Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozbocovac TV signalu

raduuz (6)|20.1.2006 17:10
Ahoj Ahoj.

Mal by som taku otazku.

Ak pouzijem rozbocovac TV signalu, na jednu stranu dam kabel dlhy 1 meter a na druhu stranu rozbocovaca dam kabel dlhy 15metrov ci nebude signal v kratsom kabli kvalitnejsi a silnejsi ako v dlhsom.

A ci bude este kvalitny signal na trase priblizne 30 metrov s dvoma rozbocovacmi TV signalu .Alebo ci netreba nahodou dat jeden z rozbocovacouv aktivny. Zdrojom signalu je Satelit.

Velmi ma potesi ak tu najdem odpoved od ochotneho znalca.

raduZ
mirekv (7169)|20.1.2006 17:52
raduuz
Těch 30m se 2 rozbočovači je už hodně, výstup z modulátorů u stolních přístrojů bývá tak akorát. Takže ten první v řadě bych doporučil aktivní.
V tom prvním případě bych ten 15metrový koax doporučoval nějaký kvalitnější.
Alf (888)|21.1.2006 04:14
Mám to takhle (PC TV je karta v PC)
mirekv (7169)|21.1.2006 07:53
Alf
Ty do toho potřebuješ nutně průběžný zesilovač, nebo aktivní rozbočovač.
Slůně (122)|21.1.2006 08:26
Já bych použil místo toho prvního (chce to vyzkoušet jak jede TV v PC napřímo) rozbočovače ,dvojitý odbočovač a do PC to poslal průchozím výstupem.
Sladit aby na všech zařízeních byl stejný signál .Počítej asi 0,5db/m koaxu.
Jinak jak píše mirekv použít některý s aktivních prvků.
mirekv (7169)|21.1.2006 08:43
Slůně
To je jen částečné řešení, vidím, že na začátku používá tzv. "REST" tedy slučovač jednoho kanálu se zbytkem a ten pro samostatný kanál nemá 0,5 dB ani náhodou, spíš 2-3 dB. S odbočovačem se signál pro PC zlepší, ale pro zbytek dost zhorší. Výstup ze stolního satu tolik zařízení a dost dlouhé kabely nestíhá.
Pitomec (10211)|21.1.2006 09:21
Schwaiger BN4212 za 550,-Kč (do kabelovky ne, ale na STA stačí):

Alf (888)|21.1.2006 09:46
[quote=mirekv]Alf
Ty do toho potřebuješ nutně průběžný zesilovač, nebo aktivní rozbočovač.[/quote]
Já jsem to nenamaloval celé. Já mám z DVB-S připojení do PC TV přes S-video a současně mám v PC ještě kartu DVB-S, takže ten koax do PC je pro ostatní programy. Já jsem chtěl spíš ukázat, že by to raduuzovi mohlo stačit, pokud použije kvalitní kabel a nikoliv rozbočovače, ale např. zásuvky STA a nízkým průchozím útlumem.

Malé mrtvolky pro porovnání
raduuz (6)|21.1.2006 15:08
Jeje diki chlapi.

No asi to skusim teda jednym aktivnym a jednym pasivnym rozbocovacom.

Ale fakt diki za ochotu. Sa mi strasne paci Vas pristup : pomoct a riesit problem.

raduZ :-)-