Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Capture z DV spomaluje a pada...

Juro (11)|17.1.2006 18:02
Ahojte, neviem si rady ked robim capture z DV (SONY DCR-HC17E) obraz postupne "spomaluje" az zamrzne. Neviem z akeho dovodu, pred tym som skusal capture z troch inych kamier + z tejto a vsetko bezalo v poriadku. Skusil som vymenit kazetu, kabel a i-link a nic sa nezmenilo. Zobral som kameru k inemu PC vsetko bezalo OK, vybral som kartu FireWire z toho druheho PC namontoval do svojho a nic sa nezmenilo, skusal som vymenit aj slot na MB a tiez nic, upgrade BIOS a tiez nic. Ako posledna moznost je preinstalovanie PC, ale akurat mam dost prace a moc sa mi do toho nechce pustat...

V sprave hardveru je vsetko v poriadku, skusal som aj viac softu zameraneho na capture cez DV vzdy s rovnakym vysledkom, kamera, kabel a karta su v poriadku (otestovane na inom PC). Kamera sa pri zapnuti nacita, mam moznost ju ovladat cez soft akurat ked zacne capture tak obraz+zvuk zamrza - nie na zaciatku az po par sec!!! Na pozadi nic nebezi a procesor a RAM tiez v pohode... :-(

Viete mi niekto poradit? Dakujem
Juro (11)|20.1.2006 09:26
Tak som navstivil technikov v CENTRONE, a po konzultacii som zistil ze, chybu a trhanie obrazu sposobuje "odchadzanie disku" - lebo uz nevie robit s takym vysokym datovym tokom.... Diagnosticke nastroje chybu nehlasia a ani format nepomohol a budem potrebovat novy disk :-(((