Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky konvertor na kodeky?

quasi (157)|13.1.2006 18:19
Nazdar ludia,
na uvod poviem, ze mam FlyTV Platinum par dni, a o TV kartach viem velke gulove, lebo som sa tym zacal zaoberat az teraz. Preto sa chcem tych skusenejsich opytat:
1. Co je najlepsie na prevod z jedneho kodeku do druheho, pripadne poslite link...? Uprednostujem rozsiahlejsie sw na prevod mnozstva kodekov pred jednoduchymi utilitami, dik za pochop.

2. Co doporucujete na strih videa+poslete link?

3. Na stranke movavi.com som nasiel celkom zaujimavy strihaci a konvertovaci program, ale je to shareware, nema nahodou niekto z vas registracne cisla aby to fungovalo naplno, pripadne kde by sa dali najst? Pregoogloval som dost casu, ale nepodarilo sa mi nic najst na to, a rad by som rozbehol aj tieto sw.

4. co je to YUY2? Tu som to v slovniku nenasiel

Dakujem vopred za vsetky odpovede

quasak
mil84 (61)|13.1.2006 20:26
1+2+3 = VirtualDub (alebo VirtualDubMod). stiahnes hocikde, aj tu v sekcii download - je velmi jednoduchy ale vie strasne vela.
4. format kodovania farieb. okrem neho existuje napr. aj YUV12, RGB a ja neviem kolko. viacmenej nepotrebujes o tom moc vediet, len ze existuje - na zaciatok :)
vlada (3470)|16.1.2006 21:49
quasi
A to si nevygoogloval mojí stránku? Potm si buďto googloval špatně nebo musim zapracovat na SEO...
quasi (157)|17.1.2006 08:20
vlada

Posli link, ak su tam tie cisla, alebo nieco ine zaujimave, rad si to pozriem, vopred vdaka. Vygooglovalo mi to 41 200 000 stranok, zatial som vsetky nepozrel.....
vlada (3470)|17.1.2006 13:03
quasi
Zkus tu ikonku WWW pod mým příspěvkem :-R

Na SEO budu muset trochu zapracovat, trapně mě v Googlu předstihnou neznámé stránky jako TVFreak a Technet :-D
quasi (157)|20.1.2006 16:22
[quote=vlada]quasi
A to si nevygoogloval mojí stránku? Potm si buďto googloval špatně nebo musim zapracovat na SEO...[/quote]

SEO? Za prve neviem co to je, a za druhe ma to uraza!

:BB:
quasi (157)|20.1.2006 16:55
[quote=vlada]quasi
Zkus tu ikonku WWW pod mým příspěvkem :-R

Na SEO budu muset trochu zapracovat, trapně mě v Googlu předstihnou neznámé stránky jako TVFreak a Technet :-D[/quote]

No to by nasralo kazdeho.... mam tip pre teba: ak by si na tej tvojej stranke spravil balik SW ktory si moze clovek naraz stiahnut a je tam vsetko potrebne - kodery, dekodery, baliky kodekov, atd, mozno by to dost ludi uvitalo. Stacilo by to z casu nacas aktualizovat a hotovo.
vlada (3470)|20.1.2006 18:40
SEO = Search Engine Optimization, optimalizace stránky pro vyhledávače.

No dávat do jednoho balíku se mi nezdá rozumné, protože každý potřebuje něco jiného. Ale mám toho většinu na jedné stránce, kde se to dá postahovat. Navíc bych na to už neměl na serveru místo :-(