Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S karta s HW dekodovanim pre notebook

Discovery (20)|21.1.2006 05:22
Zdravim miestnu pospolitost,

cim som starsi tym mam menej casu na hry a viac casu travim na nete a samozrejme (na co si nedam dopustit) vrtanim sa v DVB-S. Uvazujem aj preto o prechode na notebook. Myslim ze vsetko je tam nahraditelne, len ta moja SS1 mi robi starosti. Neviete ci neexistuje nejaky PCI - externy slot ktory by sa dal nejako pripojit na notebook? (pcmcia, usb,...). Do toho by som pichol tu moju SS1 a basta.
Viem ze je este moznost externej DVB-S karty, no co som tak zbezne pozeral tak su to vsetko karty so SW dekoderom, co ja nerad. Najblizsia mojmu srdcu by bola asi SS2, no stale je to len SW...
Inak mam cez SS1 spravene natacanie. Utiahne to zdroj notebooka? (samozrejme nie bateria:) Myslim ze diseqC je tam to iste,tam by nemal byt problem.
Tak mi pls poradte co by bolo najvhodnejsie riesenie bez nutnosti sa obmedzovat oproti mojim sucasnym moznostiam mojho PC a SS1. Idealne ak to niekto ma rozbehane (vratane motora) cez notebook...
Nekonecna vdaka.
blueant (820)|21.1.2006 09:47
Bohuzial myslim, ze EXTERNA karta s HW dekoderom nieje.
A pri dnesnych vykonoch pocitacov uz asi ani nebude (co sa tyka MPEG2).

Taka karta by bola o dost drahsia ako vacsina stolnych prijimacov.
Discovery (20)|21.1.2006 15:38
No tak som o nieco mudrejsi. Karta Skystar2 USB by aj celkom usla. Ma vlastny zdroj, takze s elektrikou problem nebude. Kvoli USB 1.1 by malo ficat vsetko okrem HDTV.
S HW dekoderom by som sa uz aj dokazal rozlucit, no problemom je teraz natacanie paraboly. Toho sa vzdat urcite nechcem. Pozeral som na plugin MIBI, no nenasiel som na ziadnom fore potvrdenie ze funguje ludom. Teda ak niekto mate motor SG-2100, SS2 USB a tocite to cez DiseqC cez nejaky plugin napr. v ProgDVB, tak mi to pls potvrdte. Tx
blueant (820)|21.1.2006 15:46
natacanie s SS2USB ide (mibi vydal patch aj pre nu) - pozri si forum na http://www.dvbskystar.com.
Discovery (20)|22.1.2006 00:59
Pan boh zaplat za blueant-a. Diky! Na tom fore som nasiel jednoznacnu reakciu "Motor SG 2100 běhá u karet SS2 USB jen na diseqC 1.9 a driver 430,jak u W 98,tak W XP."
Dalsi chlapik tam este skor napisal, ze si s tym nevedel rady tak si kupil Strong SRT Digibox ( http://www.dvbshop.cz/index.php?w=produkt&id=51 ) ktory generuje diseqC signaly. Cize aj poistka je, tak uz niet nad cim vahat. Uz sa tesim ako si to vsetko opat budem nastavovat ako za starych dobrych cias :-) .

By