Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Architect - Snížit kmitání prokládání (z/v)

Sorbon (2)|13.1.2006 00:05
Zdravím,
mám v Arch. udělané DVD, texty a fotky se mírně chvějí. Když zapnu "snížení kmitání prokládání" tak chvění zmizí, ale sníží se ostrost. Proč dochází k chvění ? Dá se odstranit i jiným způsobem ?
ai (2993)|13.1.2006 03:49
kdyz mas v obrazku vodorovnou caru sirky 1 pixel, tak se ti bude chvet, protoze ta cara bude videt v jednom pulsnimku a v druhem ne,

tento pripad ovsem urcite v tvem obrazku primo nebude, ale zkratka hlavne po downkonverzi fotek z vetsich rozliseni nastanou podobne usporadani pixelu v obrazu, proto je treba volit co nejlepsi algoritmy pro tuto downkonverzi, a ruzne to osetrit, urcite bych to nenechal na authoringu,

Jaky je nejlepsi algoritmus pro downkonverzi, v kterem softu ?
Rada nad zlato, zkus delat resize v Photoshopu, s velice jemnym blur aby to skoro nebylo videt, muzes resit hromadu fotek pres Batch,
nebo muj favorit je Imaginate od canopusu, kde muzes dat take jeste velice jemny blur , ten program ti vytvori z tech fotek primo DV avi, ktere jen nactes do editoru nebo authoringu

resil se tu i Vegas v ruznych vlaknech,(asi ho pouzivaz, podle toho Architecta) a jeho nastaveni na ty fotky, mozna , ze se tu nekdo ozve

texty osetris ruznym outer glow apod., nevim jak je to v tom Architectu, je treba hrany textu proste nejak jemne rozmazat, jestli se text hybe dat tomu nejaky motion blur apod, hodne zalezi take na barve textu, jestli zvolis cervenou treba , bude to i trochu rozlite ...
stayman (12393)|13.1.2006 07:38
Ten resize je dolezity, ale staci ten blur a hlavne vo vacsine pripadoch rendering na best. V Architecte mas funkciu "reduce intelaced flicker" tak mozes skusit aj to.
Fantas! (3016)|13.1.2006 11:52
Sorbon
rozmazavej to jen vertikalne.
Priprave ve vegasu je tato:

A pak jak StayMan psal - BEST!
Sorbon (2)|14.1.2006 23:27
Dik za rady,
nedelam ve Vegasu (i kdyz ho mam), ale v MediaStudio Pro. Vim, ze mi nejspis doporucite prejit na Vegas, ale jsem na MS zvykli a celkem dobre ho ovladam (aspon si to myslim). Zacal jsem s verzi 5.0 a nedavno jsem si sehnal posledni 8.0, Architecta taky nemam dlouho a prave tvorim prvni DVD. Takze jsem ve fazi zkouseni a testovani, zkusim upravy podle vasich rad a pokud budou problemy (coz asi budou) napisu dalsi otazky.