Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aver TV - software 5.0.x.x

Croog (30)|12.7.2004 15:52
Opět mi z nějakých důvodů na úrovni ovladačů přestal chodit zvuk, tak sem zapátral na webu a našel nový, značně přepracovaný software pro Aver TV Studio 203.

Musím říct, že vypadá velice slibně až na chybějící možnost si navolit kanály pomocí frekvencí, takže se mi bohužel nepovedlo naladit některou ze 4 našich televizních stanic (přez anténu), i když sem zkoušel nastavení jak pro Českou republiku tak pro Německo.. I přesto, že to vypadá, že už by tento software mohl přijímat stanice jak s DK tak BG zvukem najednou, jsem ho ale musel odinstalovat a vrátit se k minulé, ozkoušené verzi 4.31. (Kde nejvíce chybí právě podpora pro změnu BG/DK zvuku a deinterlace)

Máte někdo s tímto zkušenosti? Kolik uživatelů tohoto fóra vůbec vlastní tuto kartu a kolik s touto kartou i originální software?

Díky za odpovědi, na toto fórum skoro vůbec nechodím, takže nemám přehled. :-?
ego42 (76)|13.7.2004 09:50
Ze svojí zkušenosti důrazně doporučuju použít z balíku v 5.x pouze ovladač, který funguje perfektně, ale neinstalovat z něj už další software, který funkčnost ovladače rozkope i pro další aplikace. Používám teď po nucené reinstalaci WinXP Aver driver v 5.x spolu s ATV2000 a iuVCR a všechno šlape tak, jak má, stejně jako Girder. Kromě toho mi funguje třeba i Fly2000TV, všechno přes generickou podporu WDM ovladačů.
Croog (30)|13.7.2004 14:03
Hmm, no a v tom balíku 5.x je plnohodnotnej ovladač? Ve správci hardwaru mám totiž u karty standartně použity 4 části WDM ovladače: audio, video, cross.., a přímo karta. (Teď u toho pc bohužel nesedím, takže nevím jak se přesně jmenují..) No a u ty pětky se mi podařilo nalézt ovladač pouze video (878) a audio (878).. Ostatní dvě části tedy zůstaly ze staré instalace.. Každopdádně sem se vrátil ke starším i u toho audia/videa, páč s tou starou originální aplikací to chodí lépe.

Já ATV2000 nepoužívám hlavně z toho důvodu, že vždy když se ho zkoušel se mi obraz jakoby sekal.. Prostě to určitě nedrželo správnej počet fps, ačkoliv na softwaru se tvářilo vše v pohodě. Tobě toto atv2000 nedělá? Rozhodně to nikdy nebyl problém pomalého hw. Zkoušel sem i uskovy ovladače, ale nepomohl jsem si..
ego42 (76)|13.7.2004 17:55
Ovladač v5.x má jinou architekturu, než v4.x (řekl bych že stejnou, jako Uskov), takže instaluje trochu jiná zařízení, ale rozhodně je kompletní. Nejlíp uděláš, když všechno (tj. jak originální aplikace od Averu, tak i ovladače) důkladně odinstaluješ (ovladače se nejlíp zbavíš pomocí instalátoru btWinCap a.k.a. Adquisition driverů z http://sourceforge.net/projects/btwincap/ , je v něm zvlášť položka "uninstall current driver" (nebo tak nějak), která by tě měla načisto zbavit všech nainstalovaných ovladačů TV karty (vč. příslušných INFů)), a pak po výzvě WinXP k ukázání cesty k ovladači ukážeš na tu sadu z v5.x, je v ní všechno potřebné. Cestou "aktualizace ovladačů" se asi nikam nedobereš, chce to dokonale vyčistit a nainstalovat znovu.
Croog (30)|14.7.2004 10:25
No zkoušel jsem to odinstalovat i tak jak říkáš pomocí těch Adquisition driverů, ale po požadovaném restartu si ten ovladač windowsi zase někde vypátrali..

Ještě to ale vyzkouším s dukladnější očistou stávájících ovladačů..
Ivo Mašek (10205)|14.7.2004 10:35
Vypátraly si ho v systému a v registrech.
Croog (30)|14.7.2004 11:04
[quote=Ivo Mašek]Vypátraly si ho v systému a v registrech.[/quote]
No já si myslim, že si zkontrolovali i nějaké minulé umístění ovladačů, odkud se instalovaly, páč ten uninstaler Adquisition driveru podle mě registry pročístí celkem poctivě a z win adresářů sem ho smazal ručně. Každopádně jak říkám, toto jsem zkusil jenom v rychlosti, nějaké umístění sem mohl přehlédnout...

Nyní mi ale TV karta s tím orinálním driverem a softem 4.31 běhá opět celkem uspokojivě, takže se v tom nechci hned šťourat, už sem s tím za dobu vlastnictví té karty strávil příííliš mnoho času.. 9-) Počkám si, až mi z nějakého důvodu driver opět přestane zapínat zvuk.. :((
Ivo Mašek (10205)|14.7.2004 11:38
Některé programy jsou velmi houževnaté a i po uninstalu zanechávají své pozůstatky právě v registru dat (regedit). A podotýkám, že je nelze všechny smazat žádným "zázračným" programem na odstraňování pozůstatků z registru. To, že v těch registrech zůstávají, to není náhoda, ale úmysl výrobce těch programů. Některé odkazy v registrech se i přejmenují !!! (to záleží na programátorovi a jeho úmyslu). To nejde nalézt dost dobře ani při ručním odstraňování - tady už musí být určitá praxe a znalost (a ani v té chvíli nevím, co dělám, a výsledek dopředu nikdy 100% neznám, někdy je to loterie.)
To já jen, aby sis nemyslel, že nějakej Adquisition je zázračný lék a nenechal se tím ukolébat.
Čau
Croog (30)|14.7.2004 11:51
okok, soudil sem na základě dob minulých, kdy to pročistil k mé spokojenosti. Řešíme ale úplnou blbost..
[quote=Croog]Každopádně jak říkám, toto jsem zkusil jenom v rychlosti, nějaké umístění sem mohl přehlédnout... [/quote]

Kažopádně uvítám zkušenosti dalších uživatelů karty Aver TV Studio. Neříkejte, že jsme tu jenom dva.. B-)
Tipi (104)|16.7.2004 14:56
Tú kartu mám tiež. Moje skúsenosti s DRV a celkovo s kartou? Trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie, trápenie...
Asi rok. Mám ju ešte stále pichnutú v stroji terez používam dáake alternatívne ovládače neviem ako sa voľajú, ale zdá sa mi že od nejekého rusa v spojení s Borgom. Teraz ju požíám vyhradne ako "dočasný videorekordér TV programov" Som troch rozčarovaný, lebo keď som ju kupoval bola o takmer dve tisícky drahšia ako ostatné karty. Tie dve tisícky som dal preto, lebo "Aver je omnoho kvalitnejšia než ostatné, lepšie sa sňou dá zachytávať atď." Mojou prioritou bolo práve to zachytávanie z externého zdroja (VHS), po roku trápenia som to vzdal kúpil som si kartu s ViVo. S ktorou sa oproti AVER TV 203 zachytáva nádherne (Aj keď viem že je to rišenie na prd :-k ) Teraz keď si tak zaspomínam neviem či som ju vlastne dakedy reálne použil k mojej spokojnosti...

Ani raz sa mi nepodarilo nahrať niečo "komplet" pri pár minútových skúškach to šlapalo ale keď som chcel nahrať celý film (keď som išiel na ostro) vždy to akosi krachlo (vytuhol soft, nahralo ale sa nedalo prehrať, obraz bez zvuku, zvuk bez obrazu, súbor s nulovou veľkosťou...) Pravda netvrdím že to bol problém HW skôr zapácha ten SW :-k

No a zachytávanie s VHS? Kvalita síce slušná. Ale snímky mi vypadávali jedna radosť. A nech to znie akokoľvek neuveritelne bez dôvodne!!! Do tejto témi sa radšej nepúštajte riešil som to tu asi pred rokom. Nakoniec som dospel k názoru že síce tejto karte (čipu) chýba "lecos", ale za to tam nezabudli zakomponovať geniálnu vec v podobe ochrany MACROVISION, ktorá zrejme reagovala na "falošný poplach" v podobe zníženia kvality synchronizčnej zmesi v v starších nahrávkach domáceho videa na, ktorých mi záležalo najviac :-((( .

Spomínam si ešte na vysoký brum který táto karta generovala, to bol prebleém prvých 8 bitových SB niekedy v 90-tich rokoch (možno 80-tich), ale karta vyrobená okolo roku 2002?

No nič už bez tak som toho napísal viac než čo budedete ochotný prečitať. Ešte asi len toľko, že nepredpokladám že hociktorá TV karta by na tom bola omnoho lepšie. A pre niekoho može aj toto stačiť.

Takže nechce niekto kúpiť skvelú TV kartu AVERMedia TV M203?