Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nelze najít žádný satelit

Edan (13)|20.1.2006 19:18
Mám parabolu s konvertorem, který jsme kdysi použival na UPS, momentalně mám SS2, natáčecí zařízení nemám. Uměl by někdo poradit jakým způsobem jde naladit nějaký satelit, třeba Astra, nějak "od oka" ? Pořád mi to ukazuje no signal. Nebo jakym způsobem se družice zaměřují díky. -našel jsem navod na vypočítání azimutu a elevace na zakladě zeměpisné polohy, al ekdyž jsme to od oka natočil stejně to nejelo. Jak moc je citlivý signál při pootočení praboly? díky
SS2CZ (874)|20.1.2006 19:24
Edan
Celkem dost citlivý na naladění.Parabola má stupnici se stupněma.Chce to si stím trochu pohrát.Mám motor tak nevím jak ti poradit.
StD (8612)|20.1.2006 21:32
Řešení =
1) buďto posadit manželku/druha/družku/dítě před displej a vrtět parabolou do té doby než "jejich dálkové ovládání" zařve, že se něco objevilo,
nebo
2) si koupit indikátor signálu za pár K, který ukáže úroveň přijímaného signálu...
3) namontovat parabolu s úhly náměru podle návodu a řídit se podle Slunce.
Tolik k dotazu "od oka".
Ale stejně je to alchymie jak má být... :-D
bArokna (105)|20.1.2006 21:45
kvůli ladění jsem si koupil kompas s azimutální stupnicí. pak si to chce trochu pohrát, pokud máte železnej talíř, tak s tím to bohužel nepůjde. nastavit elevaci už pak není problém. já osobně sem si v krásném večerním dni v létě vytáhnul PC na střechu a ladil a ladil.
blueant (820)|20.1.2006 21:45
U digitalu je ten problem ze ma oneskorenie - cize nemozes hoc aj pomaly otacat a cakat na signal.

Musis kusok posunut a pockat chvilku .. ...

Dolezite nie je len otocenie okolo osi ale aj naklopenie hore-dole (elavacia) a takisto v vzdialenejsich druziciach aj pootocenie konvertora (skew).

Velmi dobra stranka ked chces tocit so satelitom rucne je

http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Index.php

BTW rucne otacat neodporucam - radsej si kup motor. Alebo aspon polarny zaves - s tym uz staci len otacat - o elevaciu a skew sa uz postara on.

Najednoduchsie je to samozrejme s motorom - tam nastavis dobre zakladnu polohu a o ostatne sa uz postara on.
StD (8612)|20.1.2006 21:51
:-D Blueant: manželka = nahradit motorem :-D u mne, tak to nemá chybu! Elevace/náměr je snad (podle zem. polohy) udaný v manuálu, ne? Nějaké stupničky tam jsou předlisované...
blueant (820)|20.1.2006 22:10
[quote=StD]:-D Blueant: manželka = nahradit motorem :-D u mne, tak to nemá chybu! Elevace/náměr je snad (podle zem. polohy) udaný v manuálu, ne? Nějaké stupničky tam jsou předlisované...[/quote]

Elevacia je pre kazdu druzicu ina ako aj ostatne parametre.

Na tom odkaze co som dal sa ti to vypocita podla polohy kde byvas (je tam na vyber PRAHA a BRNO) ale to staci.
StD (8612)|20.1.2006 22:12
Elevace - právě, ptal se na Astru a ta tam bývá vyznačená...
blueant (820)|20.1.2006 22:39
[quote=StD]Elevace - právě, ptal se na Astru a ta tam bývá vyznačená...[/quote]

Pytal sa AJ na astru. aj nazov threadu je trosku inak.
Ale inac hovorime samozrejme o tom istom. :BB:
Alf (888)|21.1.2006 04:31
Dobrý návod je tady: http://www.parabola.cz/abc.php

StD
[quote]manželka = nahradit motorem[/quote]
To máš dobré. U mě by to vyhrál ten motor. :-D
mirekv (7169)|21.1.2006 08:10
Edan
Zkus kontaktovat někoho, kdo má satfinder (měřič signálu). Bez něj se to dělá fakt blbě, něco jsem se satů namontoval a takové to volání přes dvě místnosti "špatný, dobrý, špatný, dobrý" je na houby.
AleK (814)|21.1.2006 15:21
mirekv
u mě to fungovalo bez problema holky a ženu jsem postavil do řady a já točil :-E :-E :-E
blueant (820)|21.1.2006 15:47
Nato som pouzival Vysielacky za 500 SK :)

Ale aj to sumitko merak z LIDLA dost pomoze.
starej_vul (250)|30.1.2006 20:03
A ... nějaká firma to nedělá?
P.S. Já mám kamaráda, který to dělá do 1/2 hodiny od oka.
P.S. Moje dcera říká, že má hezké oči ...
Foolproof (2713)|30.1.2006 21:00
Součet nákladů za ztracený čas všech zúčastněných na laborování + na měřák + jiné = motor nebo více konvertorů.

Ale někdy zážitky nevyváží žádné prachy. :-)
feedjo (87)|31.1.2006 09:43
ked chces len astru, tak si nastav elevaciu podla svojej zemepisnej polohy (vypocitaj podla navodu alebo popisu na webe - tie linky co sem dali ostatni su v pohode).. a potom podla kompasu nasmeruj parabolu na juh. Potom po krokoch toc po jednom milimetri do lava (na vychod) a po kazdom pootoceni daj na prijmaci refresh (samozrejme najlepsie je mat na prijimaci naladeny nejaky kanal so silnym signalom) a pockaj ci sa ti zobrazi nejaky signal (resp mozno rovno obraz).. takto to urcite najdes..

Ak mas skusenosti s analogom, tak na ne zabudni.. ziadne tocenie a sucasne pozeranie na TV ti nepomoze.. (dost dlho mi trvalo kym som toto vysvetlil mojmu otcovi).