Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Graficka karta Geforce a vystup na TV pres S-Video

Sukacek_tvf (34)|24.1.2006 18:42
Ahoj, prosim Vas o radu-propojil sem si svuj pocitac s televizi pres S-Video kabel a SCARTovou redukci...ale mam problem s obrazem, ktery je da se rict rozdvojeny, je to hodne videt na titulkach, ktery se nedaji skoro precist.
Myslel sem ze je vadny S-Video kabel, ale napojil sem na nej videokameru a vse bylo OK i pres tu SCART redukci.
Mam Geforce 2 64MB, myslim ze puvodni ovladace, WinXP, televize Panasonic.
Diky za kazdou radu
duck (200)|30.1.2006 10:30
takze:
1-jak jsi propojil tu kameru??? kamera-->TV nebo PC-->kamera
2-zkus vytahnout anteni kabel z TV dost casto to rusi
3-jeste jestli mas spravny kabel S-VHS na ty grafarne, ja osobne jsem mel takovej problem ze jsem nejdrive mel Gforce a slapalo to OK a pak jsem mel ATI a obraz byl hroznej protoze jsem pouzival kabel od ty Gforce a pak jsem zjistil ze se ty kabely od jednotlivych karet lisej protoze maj prehazeny kontakty v tom S-VHS konektoru
4-proste zkus ten signal z grafarny pustit do neceho jinyho a kdyz to bude OK tak je problem v TV (napr. tou antenou)

Duck :-)
Sukacek_tvf (34)|31.1.2006 00:04
2 duck: kamera --> TV a obraz pres S-Video pohoda...
dneska sem zkusil vytahnout antenu a nic, porad stejny...=(
zkusim jeste jinou televizi....bohuzel kabel co byl ke grafarne nemam...=(
uvidime jak dopadnu s jinou TV
duck (200)|31.1.2006 01:18
Jeste muze bejt problem v kabelu, a to v jeho delce (jak dlouhej mas ten kabel?)
Nejlepsi je pouzivat co nelsilnejsi a nejkvalitnejsi a popripade co nejkratsi, protoze TV vystup z grafarny je na toto hodne choulostivej.

Ja osobne jsem mel zkusenost s kabelem pres kterej kdyz jsem tahnul cokoliv jinyho nez PC tak to bylo OK ale u kdyz jsem na nej pichnul PC tak nic moc. Tak jsem zkousel ruzny kably a abych rekl pravdu "co kabel to jinej obrazek"

chce to si stim pohrat, a hlavne zjistit co je zdrojem problemu,
PC - KABEL - TV

zatim zdarec Duck
redburger (499)|31.1.2006 09:09
Sukacek : skus to este tak, ze redukcia s-video-kompozit a kompozitom to dotiahni az do tv... mozna bude problem v tej skartovej redukcii.
Ja to mam tak riesene a na 55 ke krasny obraz...
vlada (3470)|31.1.2006 09:26
Sukacek
V tom SCARTu máš redukci na composite nebo to je zapojený jako s-video?
Eugen1 (11)|31.1.2006 18:01
Dobrý deň.
Mám dosť podobný problém.
Prepojil som videorekorder pomocou prechodky SCART-Svideo s televízorom S-Video a na obraze sa mi objavuje farebné moáre. Skúsil som to isté aj cez TV kartu a pri konfiguracii S-video je to rovnaké. Keď to prepojím cez kompozit moáre tam nie je. Pritom S-VIDEO by malo byť viditeľne lepšie, ale nie je. Neviete čím by to mohlo byť?
Ďakujem.
vlada (3470)|31.1.2006 19:52
Eugen1
Opět - je to zapojené jako s-video nebo je v SCART konektoru redukce na composite? Tohle způsobuje typicky redukce s-video -> composite.
Eugen1 (11)|1.2.2006 07:11
Je to zapojené nasledovne:
Kúpil som redukciu SCART>3xcinch+S-VIDEO s prepínačom IN/OUT.
Redukcia S-VIDEO>kompozit tam nie je.
Videorekorder má len SCART. Takže SCART>S-VIDEO.
Ak to zapojím SCART>cinch tak je to v poriadku až na to, že cez S-VIDEO sa mi zdá obraz ostrejší. Žiaľ s farebným moáre.
vlada (3470)|1.2.2006 11:30
Eugen1
VHS video nemá s-video výstup. A přes SCART už vůbec ne. Nechápu jak vůbec může tohle fungovat. Na SCARTu má composite a jas s-video vstupu stejný pin. Takže Ti do s-videa leze nějakým podivným způsobem signál, ale vůbec se nedivím tomu, že to ukazuje špatně.
Eugen1 (11)|1.2.2006 12:47
Asi tam bude pes zakopaný.
Keďže zakúpená redukcia má výstupy kompozit IN/OUT, 2xaudio a S-VIDEO konektor, domnieval som sa, že ten S-VHSkonektor(tak je napísané na prechodke) je totožný S-VIDEom, takže som tam zapojil S-VIDEO kábel. Teraz ale nerozumiem, aký tam ja vlastne signál. Budem musieť tu redukciu otvoriť a nazrieť dnu alebo zistiť jej zapojenie.
To ale podľa teba znamená, že jediná možnosť ako spojiť VHS video a televízor po lajne je pomocou kompozitu.(SCART nemám.)
Potom ma ale napadá, načo je vlastne S-VIDEO konektor na tej prechodke.
Ďakujem
Sukacek_tvf (34)|8.2.2006 09:32
Omlouvám se, že jsem se nedostal k odpovědi dřív, byl sem pracovně pryč..
Zkusil sem použít jinou televizi a to samé, žádná změna..bylo to opět propojeno z grafiky S-Video a do SCART redukce a ta do TV...
Bohužel kablík ke grafice nemám abych zkusil S-Video-->kompozit a TV...to uz je poslední možnost...jinak si opravdu nevim rady..
Zkusil sem jestě zvlášt ten 15m S-Video kabel a ten zobrazuje jak samotně, tak i přes tu SCART redukci, obraz ukazuje krásně...