Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plátno na VIDEO projektor

MOJE (537)|20.1.2006 22:28
Neviete náhodou ako lacno vyrobiť PLÁTNO na VIDEO PROJEKTOR ???
Mám doma z PREMIETAČKY na DIAKY, ale potreboval by som niečo väčšie a na projekciu zo ZADNEJ STRANY (plátno polo priesvitné).

VĎAKA
wizzard (447)|20.1.2006 23:48
Chod do IKEA a v oddeleni zavesy na okna najdes taku sikovnu bielu roletu, aj s navijanim (rucne), nedavno som to obzeral, za tu cenu cca 900 Sk za 2x2m sa to asi oplati...
raduuz (6)|21.1.2006 15:13
No platno na zadnu projekciu aj s ramom je financny upadok.
Ale poznam cloveka, ktory si spravil s velmi jemnej latky na vlajky "vlajkovina". A ide to v pohode. Jediny problem pri takejto projekcii je, ze by nemal byt vidiet zdroj svetla projektor, ktory moze rusit. Ale existuje aj nejaka latka na obrusy, ktora ma tiez celkom dobre parametre na to.

Tak snad to pojde. Potom prosim daj vediet ako to dopadlo aby som mal spatnu vazbu. Lebo asi aj ja uvazujem o takom rieseni v priebehu roku asi.

mejl mam: [email]raduz@pobox.sk[/email].

Prajem uspech :BB:
MOJE (537)|21.1.2006 21:34
B-)
MOJE (537)|23.1.2006 14:37
Nemáte skúsenosť s REFLEX samolepiacou fóliou ??? B-)
ODSakEda (2278)|23.1.2006 17:11
[quote=MOJE]Nemáte skúsenosť s REFLEX samolepiacou fóliou ??? B-)[/quote]
- Pozor na odlesk ohniska světla zobjektivu!!! Každý projektor, analogový, či datový, je zároven defacto i jakoby baterkou, svítilnou s koncentrovaným-bodovým zdrojem světla a především při horní projekci (od stropu) bude uprostřed lesklé nebo reflexní plochy světlý odlesk, jako když posvítím silnou svítilnou!!!!!
Většinou postačí ale "jen" matný bílý nátěr, malba nejlépe se zářivě bílým odstínem, nouzově i plátno typu prostěradlo :-)
- Použijeteli lamino desku, kvůli rovině a nedeformovanému obrazu zvlněním plátna, i když zvolíte lamino matně bílé, doporučuji přesto matný nátěr, jináč je lamino stále příliš lesklé a nastane výše jmenovaný problém s odleskem!!!
- Originál plátna, ta dražší, jsou sice mírně perletově reflexní, ale maj strukturu malinkatejch čvercovejch jamek (tvaru jehlánků), aby byl zachován dobrý kontrast, neb i tenké bílé písmo na černém (ale černá je defacto neosvětlená bílá plocha-bílé plátno!!!) pozadí nevrhalo odražené světlo do blízkého okolí a nerozpíjelo by se jakoby! Stejně tak aby neosvětlovala světlá scéna okolní stěny místnotsi odraženým světlem!!! Efekt je podobný, jako mřížka u TV obrazovek a CRT monitorů SONY. Podobně se má pohltit i zvuk v místnosti (do proložekl od vajec :-D ) aby nebyl ruch odrazem a to platí i o pohlcení světla plátnem a odražení jenzpět a co nejméně dostran! Takové nekompromisní plátno však stojí nad 10 až 30.000Kč!
wizzard (447)|23.1.2006 17:44
Ak by islo o premietanie na stenu, poblem by bol trochu jednoduchsi, dostat kupit specialnu malovku, ktora ma podobne vlastnosti ako pise Eda.
Dzejar (0)|16.2.2006 16:49
Tak sem si v Ikee koupil tu roletu. Menuje se Tupplur 2m široká stála 799 a myslím že ten obraz je dobrej Když si vezmu že plátno třeba v alzasoftu těhle rozměrú stojí tak 6000, tak je to dobrý.
Jediný co je potřeba asi upravit je spodní zátěž. V originále je to v podstatě pásek papundeklu co nic neváží a tim pádem to není úplně napnutý, hlavně spodek. ale myslím že ocel. kulatina z Ferony za pár korun to napravý. Měla by se tam vejít 16, což při 2m jsou nějaký 3kg a to by mělo stačit.
ODSakEda (2278)|16.2.2006 17:34
Dzejar příště raději laminovanou bílou desku a přetřím ještě zářivě bílou matnoubarvou! 8-) Problém plátna je pávě ve vlnění, kroucení vlhkem a jehpo neklid-pohyb v průvanu nebo při pohybu lidí!
Libor52 (11)|16.2.2006 17:42
Sehnal jsem starší plátno, asi z hospody, je moc do žluta
vypadá jako zakouřené. Neví někdo náhodou jestli neexistuje
něco na čištění??? Jar, Savo, Bril, Proper,.... nic nefunguje :((
wizzard (447)|16.2.2006 21:37
Chlorove bielidlo na postelne pradlo, opytaj sa v drogerii, urcite tam nieco maju... :BB:
Libor52 (11)|18.2.2006 15:44
Příští týden zkusím. Dám vědět. Díky