Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kamera do 40 000Kč

kutil (0)|23.1.2006 22:38
Ahoj Chtěl bych vás poprosit o radu s koupí nové kamery v cenové relaci do 40 000Kč. To nejlepší v poměru cena/výkon. Asi nejaká miniDV 3čipová. Díky moc za rady a typy nebo případné linky.
Fantas! (3016)|23.1.2006 22:56
Poslechni Modena! Je to dobra volba! B-)
Krtek (1279)|25.1.2006 01:40
Pro amatéra až moc dobrá volba. Problém je pouze v tom, že kolega ji sháněl někdy v prosinci a už se prý nedělá.
Pitomec (10211)|25.1.2006 08:17
Za ty prachy už bych si radši koupil Panasonic NV-MD10000 (3x 1/4"CCD): http://www.globalmediapro.com/do/product/1790/

redburger (499)|25.1.2006 09:18
nejake podozrivo lacne, na to , ako to vyzera, ma to funkcie 400vky?
Pitomec (10211)|25.1.2006 13:10
[quote=redburger]nejake podozrivo lacne, na to , ako to vyzera, ma to funkcie 400vky?[/quote]
A co máš na mysli "funkcemi 400ky"? Jestli digitální efekty, záznam fotek na SD kartu, digital zoom a další podobný kraviny, tak to asi ne (i když něco z toho tam bude). Jinak manuální ostření na prstenci objektivu, manuální vyvážení bílé a další ne-automatické funkce a třeba DV IN/OUT tam pochopitelně jsou (navíc je to na rameno).
Krtek (1279)|25.1.2006 14:54
Škoda že Kutil nenapsal, naco tu kameru chce. Jestli na rodinné záznamy, nebo má vyšší cíle. Tohle je pro amatéra k ničemu.
Pitomec (10211)|25.1.2006 15:22
I amatér může točit jiné věci než dětičky pod vánočním stromečkem (kde mu ta ručka asi bude víc vyhovovat).
focus (253)|25.1.2006 16:44
[quote=Pitomec]I amatér může točit jiné věci než dětičky pod vánočním stromečkem (kde mu ta ručka asi bude víc vyhovovat).[/quote]

To ano, ale ist na rodinny vylet, alebo s kamosmy na hory by som radsej odporucil tu GS400. Ja som s obrazom velmi spokojny. Staci na amatercinu a da sa privonat aj k niecomu viac....
redburger (499)|25.1.2006 17:19
Pitomec : nie nemyslel som voloviny, typu SD fotenie, digitalne efekty, dig. zoom a tak podobne.
myslel som tie serioznejsie veci a sice co si popisal nizsie, ako je manualny rezim a ostrenie na prstenci a podobne.
Okrem toho, niekde ten rozdiel byt musi, ked je nieco male ako 400vka a nieco rovno na rameno a za tu istu cenu, do niecoho to snad vyrobca premietol nie?
A ako pise focus... no ist s takym dacim na dovolenku, ziadna vyhra.. 9-)
Pitomec (10211)|25.1.2006 17:26
[quote=focus]To ano, ale ist na rodinny vylet, alebo s kamosmy na hory by som radsej odporucil tu GS400. Ja som s obrazom velmi spokojny. Staci na amatercinu a da sa privonat aj k niecomu viac....[/quote]
Fakt se musím už zasmát, protože argument o horách je asi stejně aktuální jako tvrdit, že si radši koupím Trabanta místo Mercedesa jelikož mám úzký vrata do garáže a ten Mercedes tam neprojede :-E Kolik lidí něco točí na horách? 5%? I to je moc (nehledě na to, že ta GS400 by v mrazu po chvíli stejně chcípla...).
Pitomec (10211)|25.1.2006 17:30
[quote=redburger]Pitomec : nie nemyslel som voloviny, typu SD fotenie, digitalne efekty, dig. zoom a tak podobne.
myslel som tie serioznejsie veci a sice co si popisal nizsie, ako je manualny rezim a ostrenie na prstenci a podobne.
Okrem toho, niekde ten rozdiel byt musi, ked je nieco male ako 400vka a nieco rovno na rameno a za tu istu cenu, do niecoho to snad vyrobca premietol nie?
A ako pise focus... no ist s takym dacim na dovolenku, ziadna vyhra.. 9-)[/quote]
Řekl bych, že vyrobit o pár centimetrů plastu víc, není zase tak velká investice, aby to výrobce musel promítnout do ceny - ta MD10000 je defacto normální spotřebka, akorát na rameno.
A jinak uvažovat o kameře na dovolenou za 40t., tak to je teda fakt odvaz 9-)
focus (253)|25.1.2006 17:58
[quote=Pitomec]
A jinak uvažovat o kameře na dovolenou za 40t., tak to je teda fakt odvaz 9-)[/quote]:-E :-E :-E

Kolega si kupil auto za 600 litrov a chodi na nom do roboty a z roboty....
Podla mna to je "odvaz"...

Preco nespojit prijemne s uzitocnym a mat jednu na vsetko.....
Nepovedal som, ze by bola urcena len na hory?
Prave preto som napisal, ze by sa s nou dalo aj nieco viac.

Ale ten kto sedi so svojou zasranou prdelou len na stolicke, tak ten to nikdy nepochopi, ze aj na prirodu sa taka kamera oplati a potom sa da na to skutocne pozerat.

Ale pitomec ma vzdy pravdu. :-D :-D :-D
redburger (499)|25.1.2006 18:00
Tak mozna to je odvaz, ale niekto ma telku v obyvaku 55ku za 6000a niekto v takom istom obyvaku telku za 60 000. neni pre kazdeho 40 000 ako 40 000.
Ale s tym plastom mas pravdu no.Dajme tomu, ze je to 400 vka vo velkej skatuli na rameno :-)
focus (253)|25.1.2006 18:05
[quote=redburger]ale niekto ma telku v obyvaku 55ku za 6000a niekto v takom istom obyvaku telku za 60 000. neni pre kazdeho 40 000 ako 40 000.
[/quote] :BB:
Pitomec (10211)|25.1.2006 18:13
Pokud už je někdo hodně náročnej (a má na to), tak si může rovnou koupit PD170ku. Takže o tento typ lidí zde asi nejde. Navíc kamera do ruky za 40t. není nic jinýho než kamera za 15t., akorát tam jsou navíc všelijaký nesmysly (jediný pozitivum - byť nepatrný - je velikost CCD 3x1/4,7" oproti běžnějším 3x1/6". Jenom podotýkám, že ta MD10000 má CCD 3x1/4").
Alf (888)|25.1.2006 20:16
[quote=redburger]nejake podozrivo lacne, na to , ako to vyzera, ma to funkcie 400vky?[/quote]Myslím, že oproti GS400 nemá zebru a nemá manuální clonu. Taky jsem nikde nenašel informaci, že by měla 3x1/4" CCD, ale možná jsem špatně hledal.
focus (253)|25.1.2006 20:19
[quote=Pitomec]jediný pozitivum - byť nepatrný - je velikost CCD 3x1/4,7" oproti běžnějším 3x1/6". Jenom podotýkám, že ta MD10000 má CCD 3x1/4").[/quote]
Naozaj si myslis, ze nepatrny!? 9-)

A vstupy vystupy hore-dole, opticka stabilizacia, manualny prstenec, zebra....

Vlastne sorry, vsak vsetky kamery od 15litrov uz vsetky tieto vyhody maju.
:-E :-E :-E
hele_137.jpg hele_137.jpg
Ladis_tvf (118)|25.1.2006 22:13
focus:

Ten odkaz je podozrivy. Obrazok a aj text je o DVC60 a ta stoji trosku viac.

DVC60: http://catalog2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/ModelDetail?displayTab=O&storeId=11201&catalogId=13051&itemId=71697&catGroupId=14571&modelNo=AG-DVC60&surfModel=AG-DVC60

Spominana MD1000 je zrejme DVC7 http://catalog2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/ModelDetail?displayTab=O&storeId=11201&catalogId=13051&itemId=68666&catGroupId=14571&modelNo=AG-DVC7&surfModel=AG-DVC7

Je to dost stary model a tomu odpoveda aj cena.
Ak sa pamatate na DX100/110 - prve 3ccd miniDV od Panasonic, tak toto je verzia na plece. Nie som si vsak celkom isty. Boli tu aj modely DVC10, 15. A DX100 je na svete - ak sa nemylim - nieco okolo 6-7 rokov?
Stale som so svojou DA-1 zavidel DX100 tie 3ccd a zebru :-)

Inac - v Kosickom NAY maju prave teraz DVC60 za cca 100tis Sk
kutil (0)|25.1.2006 22:44
Díky moc za typy. Ta NV-MD 10000 vypadá hodně dobře a pro to co potřebuju bude asi vyhovovat líp. Mám radši totiž větší a těžší kamery protože mi to přijde takové stabylnější než ty sice výkonné ale maličké "ještěrky" Ale chtěl jsem si o této kameře něco přečíst a na http://www.panasonic.cz jsem ji vůbec nenašel. Nevíte kde se dá o tom něco sehnat. Fakt je že za ty peníze se mi to zdá být docela velké :-) A co rikate na srovnani MD10000 a ta 400stovka - kdyz pomineme jejich velikosti? Jo a ještě k těm horám - tam bych s ní asi nenatáčel :-) Bude se s ní natačet spíš v práci nějaké malé prezentace a tak - takže s tou 10000 by člověk vypadal tak nějak profesionalněji :-)- Ale hlavně mi jde o kvalitu obrazu.
Pitomec (10211)|26.1.2006 00:55
[quote=focus]Naozaj si myslis, ze nepatrny!? 9-)

A vstupy vystupy hore-dole, opticka stabilizacia, manualny prstenec, zebra....

Vlastne sorry, vsak vsetky kamery od 15litrov uz vsetky tieto vyhody maju.
:-E :-E :-E[/quote]
Kluku prober se - používání vstupů/výstupů na kameře je vždycky problém, protože ty konektory tam vydrží ledatak ho*no, takže to nemá smysl řešit. A optická stabilizace, když ti leží kamera na rameni...??? To ses asi právě pos*al do gatí, ne...? 9-)
Pitomec (10211)|26.1.2006 01:00
[quote=kutil]Díky moc za typy. Ta NV-MD 10000 vypadá hodně dobře a pro to co potřebuju bude asi vyhovovat líp. Mám radši totiž větší a těžší kamery protože mi to přijde takové stabylnější než ty sice výkonné ale maličké "ještěrky" Ale chtěl jsem si o této kameře něco přečíst a na http://www.panasonic.cz jsem ji vůbec nenašel. Nevíte kde se dá o tom něco sehnat. Fakt je že za ty peníze se mi to zdá být docela velké :-) A co rikate na srovnani MD10000 a ta 400stovka - kdyz pomineme jejich velikosti? Jo a ještě k těm horám - tam bych s ní asi nenatáčel :-) Bude se s ní natačet spíš v práci nějaké malé prezentace a tak - takže s tou 10000 by člověk vypadal tak nějak profesionalněji :-)- Ale hlavně mi jde o kvalitu obrazu.[/quote]
Přesně - MD10000 je určená k tomu, abys vypadal profesionálně. Takže shrnuto máš klasickou spotřební kameru, akorát vypadá jako profi a nebudeš nikde za kašpara, že něco točíš z ruky.
focus (253)|26.1.2006 07:46
Ja nepotrebujem presviedcat, povedal som iba svoj nazor s ktorym som spokojny... :-)- :-)- :-)-

Uz som povedal:
[quote=focus]
Ale pitomec ma vzdy pravdu. :-D :-D :-D[/quote]
stratos_tvf (164)|26.1.2006 08:05
NV-MD 10000 je iba atrapa profi kamery !
( toci to len zasumene mazanice )
A je dost pod uroven mat na pleci taku sracku a tvarit sa,ze si profesional :-k
Radsej prist na akciu s niecim mensim a zakaznika prekvapit perfektnym obrazom ako naopak :BB:
Pitomec (10211)|26.1.2006 10:04
[quote=stratos]NV-MD 10000 je iba atrapa profi kamery !
( toci to len zasumene mazanice )
A je dost pod uroven mat na pleci taku sracku a tvarit sa,ze si profesional :-k
Radsej prist na akciu s niecim mensim a zakaznika prekvapit perfektnym obrazom ako naopak :BB:[/quote]
Pokud vím, tak tady porovnáváme kamery v cenové relaci do 40t. Takže z toho (i kvalitou obrazu) vychází ta MD10000 pořád nejlíp (díky velikosti CCD) a zašumělý mazanice vylezou z té GS400 ještě větší. A jestli chceš argumentovat třeba ručkou PD170, tak její ekvivalent je pak DSR-250 a nikoliv MD10000.
Jinak lidi berou profesionála podle kamery na rameni a je jedno, jestli máš 10 let starou MS1 nebo MD10000 nebo něco z řady DSR - zatímco s kamerou v ruce seš pořád jenom strejda-amatér, kterej točí dětičky pod vánočním stromečkem 9-)
focus (253)|26.1.2006 11:24
[quote=Pitomec]Takže z toho (i kvalitou obrazu) vychází ta MD10000 pořád nejlíp (díky velikosti CCD) [/quote]

Nepisal si niekde vyssie, ze - "jediný pozitivum - byť nepatrný - je velikost CCD 3x1/4,7" :-E :-E :-E

A zrasu sup a mame diki chipu najlepsi obraz. 9-) 9-) 9-)
yozefb (684)|26.1.2006 11:55
Pitomec

tak to mate tam u vas dost divnu kategorizaciu na amatera a profi kameramana. Myslel som, ze u Vas je tiez dolezity vysledok, nie image.
Pitomec (10211)|26.1.2006 12:35
[quote=focus]Nepisal si niekde vyssie, ze - "jediný pozitivum - byť nepatrný - je velikost CCD 3x1/4,7" :-E :-E :-E

A zrasu sup a mame diki chipu najlepsi obraz. 9-) 9-) 9-)[/quote]
Ty máš fakt asi o kolečko míň v hlavě - psal jsem, že oproti 1/6" CCD je 1/4,7" pozitivum, ale rozhodně ne v porovnání s 1/4" (tam je to naopak negativum).
Pitomec (10211)|26.1.2006 12:37
[quote=yozefb]Pitomec

tak to mate tam u vas dost divnu kategorizaciu na amatera a profi kameramana. Myslel som, ze u Vas je tiez dolezity vysledok, nie image.[/quote]
Tak image je potřeba všude - když ti nový auto bude prodávat trhan v rozervaných montérkách, tak asi taky moc důvěry budit nebude, že? :-)
Pitomec (10211)|26.1.2006 13:46
Nemůžu za to, že seš dement a nechápeš, že čím větší CCD, tím líp - takže když vezmeme GS400 a MD10000, přičemž obě stojí zhruba stejně, tak není co řešit a ta MD10000 jednoznačně vyhraje.
A pokud jsem zmiňoval rozdíl mezi kamerou za 15t. a za 40t., tak tu velikost CCD ve prospěch GS400 jsem uvedl - otázkou je pouze to, jestli ten 25t. rozdíl za to opravdu stojí (ale to už si každý musí přebrat sám).
clee (6592)|26.1.2006 15:21
no to uz si radsi koupit vx2000 s 3x1/3", jeta se za 40k sehnat da...
Modena (1706)|26.1.2006 20:56
[quote=Pitomec] Přesně - MD10000 je určená k tomu, abys vypadal profesionálně. Takže shrnuto máš klasickou spotřební kameru, akorát vypadá jako profi a nebudeš nikde za kašpara, že něco točíš z ruky.[/quote]
:-D Napadl mě takovej příměr - jak jde hašiš z vosumdesátejch let s kazetofonem metrnametr o ucha na rameni a směje se neprofesionálnímu týpkovy s čírem s posledním iRIVEREM na klipsu ! :-D
To bylo fakt dobrý - tos mě pobavil, ty plastovej profíku ! :-E
clee (6592)|26.1.2006 20:59
Modena
hehe, dobrej namet na reklamu pro iriver, jestli to vezmou, poslu ti 5% z honorare :-E
Pitomec (10211)|26.1.2006 21:29
[quote=Modena] :-D Napadl mě takovej příměr - jak jde hašiš z vosumdesátejch let s kazetofonem metrnametr o ucha na rameni a směje se neprofesionálnímu týpkovy s čírem s posledním iRIVEREM na klipsu ! :-D
To bylo fakt dobrý - tos mě pobavil, ty plastovej profíku ! :-E[/quote]
Problém je v tom, že většině lidí stačí ta kamera na rameni a mají na tebe úplně jinej pohled - takže ty sice můžeš někde na svatbě zavazet se svojí HC90 (nebo co to máš za krám, pochopitelně taky z plastu 9-) ), ale lidi se na tebe budou dívat přes prsty a když si nedejbože za tu svatbu něco řekneš, tak tě akorát vynesou v zubech - to mně se stát nemůže (a MD10000 nemám - to jenom pro úplnost) :-E
Krtek (1279)|27.1.2006 00:06
Pitomec:
Už se konečně snaž pochopit, že amatérům je kamera na rameno úplně na ho*no.
Pitomec (10211)|27.1.2006 00:08
[quote=Krtek]Pitomec:
Už se konečně snaž pochopit, že amatérům je kamera na rameno úplně na ho*no.[/quote]
A proč by jim měla být na hovno? Snad není podmínkou, že amatér musí nutně vyprodukovat roztřesenej obraz, ne? :-I
Pitomec (10211)|27.1.2006 00:12
[quote=Modena]Pitomec
Já myslím, že profesionálně můžeš vypadat s čímkoliv - záleží na Tvým chování, přístupu a případnejch referencích - když máš zavedenou firmu a průkazný výsledky, můžeš cokoliv a nemůsíš se klepat, jestli a jak moc profesionálně v danou chvíli vypadáš ! Můžeš držet v ruce jakoukoliv haluz a všem to bude volný ! :-R[/quote]
Toto si sice můžeš myslet ty, ale většina lidí to prostě bere tak, že na rameno=profík, v ruce=amatér. Už když jsem kdysi něco dělal pro Ministerstvo financí (konkrétně záznam briefingu), tak jejich jedna ze dvou podmínek byla kamera na rameno (ta druhá pak šolna). Prostě svět je takovej a ty ho nezměníš :-)
Krtek (1279)|27.1.2006 00:22
Jedna z podmínek byla kamera na rameno ??? To mohl říct jen nějakej blbec. Podívej se když jsou v TV třeba tiskovky, kolik lidí tam má PD 170.
Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někoho zajímalo čem točím a v čím stříhám. Každý chce vidět pouze kvalitní výsledek.
Jinak kameru na rameno vzhledem k tomu co točím bych už nechtěl.
Pitomec (10211)|27.1.2006 00:28
[quote=Krtek]Jedna z podmínek byla kamera na rameno ??? To mohl říct jen nějakej blbec. Podívej se když jsou v TV třeba tiskovky, kolik lidí tam má PD 170.
Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někoho zajímalo čem točím a v čím stříhám. Každý chce vidět pouze kvalitní výsledek.
Jinak kameru na rameno vzhledem k tomu co točím bych už nechtěl.[/quote]
Nepleť sem tiskovky, protože ty si nikdo neobjednává a tudíž je každýmu jedno, jestli tam novinář přijde s kamerou za 5t. z bazaru nebo CineAltou za pár mega. Jinak ten briefing organizoval náměstek ministra a jestli je blbec nebo ne, to fakt neřeším (já to dělal kvůli slušným prachům za defacto málo práce :-) ).
A kameru do ruky bych fakt nechtěl, protože jednou jsem musel točit svatbu právě takto a už nikdy více :-k
Modena (1706)|27.1.2006 00:36
Pitomec
Stařeckej třes je sviňa, pane vachmajstr ! :-E :BB:
Ale vážně - Ty si myslíš, že optická stabilizace např. u té čtyřstovky Paňára je horší, než žádná u té staré haluze na rameno ? :-?
Pitomec (10211)|27.1.2006 00:42
Nevím jestli jde zrovna o stařeckej třes (když např. potřebuješ manuálně ostřit bez pohnutí kamery, což s ručkou jde asi stejně jako kaktus mezi půlky 9-) ) a co se týká stabilizátoru, tak něco vylepšit může, ale stabilitu polohy na rameni prostě nenahradí. Když ručka, tak jedině se stativem.
clee (6592)|27.1.2006 00:42
jestli je kejmra na rameno nebo ne je uplne jedno a o profesionalite/neprofesionalite to naprosto nevypovida, i spousta profesionalu toci rucnima kamerama (vcetne filmovejch at uz se steadicamem nebo bez), mam rad zivejsi obraz a ten z ramena dat neda...
Pitomec (10211)|27.1.2006 00:46
[quote=clee]jestli je kejmra na rameno nebo ne je uplne jedno a o profesionalite/neprofesionalite to naprosto nevypovida, i spousta profesionalu toci rucnima kamerama (vcetne filmovejch at uz se steadicamem nebo bez), mam rad zivejsi obraz a ten z ramena dat neda...[/quote]
Když vynecháme nějaký scény z propastí apod., kde se filmařům nechce v případě havárie opláchnout kamera za X-set tisíc, tak bych opravdu rád viděl co se kde točí ručkou - každá TV má i na stativu kameru na rameno, stejně tak na steadicamu. A študáky z FAMU v tomto případě nepočítám, protože to nejsou profesionálové (a až budou, tak ručku odhodí v dál...) :-)
clee (6592)|27.1.2006 00:51
tak se nekdy mrkni treba na battlestar galactica (kanal sci-fi), nebo 24 (fox), nebo treba film 28 days later, uvidis jak tocej profesionalove z ruky :-R netvrdim ze vsechno, ale zaberu z ruky je tam vic nez dost...
Pitomec (10211)|27.1.2006 00:56
[quote=clee]tak se nekdy mrkni treba na battlestar galactica (kanal sci-fi), nebo 24 (fox), nebo treba film 28 days later, uvidis jak tocej profesionalove z ruky :-R netvrdim ze vsechno, ale zaberu z ruky je tam vic nez dost...[/quote]
Nic z tohoto sortimentu neznám, ale pokud se vrátíme do ČR, tak seriály a TV filmy stojí takřka výhradně na kamerách na rameno. Stejně tak studiový přenosy a zpravodajství (kde se ručka používá jenom u redaktorů, když náhodou přijedou na místo dřív, než kameraman).
clee (6592)|27.1.2006 01:00
to nepopiram, kazdopadne i rucni kamery maj svy misto v profi-sfere, treba popart v ct toci typek na vx1000 8-)
Krtek (1279)|27.1.2006 01:07
Představ si situaci kdy natáčíš třeba svatbu v bytě 2+1 a motá se tam 30 lidí \/ . S kamerou na rameno tam nenatočíš nic. Bohužel mám většinu takových akcí a znám několik lidí, co točili s DSR na rameno, a dnes mají taky ručku. Prostě jim víc vyhovuje.
Co se týče manuálního ostření, tak máš trošku pravdu. Umět ostřit v pohybu je sakra kumšt, ale ve většině případech na to není čas a seš stejně vděčnej za spolehlivou automatiku. Já osobně hodně používám přeostřovací tlačítko. Jde hlavně o to co točíš, a jestli máš čas si to všechno přesně nachystat.
Ladis_tvf (118)|27.1.2006 09:23
Ja tocim svadby s DVX a aj tam sa mi zda niekedy prilis velka.
Male miestnosti, auta, pohyb na parkete medzi tancujucimi - to su miesta, kde si uspesne natacanie s kamerou na ramene viem iba tazko predstavit. Skor si viem predstavit ako zadnou castou kamery otlkam tancujucich za sebou :-) Rychlejsie otocky si takto tiez viem dobre predstavit :-)

Na ramennych mi najciac vadi to, ze tazko vidim, co sa deje po mojej pravej strane. Proste tam nevidim kvoli kamere.
Druha vec je ich vyssia hmotnost.

Inac stabilita takychto kamier je bez reci najlepsia.
Pitomec (10211)|27.1.2006 11:12
[quote=Krtek]Představ si situaci kdy natáčíš třeba svatbu v bytě 2+1 a motá se tam 30 lidí \/ . S kamerou na rameno tam nenatočíš nic. Bohužel mám většinu takových akcí a znám několik lidí, co točili s DSR na rameno, a dnes mají taky ručku. Prostě jim víc vyhovuje.
Co se týče manuálního ostření, tak máš trošku pravdu. Umět ostřit v pohybu je sakra kumšt, ale ve většině případech na to není čas a seš stejně vděčnej za spolehlivou automatiku. Já osobně hodně používám přeostřovací tlačítko. Jde hlavně o to co točíš, a jestli máš čas si to všechno přesně nachystat.[/quote]
Tak toto je samozřejmě argument pouze od lidí, kteří mají ručku, protože reálně viděno při 30 lidech v bytě 2+1 nenatočíš nic ani s dlaňovkou 9-)
Jinak automatický funkce (a hlavně ostření) to je přímo děs, protože ať chceš nebo ne, tak záznam "rozdejcháš" a z takový práce by mně bylo na :-k Takže jedině kombinace automatu a manuálu s tím, že když to automat zaostří, tak ho vypneš :-)