Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s dvd mechanikou TEAC DV-W516GA

Divoch (14)|13.1.2006 17:18
Prosim vás mam dvd mechaniku TEAC DV-W516GA a zničeho nic mi přestala prehrávat cédečka!ale když tam vložím jak prázdne nebo plné dvd tak to jde normalne :-? tak mi prosim vas porad te jak to spravit nebo co stim diky za odpovedi
Milosbb (889)|13.1.2006 18:25
Môj brat má DVD-RW Teac DV-W 58G a ten istý problém. Kolegovi sa stalo to isté, ale nevedel mi povedať značku vypalovačky.
Bratovi CD-čka nejdú odvtedy, čo si chcel urobiť kópiu Verony do auta. A to cd je od SONY-BMG. Už mám podozrenie, že to bude ten blbý rootkit DRM od SONY.

------------------
Divoch (14)|14.1.2006 23:11
a tak co mam delat?aby to zase slo????
Milosbb (889)|15.1.2006 00:28
Divoch

No ja myslím, že odišiel CD laser. Ale nemôžem to povedať naisto. Na tvojom mieste by som to išiel reklamovať. Brat s tou DV-W58 na reklamácii nebol, je príliš lenivý a pomaly mu skončí aj záruka(o dva mesiace).

No ak je to tým rootkitom(ochrana CD :(( ) od SONY, tak by si mohol skúsiť tú mechaniku v inom PC. Ak bude šlapať, tak v tvojom PC budeš asi musieť preinštalovať Win. Alebo si to skúsiť odinštalovať : http://www.cdr.cz/a/cdr/hledat?hledat=DRM+od+SONY&x=18&y=9


No a nakoniec - Teac je dnes asi najhoršia značka DVD vypalovačiek, aj keď v CD vypalovačkách boli zas medzi najlepšími.

--------------------
stayman (12393)|15.1.2006 02:18
TEAC 516GA je vlastne OEM LiteOn, takze to moze byt dobra vypalka, ale ako vzdy, aj to najlepsie sa po... (vsetky LG su v...) :-D

http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/teac/dvw516ga.html
Milosbb (889)|15.1.2006 10:52
StayMan by €RikŁ€
Ale asi mi dáš za pravdu, že dobrú vypalovačku nerobí len hardware, ale aj firmware.
No a s Teacom mám len zlé skúsenosti (v bratovom PC).
Ten model DV-W58G pokazil 3-4 médiá z desiatich. Firmware vydali za takmer dva roky len 2x, aj to nič nezmenilo na tom, že tá mechanika je už v prdeli. Za tie dva roky vypálila asi 50 DVD a cca 100 CD.

-----------------
stayman (12393)|15.1.2006 10:57
jj, ale takto sa spravaju viaceri OEM vyrobcovia, proste ide o prvotny predaj a treba si davat pozor na tie pripony za ciselnym oznacenim,tie su najdolezitejsie..