Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s poměrem stran

roxik (6)|15.7.2004 17:12
ahoj

mám na disku ghost in the shell ntsc, authoring jsem udělal v dvd maestru, nastavil jsem 16:9 letterbox
v power dvd a media player classic je film zobrazenej správně, ve stolním dvd playeru je ale obraz "splácnutej"

nesedí ani šířka ani výška

-výška je právě splácnutá takže oblíčeje jsou široký
-šířka nesedí - po stranách vždy chybí část obrazu

štvu se s tím už 2 dny a nenašel jsem řešení
v maestru ať nastavím cokoliv (poměry stran) tak je to pokaždý špatně
magoreska (28)|15.7.2004 19:18
Asi by se hodily podrobnejsi informace o zdrojovem souboru, jako pomer stran, format 4:3 s cernejma pruhama uz v obraze nebo korektni 16:9 bez cernejch pruhu v obraze. Zdoj je DVD? nebo internet? Jakou mas TV , jak je nastavenej DVD stolni DVD prehravac, na 16:9 , 4:3 leterbox, 4:3 pancsan, atp.
roxik (6)|15.7.2004 19:43
zdroj je DVD, NTSC norma, poměr stran je 16:9
přehrávač je nastaven na 4:3 letterbox

dělal jsem už pár dvd, ale takovýto problém jsem zatím neměl

i když jen zkusím přehrát samotný m2v soubor, tak je zobrazen správně (media player classic)
magoreska (28)|15.7.2004 21:35
Pises ze :v power dvd a media player classic je film zobrazenej správně, ve stolním dvd playeru je ale obraz "splácnutej"

v tom Power DVD si to prehraval predpokladam uz z vyrobeneho DVD nebo zkompilovanejch VOBu nebo ne ?. nebo snad prehravas DVD v Media Player Classic :-)

podle toho ze pises: -výška je právě splácnutá takže oblíčeje jsou široký
me to pripomina pripad ze uz na DVD byl sice film sirokouhly,ale ve skutecnosti byl obraz tak ze cerny pruhy byly uz zakomprimovane v obraze, v tom pripade pokud by jsi to dal udelat v DVDmaestro jako 16:9 by jsi dosahl presne toho co popisujes.: -výška je právě splácnutá takže oblíčeje jsou široký - prehravac by vlastne pridal dalsi cerne pruhy.

-šířka nesedí - po stranách vždy chybí část obrazu

tezko rict, prijde na to jaky mas zkusenosti s prehravnim NTSC na sve televizi, nutno taky pocitat ze tam je nejaky TV orez a na kazde televizi je jinak velky, to je samo i v pripade PAL. Pak je to otazka zda umi TV primo NTSC, pripadne PAL60 kterym vetsinou DVD prehravace prehravaji NTSC disky na PAL televizorech.

Osobne jsem uz v DVDmaestro delal docela dost NTSC DVD, predelavky z XviD , 4:3 i korektni 16:9 anamorfne a pokud byl vstupni video soubor dobre udelanej tak jsem nemel sebemensi problem.
roxik (6)|16.7.2004 08:39
[quote]Pises ze :v power dvd a media player classic je film zobrazenej správně, ve stolním dvd playeru je ale obraz "splácnutej"

v tom Power DVD si to prehraval predpokladam uz z vyrobeneho DVD nebo zkompilovanejch VOBu nebo ne ?. nebo snad prehravas DVD v Media Player Classic :-)[/quote]

v powerdvd/mplayer classic jsem prehraval uz zkompilovane voby, jinak ten mpc pro dvd nepouzivam, jen pro test, dvd obycejne prehravam v xboxu

[quote]podle toho ze pises: -výška je právě splácnutá takže oblíčeje jsou široký
me to pripomina pripad ze uz na DVD byl sice film sirokouhly,ale ve skutecnosti byl obraz tak ze cerny pruhy byly uz zakomprimovane v obraze, v tom pripade pokud by jsi to dal udelat v DVDmaestro jako 16:9 by jsi dosahl presne toho co popisujes.: -výška je právě splácnutá takže oblíčeje jsou široký - prehravac by vlastne pridal dalsi cerne pruhy.[/quote]

v tom pripade, kdybych dal v maestru 4:3 tak by ale melo byt ok ne?

[quote]-šířka nesedí - po stranách vždy chybí část obrazu

tezko rict, prijde na to jaky mas zkusenosti s prehravnim NTSC na sve televizi, nutno taky pocitat ze tam je nejaky TV orez a na kazde televizi je jinak velky, to je samo i v pripade PAL. Pak je to otazka zda umi TV primo NTSC, pripadne PAL60 kterym vetsinou DVD prehravace prehravaji NTSC disky na PAL televizorech.[/quote]
mam 2 tv a obe umi ntsc, ta novejsi i pal60, mam nekolik dvd v ntsc norme (akira,princess mononoke...) a hrajou ok, neni nic oriznuteho, krome dvd v ntsc provozuju xboxe

[quote]Osobne jsem uz v DVDmaestro delal docela dost NTSC DVD, predelavky z XviD , 4:3 i korektni 16:9 anamorfne a pokud byl vstupni video soubor dobre udelanej tak jsem nemel sebemensi problem.[/quote]

je mozny, ze vstupni soubor uz byl zmrsenej, musim si ho znova "pujcit", protoze uz ho nemam
ale kdyby uz zmrsenej byl, tak by ho preci powerdvd neprehral dobre ne?
EvilDeath (9)|16.7.2004 08:55
[quote=roxik]ahoj

mám na disku ghost in the shell ntsc, authoring jsem udělal v dvd maestru, nastavil jsem 16:9 letterbox
v power dvd a media player classic je film zobrazenej správně, ve stolním dvd playeru je ale obraz "splácnutej"

nesedí ani šířka ani výška

-výška je právě splácnutá takže oblíčeje jsou široký
-šířka nesedí - po stranách vždy chybí část obrazu

štvu se s tím už 2 dny a nenašel jsem řešení
v maestru ať nastavím cokoliv (poměry stran) tak je to pokaždý špatně[/quote]

Ja bych zkusil ifoeditem u filmu (cos udelal maestrema na letterbox) zmenil force letterbox na panscan.
roxik (6)|16.7.2004 10:23
[quote]Ja bych zkusil ifoeditem u filmu (cos udelal maestrema na letterbox) zmenil force letterbox na panscan.[/quote]

tak jsem to zkusil - v maestru jsem nastavil 16:9 letterbox, pak jsem v IFO souborech (Video_ts.ifo a Vts_01_0.ifo) nastavil automatic pan-scan - ale nepomohlo

ceho jsem si vsiml - zatim pri zadnem nastaveni se mi nepodarilo docilit stavu, aby se mi na tv zobrazil cely obraz, tj. treba i se spatnym pomerem stran - vzdy tam chybi po stranach kousek - a jak jsem uz psal - na monitoru je pritom vse spravne

9-)
roxik (6)|16.7.2004 14:15
mrknul jsem jeste na puvodni ifo soubory, kde je format obrazu 4:3 , dalsi parametry nejsou nastaveny - myslim, tim neni vynuceny ani pan-scan, ani letterbox, proste cisty 4:3

kdyz to takhle necham udelat Maestro, tak po stranach proste chybi kousek obrazu, jsem z toho uz paf :-?
MartinL (51)|20.7.2004 11:40
To je jednoduchý, stačí stolní DVD přehrávač nastavit na 16:9. Řešil jsem úplně stejný problém u DVD Poslední samuraj v NTSC a taky byly postavy splácnutý, po nastavení 16:9 z původního 4:3 to bylo OK, akorát jsem to musel vrátit po shlédnutí filmu zpět, jelikož následující filmy v PALu mě to zvětšovalo (zoomovalo). Player mám Panasonic S35
MartinL (51)|20.7.2004 11:42
Možná to nastavení bylo 16:9 letterbox, vyzkoušej co tam máš a uvidíš.
roxik (6)|20.7.2004 19:26
na normálním stolním dvd to je v pořádku
na xboxu a ps2 to holt zlobilo

díky všem za odpovědi :-)-