Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

'Vlny' na monitoru :(

eTc (3)|15.7.2004 14:49
Mám problém, který se mi objevil nedávno: Mam TV kartu Daemon3D (PV951) cca rok a pul. Nedavno jsem z pIII (800) presel na athlon (2400+). A ted oc mi jde:

Kdyz zapnu kabel do anteny - jedno jestli spolecne nebo kabelovky - pres obraz na monitoru zacnou prebihat takove malo viditelne, presto DOST neprijemne ¨'vlny'. Kdyz neco nahraju, po odpojeni anteny nahravka to 'vlneni' neobsahuje. Nemate nekdo nejaky napad cim by to mohlo byt, pripadne co s tim?

Diky vsem za kazdou (dobrou) radu.
ViKinG (793)|15.7.2004 15:04
eTc: Mrkni do bastlírny na oddělovač přepětí... a odrušovací antenní filtr to by ti mohlo pomoci.
"V některých kabelových rozvodech se vyzkytuje zvláštní věc - napětí mezi skutečnou zemí (co je v zásuvce) a zemí kabelového rozvodu. Toto napětí může dosahovat až několik desítek voltů. Mezi oběma "zeměmi" pak tečou vyrovnávací proudy, kderé způsobují jednak rušení příjmu TV, tak můžou být až destruktivní. U normální "bedny" to není znát, protože je napájecí zem galvanicky oddělena. U PC je ale celá skříň spojena přímo s kolíkem zásuvky."
Vypůjčeno bez laskavého svolení Mika - nechtělo se mi to po 100té opisovat.
BTW Mike tam má napsáno doslova: Toto napětí může dosahovat až několik desítek [color=red]volů[/color]. Zajímavá jednotka, napětí větší než kráva!!!! :-E :-E :-E
Mike (617)|15.7.2004 17:30
[quote=ViKinG]
Vypůjčeno bez laskavého svolení Mika - nechtělo se mi to po 100té opisovat.
BTW Mike tam má napsáno doslova: Toto napětí může dosahovat až několik desítek [color=red]volů[/color]. Zajímavá jednotka, napětí větší než kráva!!!! :-E :-E :-E[/quote]

jo to je dobra jednotka, radsi to opravim, nez se pan Volt v hrobe obrati :-D
eTc (3)|16.7.2004 07:50
Stacilo zapojit komp a monitor do UPSky - omylem jsem ho zapojil primo do site a ne do zalohovaciho zdroje. Po teto zmene je uz obraz OK!

Diky vsem za radu.
ViKinG (793)|16.7.2004 10:01
eTc: čímž si udělal prakticky totéž...
eTc (3)|16.7.2004 17:56
Kazdopadne se mi ale zda, ze mi ted probiji koax ... Je to mozne? Sice mi nevlni monitor, ale nepozdava se mi predstava, ze mi koaxem prochazi do TV karty a potazmo do pocitace napeti o buhvi kolika voltech.
Drta.tom (23)|22.7.2004 13:35
[quote=eTc]Kazdopadne se mi ale zda, ze mi ted probiji koax ... Je to mozne? Sice mi nevlni monitor, ale nepozdava se mi predstava, ze mi koaxem prochazi do TV karty a potazmo do pocitace napeti o buhvi kolika voltech.[/quote]

Nato by ti možná pomohla součástka DCF 500 (Oddělovací člen, do 50 V, F konektor) od Spaunu (http://www.spaun.cz).
http://www.kulovyblesk.cz/spaun/st/DCF%20500%20-%20Set.htm
Akorát, když jsem ten DCF 500 sháněl, tak jsem jej zkrátka nesehnal.

Já jsem řešil něco podobnýho, akorát jsem neměl vlny na PC monitoru, ale na televizi, do které jsem z PC pouštěl přes TV-out filmy (Při sledování TV programů jsem samozřejmě žádnou vlnu neměl). Když se mi nepodařilo sehnat ten Spaun, tak jsem zkusil izolátor Toner XTI-1G, kterej jsem zapojil mezi TV zásuvku a televizi - a vlna z televize zmizela. Netuším ale, zda ten XTI-1G (http://www.tonercable.com/Toner%20Website/CatalogPages/SECTION%2016/TCE-XTI.pdf)
dělá něco s tím přepětím. Ten toner jsem koupil za cca. 300 Kč, Spaun by měl být výrazně levnější (do 150Kč)
Majklz (1)|14.11.2004 15:39
Mam podobny problem s kartou Leadtek WinFast USB II mam ji zapojenou do pocitace pres USB 2,0 PCI kartu (Chipset od VIA) a do vstupu na zvukovce. Sem pripojenj pres UPC a kdyz zapojim antenu do karty tak mi zacne behat Horizontalni vlna pres monitor a hucet v bedynkach. Pokud antenu zase odpojim vse bezi opet v poradku. Skusil pocitac jsem zapojil do USP, ale to nepomohlo. :-(( Ma smysl skouset oddelovac nebo je problem jinde?
Ivo Mašek (10205)|14.11.2004 16:01
Ma smysl skouset oddelovac
Jo, to v každém případě vyzkoušej. Něco se ti cpe z koaxu.
Drta.tom (23)|14.11.2004 18:52
[quote=Majklz]Mam podobny problem s kartou Leadtek WinFast USB II mam ji zapojenou do pocitace pres USB 2,0 PCI kartu (Chipset od VIA) a do vstupu na zvukovce. Sem pripojenj pres UPC a kdyz zapojim antenu do karty tak mi zacne behat Horizontalni vlna pres monitor a hucet v bedynkach. Pokud antenu zase odpojim vse bezi opet v poradku. Skusil pocitac jsem zapojil do USP, ale to nepomohlo. :-(( Ma smysl skouset oddelovac nebo je problem jinde?[/quote]

Ten oddělovač rozhodně vyzkoušej. Pokud ho budeš kupovat a ne bastlit, tak se s prodejcem domluv na případném vrácení oddělovače pokud ti to nepomůže - já jsem to tak taky udělal, mě to ale pomohlo
Doom (2331)|15.11.2004 08:13
offtopic: napětí několika desítek volů :-E v anténě můžu potvrdit. několikrát jsem dostal pěknou "šlupku", když jsem si šáhl na konektor od kabelovky (KT Elektronika Olomouc) :-)
mirekv (7169)|15.11.2004 08:23
[quote=DoomHammer]offtopic: napětí několika desítek volů :-E v anténě můžu potvrdit. několikrát jsem dostal pěknou "šlupku", když jsem si šáhl na konektor od kabelovky (KT Elektronika Olomouc) :-)[/quote]
Tak todle okamžitě reklamuj, to není sranda!
mercenary (105)|15.11.2004 08:27
Dovolím si podotknout, že ten SPAUN evidentně neodděluje země, tudíž je na oddělení potenciálů na kostře k ničemu. Blokuje však stejnosměrné napětí na vstup PC (pro šťouraly: třeba 12V pro napájení vzdáleného zesilovače). Samozřejmě, že to může někomu pomoci, jinému však nemusí. U toho TONERu netuším.
Doom (2331)|15.11.2004 08:31
o reklamaci vážně uvažuju. ale zatím jsem na to neměl čas. faktem ale zůstává, že když chytím na konektor, tak to brní pěkně :-I
ms (68)|15.11.2004 11:01
Mam podobny problem.

2PC. PC1 s TV kartou, PC2 zapojene do televize a Receiveru - na nem prehravam filmy. Jestlize zapojim do TV karty antenu, ktera je rozbocena jeste do televize a mam pripojene PC2 /i vypnute/, pak v receiveru je slyset hrozny brum a po TV lezou pruhy. Musim bud odpojit uplne PC1 /V i A/ nebo vytahnout antenu z PC1.

Zkousel jsem oddelit PC1 kondikem, ale pomohlo az oddeleni jak signalu, tak i stineni, tzn. 2 kondiky. Pak ale zase kvalita obrazu na PC1 nebyla nic moc. PC1 je napajeno z UPS a jinak je vse /Receiver, TV, antenni zesilovac, PC2 i UPS pro PC1 napajeno ze stejne faze.
vobluda (24)|25.11.2004 10:23
mam tiez podobny problem. Ked zapojim coax do tv karty, tak sa mi na monitore objavia nejake tie vlny.... nie moc, ale trosku su rusive, najma na tmavom podklade. Ked coax z tv karty vytiahnem, vsetko je ok. Inak tiez ma napatie v coaxe s kablovky trosku obcas postekli....
A co vlastne chcem vediet?
Ci si to mam vlastne v elektre pytat na odrusenie toho napatie v coaxe???
Je to jednoduche zapojit?
Dik za radu...
Ivo Mašek (10205)|25.11.2004 12:56
Musíš jít do odborné prodejny (ne do klasické elektry - tam to ani nebudou mít), tam řekni, jaký máš problém a nadhoď, že by jsi chtěl odrušovací filtr. Je to válec, ke kterému ti musí ještě prodat kovové koncovky.
Takhle vypadá:
http://www.tonercable.com/Toner%20Website/CatalogPages/SECTION%2016/TCE-XTI.pdf