Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dálkové ovládání

michalv (23)|21.1.2006 14:32
Koupil jsem si kartu,Airstar 2 vše bez problémů funguje, kromě dálkového ovládání.To nemůžu za žádnou cenu zprovoznit.Hlásí mě to, že WinLIRC failed to intialize a mám možnost v této tabulce zmáčknout OK nebo STORNO, když dám OK objeví se tabulka s nastavením WinLIRC a v té jsem zkoušel nastavit snad už všechny kombinace, ale pořá to hlasí WinLIRC failed to intialize.Visílač DO mám přezkoušený, ten je OK.Může mi někdo poradit?
Díky za odpověď
clee (6592)|21.1.2006 15:30
receiver type mas na DCD device, transmitter na DTR a config ze souboru technisat.cf?? jestli ne, tak to zkus nastavit jak pisu :-) a taky se podivej jestli ti nahodou naka jina aplikace neblokuje port 8765 na lokalu...
gca (6)|21.1.2006 15:46
měl jsem stejný problém, na CD od karty máš soubor Users Guide -4- Troubleshooting.pdf na straně 9 (kapitola 4 HOWTO) je přesný postup i s obrázky
michalv (23)|21.1.2006 17:33
Díky za odpovědi, ale problém stejně přetrvává.Když odinstaluji soft. a chci ho tam nahrát znova z orig. cd, tak mě to dá chybovou hlášku a to si myslím, že by to mohlo vézt k závadě dálk.ovl.Zkoušel jsem instalovat soft. 4.3.2 a tam proběhne instalace ok. , ale dálk. ovl. stejně nechodí jako ve verzi 4.3.0 :-(((
clee (6592)|21.1.2006 17:36
a mas vubec senzor ve spravnym portu??
michalv (23)|21.1.2006 17:41
posílám obrázek chybové hlášky, senzor je v com 1
michalv (23)|21.1.2006 17:45
chybová hláška
michalv (23)|21.1.2006 18:55
Tak už mi to chodí :-!!! měl jsem tam přiřazenýjiný infra pro pda.Ještě jednou díky za pomoc. :-)
zdenekPro (4)|27.1.2006 15:40
Koupil jsem si kartu Airstar 2, vše bez problémů funguje, kromě dálkového ovládání.
Vysílač DO v infračervené mrká. WinLIRC hlásí "...failed to intialize. Try again?" To když nastavím COM1 a zkusím odejít z okna. Pokud nastavím COM2 tak mne odejít nechá, ale stejně nepracuje.
Základní deska má fyzicky jen jeden sériový port, v BIOSu zapnutý, IRQ souhlasí a má ho samojediný přiřazený pro COM1, ve WinXP jsou vidět COM1, 2, 3, 4 (asi nějaké virtuální či co).
115 200 b/vt, povolil jsem přístup na port 8765 skrz FW.
Program je nejnovější, stažen z DVBViewer.com,
WinLirc je povolen a má předložen soubor .cf dodaný.
Zkoušel jsem v "Learn" odklepat default hodnoty: nic nevidí.
Po zvýšení citlivosti na 99 také ne.

Nahlížel jsem skrz pouzdro čidla
a připojení vodičů ke kolíkům nesouhlasí s WinLirc popisem:
kolík 1 vůbec není připojen, ačkoli na něm má být DCD,
2, 3, 4 nejsou osazeny už z výroby
ačkoli na 2 by mohl být náhradní RXD,
zbytek je v nepřehledném chumlu a pouzdro otvírat zatím nechci,
abych si zapojení prohlédl (a dodělal doma).

Může někdo poradit?

Díky za odpověď
zdenekPro (4)|29.1.2006 21:14
Odpovím si sám. Otázkou: Nenasypali do krabice čidlo určené pro Girder místo Lirc?

Dále: DVB-T (AS2TV) dává skvělý ostrý obraz, jen mne mrzí že i při 96% signálu občas vypadávají snímky, přenosy zadrhávají na zlomek vteřiny, zvuk se drží lépe. Dělá to i někomu jinému? Zátěž procesoru 20%.
clee (6592)|29.1.2006 21:17
zapni si setup4pc, mrkni na status a chvili koukej jestli u BER neproblikavaj hodnoty vetsi nez nula a nenaskocej naky uncorrected blocks...
verves (6)|1.2.2006 18:42
Mam takovej problem, nedavno jsem si koupil Airstar 2, podarilo se mi ji zprovoznit, ale nevim jak se mam porvat s dalkacem.
Mam novej komp a desku kde nejdou zadne seriove porty, takze ten infra vehikl co je dodanej ke karte si muyu strcit ...
Deska ma IRDA konektor, ale v soucasne dobe mi tobude asi naprd??
Kdyz jsem instaloval novej DBVviewer tak tam byla moznost davat infra do USB portu.
Myslite ze by pomohlo treba neco jako toto
http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=16956&stiplname=usb-infra-dongle-ali-usb1-0-2-0-na-irda-1-1
zdenekPro (4)|1.2.2006 20:32
Spustil jsem "setup4pc",
signál >95% trvale,
BER < 2E-006
uncorrected blocks: jednou za čas, ve skupinách 30÷40,
podle pozorování je to příčina zadrhávání obrazu.
Jsem na kopci, v 7.patře, s přímou viditelností na 12 km vzdálený vysílač.
Anténa Kathrein BZD30 pokojová.
Musím mít ještě lepší anténu?

Rozebral jsem čidlo, je zapojené správně, průběhy jsou podle osciloskopu vyhovující. Tak jsem ho zase složil a znovu prohrabával OS až jsem našel systémový prostředek-ovladač který se nezobrazuje v soupisu běžících úloh, ale blokuje si pro sebe COM. Čili jsem se napálil také.
Teď už WinLirc v Raw vypisuje, ale stejně neovládá DVBV: když nechám zaslat povel přímo z okna WinLirc tak se DVBV na dvě chvilky zastaví, ale neprovede nic. Když zmáčknu ovladač tak dole kolečko sice zezelená, ale DVBV běží vesele dál, ani nemrkne.
xdream (5)|27.2.2006 16:01
[quote=zdenekPro]Spustil jsem "setup4pc",
Teď už WinLirc v Raw vypisuje, ale stejně neovládá DVBV: když nechám zaslat povel přímo z okna WinLirc tak se DVBV na dvě chvilky zastaví, ale neprovede nic. Když zmáčknu ovladač tak dole kolečko sice zezelená, ale DVBV běží vesele dál, ani nemrkne.[/quote]

to mne delalo, take. Pak se mne to podarilo rozklikat. Bohuzel presne nevim co pomohlo.

Nevite jak WinLirc nastavit, aby nebezelo s REALTIME prioritou?