKE_vrs_ROBOT.mov
Fantas! (3016)|27.1.2006 18:16
clee
...tak toto rikas ze ma premca v cene, jo? :-E :-E :-E
clee (6592)|27.1.2006 18:50
ja nic takovyho nerek bejby 8-)
Fantas! (3016)|27.1.2006 19:16
Tak posli neco z premiery at je to jasne... Myslels vklicovani predmetu do videa?