Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 84

Téma: Bezradnost - "Upper/Lower field first" bez efektu

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Dobry den,
    prošel jsem příbuzná témata diskuze,ale nepovedlo se mi najít řešení.
    Moje situace:
    Chci zaznamenat video z analogové kamery na DVD-Video. Pro záznam používám "Ulead VideoStudio 8 SE DVD." Zde ale při zachytávání(i prohlížení) videa,kde je rychlejší pohyb kamery dochází k rozmazání/rozdvojení objektů. Myslím si že to je Interlace. Pokud ale v "UVS8 SE" nastavím "Field Order" na "Upper" nebo "Lower field first," tak výsledek je pořád stejný. Toto samé dělá i PVR při prohlížení videa z videokamery... při sledování televize se to neděje. Někde na fóru jsem četl o podobném problému a o nějaké "brzdě" v systému. Všechny nepotřeb. programy jsou vypnuté.Co s tím?

Moje sestava:
    AthlonXP 1800+, 512 RAM, 40 HDD 7200rpm, Winfast TV 2000XP Expert
    Ovládače: 5.13.1.3310
    PVR: 4.0.107.3204

děkuji za radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

zapomněl jsem dodat, že pokud propojím kameru s videem a televizí,tak zde je ten obraz OK

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

thedark: Interlaced video tzv.půlsnímky, na PC monitoru si musíš zapnout SW deintelaced (např.Power DVD). Norma DVD-Video počítá s interlaced (50 půlsnímků) videem. Normálně zautorizuj DVD-Video a zkontroluj výsledek. Mělo by to být OK.
    Zdejší slovník pojmů:
    Interlace: neboli prokládání. TV obraz je složen z půlsnímků, jeden půsnímek obsahuje liché řádky a druhý sudé řádky. Oba půlsnímky jsou časově posunuty, takže při současném zobrazení na monitoru počítače vzniká roztřepení obrazu u rychlejších pohybů.
    Deinterlace: je způsob složení dvou časově posunutých půlsnímků do jednoho snímku.
    Podívej se na to, abys nejdřív aspoň trochu rozuměl teorii.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

a mam tam nastavit Upper nebo Lower field first? UVS8 mi detektoval, že mám dat Lower...ale všude tady na foru se doporučuje Upper. Nebo je to jedno?
    Ja zkoušel vypalit Direct burn DVD,ale taky se to sekalo. Nezaleží i na bitrate? V direct burnu je CBR...

Je tu pravidelně Avatar uživatele redburger
    Registrace
    Jun 2005

Ja mam project vo vegase nastaveny na lower field first.a je to oká.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

redburger
    Jde o to, co načítáš, výstup z TV karty má oproti DV půlsnímky otočené.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

thedark
    Mělo by to být upper, což je norma pro PAL. U DV videa má ale i PAL lower. Koukni na moje stránky, kde máš napsaáno jak to zjistíš stoprocentně.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Vlada: Už zase uvádíš v omyl!
    (slušně řečeno)

Analog z kamery = LFF
    Analog z TV = UFF

Sakrisch, kdy už si projednou tohle zapamatujete, kolikrát to tu už bylo? Je to o několik stránek dál a ty už nikdo nečte, že?!

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

StD
    Já ne, to Ty nemáš pravdu. Z analogové kamery (např Hi8, VHS) to je TFF. To mám ověřené. Samozřejmě z DV kamery to je BFF a je jedno, jestli to táhneš analogově nebo digitálně. Když to ale zachytíš TV kartou, tak Ti i z toho DV udělá opět TFF. To jestli je vide TFF nebo BFF záleží na digitalizačním zařízení, jak snímky za sebe poskládá. PAL TV karty skládají vždy TFF. Zkus si tohle nastudovat, psal tu o tom nedávno i Mike ve svém posledním článku o prokládání.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

ja prošel všechny stránky,ale nic podobného jsem neviděl...podívám se ještě jednou.
    Jak je ale možné že funkce Direct burn nefunguje tak jak má? Když nastavím v PVR režim kódování progresivní anebo prokládaný,tak to pořád není to co chci...pořád je ten obraz trhaný jak na PC tak stolním DVD! Vždyt ono by to snad mělo fungovat,ne?

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...mno, já tedy nevím, ale mě to tady "leze" v DV vždy LFF. Když je zdroj TV, tak potom UFF. Řídím se tím a nic mi nikde neškube, jako tazateli. Druhou otázkou je datový tok/bitrate toho výstupu...

Kdysi mi to poradil Clee a nevím proč by to neměla být pravda.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Milosbb
    Registrace
    Nov 2004

thedark

pořád je ten obraz trhaný jak na PC tak stolním DVD

Už by bolo načase myslieť aj na iné príčiny ako je upper alebo lower.
    Napr. kvalita vypalovačky(vysoký počet PIF errors), média. Ani tá funkcia Direct burn sa mi nepozdáva. To akože priamo vypaluješ grabované video v real time ? Neviem, či som to dobre pochopil, nemám Leadtek.

----------------------

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

takže takove moje zhodnocení, po přečtení jednoho níže uvedeného fóra:
    Muj postup:
    1) nahraji video do MJPEG AVI, kde nebudu nastavovat žádné pořadí snímků (pomocí PVR)
    2) toto video sestříhám a převedu do MPEG-2 (pomocí Ulead VideoStudio 8)
    3) toto video vypalim jako DVD-Video s tím,že tam někde u pálení nastavím jednou LFF a podruhe UFF

bude to aspon jednou fungovat?

A nevadí,že se mi to video v rychlých scénách trhá i při preview toho co leze do TV karty(nic nenahrávám)? Je to teda tím, že monitor zobrazuje oba pulsnímky zároven(ten jeden v čase t a druhý v čase t+1/50 s) a při rychlem pohybu je teda velký posun obrazu v obou půlsnímcích?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

-> MIlosbb
    Palírnu mam LG 4167 (PIF error neumí zjištovat)
    Media Verbatim
    Ten Direct burn podle mne funguje tak,že si během nahravaní udělá image na disku a na konci nahravání to vypálí na DVD. Takže je to o tom že nemusím provádět ješte authoring MPEG-2,ale hned po vypalení to mužu hodit do stolního přehrávače.
    Ktěm jiným příčinám-když se seká obraz i v preview,tak to palírnou asi nebude...

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

No, tak jak to popisuješ bych si nebyl jistej, že příčinou cukání jsou prohozený půlsnímky, ačkoli to jindy vždycky propaguju .Tentokrát to škube i na pc monitoru - tak to bude něco jinýho, protože jinak to poznáš až na televizi

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. upper/lower ve Vegasu
    Od SB v sekci Editace videa
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 14-06-2009, 22:52
  2. Upper x lower field first
    Od siSINka v sekci Editace videa
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 13-11-2008, 09:37
  3. Carbon Coder - DVD -Lower/Upper Field