Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunkční zvuk?

vicovm (4)|24.1.2006 07:16
Po nahrání videa a jeho automatickém rozdělení na velikosti vhodné pro DVD v druhé části takto rozděleného videa nejde zvuk, obraz jde normálně. Tyto dvě části se nedají ani spojit do projektu a finalizovat jako DVD. Komprimace byla tvořena MPEG-2 pro DVD.
Grabování proběhlo z TV karty WinFast TV Expert.

neví mi někdo poradit jak z videa, ve kterém je zakomponován zvuk dostat video s funkčním zvukem?

Díky!

M
mirekv (7169)|24.1.2006 09:15
vicovm
Mám obavu, že tam ten zvuk vůbec není. Porovnej obě části v Gspotu.
vlada (3470)|24.1.2006 12:39
vicovm
Spíš napiš, čím jsi to komprimoval a rozděloval.
vicovm (4)|25.1.2006 10:22
Bylo to grabováno Tv kartou WinFast TV Expert přímým nahráním na HDD, přičemž komprimace byla nastavená integrovaným kodekem MPEG-2 pro DVD. Z důvodu omezení formátu DVD jsou všechny soubory automaticky rozdělovány po 1024MB, včetně tohoto souboru. V první části je zvuk normální, v druhé části chybí. Formát DVD má totiž zvuk "zakomponován" do videa. Můj problém je ten, jak z tohoto souboru vydolovat zvuk, čím a zejména jak když před tím jsem to nikdy nedělal a případně kde najdu potřebný SW. Soubor má příponu ".mpg" a komprimaci 1:10.
mirekv (7169)|25.1.2006 19:46
vicovm
Vždyť ti říkám, vyzkoušej Gspot. To může být klidně chyba nahrávacího softu, při segmentování mohl vypadnout zvuk.
vlada (3470)|25.1.2006 20:05
vicovm
Zvuk vydoluješ z MPEGu třeba programy DGMPGDec a ProjectX.