Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat HD-Vision 32 postřehy, tipy, ovládání

jackies (9)|12.1.2006 14:20
Technisat HD-Vision 32
http://www.omko.cz/?uid=be83646a3029ca77&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=LCD

Prosím vás o jakýkoliv tip, na ovládání a využití funkcí na tomto televizoru.
Na netu jsou opravdu jen základní informace.
Využití USB, HDMI, nahrávání, software, atd ....
Vím minimálně ještě o jednom uživateli z tohoto fóra, který tuto televizi
taky vlastní.
Je vás víc ? A jste informovanější nebo šikovnější.
Budeme rádi za každý nápad na využití.
ibrc78 (12)|18.1.2006 08:43
Pro tuto televizi je aktuální verze software k dispozici na satelitu (Astra) nebo zde:
http://www.technisat.de/de/service/download.php?produktID=1568
ibrc78 (12)|23.1.2006 17:19
Dnes byla publikována nová verze firmware na internetu (odkaz výše).
Ze satelitu by se měla natáhnout automaticky.
Nevíte někdo jaké změny přináší?
thefallen (7)|24.1.2006 13:14
Ahoj. Uvažuji o koupi této Tv. Ale kromě pár krátkých zpráv na netu, jsem k této Tv nic neobjevil. Zajímaly by mě Vaše osobní zkušenosti. díky Pepa
ibrc78 (12)|24.1.2006 13:19
Záleží co vás konrétně zajímá.
Jinak celkově jsem s TV spokojen, jenom se modlím, aby během pár měsíců nepřešlo DVB-T vysílání na MPEG4, to by pak televize byla celkem k ničemu.
thefallen (7)|24.1.2006 13:25
Zajímalo by mně např. Jak moc je kvalitní obraz jaké má Tv podání barev zvláště pak černé, bíle a barvy pleti. Kvalita zpracování. Hlavně takové ty uživatelské věci. Příjemnost ovládání atd. Váhám mezi tímto Tv a Loewe Concept L 32. Ten jsem viděl a slyšel. Moc děkuji
ibrc78 (12)|25.1.2006 09:10
[quote=thefallen]Zajímalo by mně např. Jak moc je kvalitní obraz jaké má Tv podání barev zvláště pak černé, bíle a barvy pleti. Kvalita zpracování. Hlavně takové ty uživatelské věci. Příjemnost ovládání atd. Váhám mezi tímto Tv a Loewe Concept L 32. Ten jsem viděl a slyšel. Moc děkuji[/quote]
Nevím jak bych vám popsal kvalitu obrazu. Je to dost subjektivní a navíc nemám možnost porovnat dvě různé LCD za stejných podmínek. Viděl jsem několik LCD v obchodě, ale ty byly většinou napojeny na HDTV zdroj. Doma bohužel porovnat nemohu.
Obraz je dle mého názoru kvalitní, ale záleží na zdroji signálu. Nejhorší je anologový příjem TV, pro ten je tato LCD prakticky nepoužitelná. Mnohem lepší je DVB-T, ale nejlepší je dle mého názoru DVB-S, který mám momentálně nedostupný.
Černá je černá a podání barev je možné nastavit, takže si to člověk přizpůsobí tak aby mu to vyhovovalo.
Z uživatelského hlediska je to příjemná TV, software (firmware) se poslední dobou docela mění a docela zlepšuje. Předpokládám, že se ještě nějakého vylepšení dočkáme. Vzhledem k tomu, že je na ovládání i tlačítko REC, tak se snad dočkáme i nahrávání na disk připojený přes USB, ale to je otázka.
Někde jsem četl, že nová verze by měla podporovat i PIP a vzhledem k tomu, že v TV jsou 4 tunery (i když DVB-C je u nás nepoužitelné), tak by se to dalo docela využít, nicméně je to stále neověřená informace.
Nevýhodou je, že TV během provozu bzučí, je to tiché, ale je.
thefallen (7)|26.1.2006 15:08
Mockrát děkuji za informace. Ale moc jste mne nepotěšil s tím, že tato TV není moc dobrá pro sledování z analog. Zatím nemám možnost jiného příjmu.
Ale i tak děkuji
ibrc78 (12)|26.1.2006 16:00
No obecně žádné LCD nebo plazma se na analogový příjem nehodí, jelikož má vyšší rozlišení a každé rušení signálu zobrazí mnohem výrazněji než klasická TV.
thefallen (7)|27.1.2006 11:12
Ano tento fakt je mi znám. Na zobrazení z dvd, videa či pc, jste nezkoušel? díky
jackies (9)|27.1.2006 14:01
[quote=thefallen]Mockrát děkuji za informace. Ale moc jste mne nepotěšil s tím, že tato TV není moc dobrá pro sledování z analog. Zatím nemám možnost jiného příjmu.
Ale i tak děkuji[/quote]

Stačí starší, menší parabola + LNB, dohromady cca 500.-
a můžete si užívat alespoň jednu družici.
jackies (9)|27.1.2006 14:21
Televizi jsem připojil na notebook jako další monitor (mám na něm výstup pro externí monitor) a žádný problém.
Stačilo zvolit správné rozlišení a bylo to.
WXP sami poznaly nový hardware a šlape to jak má.
ibrc78 (12)|1.2.2006 08:38
Tak jsem aktualizoval TV z počítače (přes RS232). Mohu říct, že to funguje.
Nová verze software (5121 2265) konečně podporuje diakritiku u českého DVB-T. Diakritika se správně zobrazuje na všech programech, kromě Novy. Nevím co to má za důvod, ale je to tak.
Jsou tam ještě nějaké další změny, ale neměl jsem čas to zkoumat.
Po upgrade jsem měl zablokované menu a chtělo to po mě PIN.
Kdybyste se s tím taky někdo setkal, tak je to "0000".
Až bude další verze, tak vyzkouším upgrade z USB flashky.
thefallen (7)|1.2.2006 23:19
Nevíte náhodou jakou má ten panel odezvu? A jak je schopen zobrazovat dynamické scény jako např. exploze atd.? A co kvalita reprodukce? moc díky
ibrc78 (12)|6.2.2006 07:54
[quote=thefallen]Nevíte náhodou jakou má ten panel odezvu? A jak je schopen zobrazovat dynamické scény jako např. exploze atd.? A co kvalita reprodukce? moc díky[/quote]
Odezvu výrobce neuvádí, takže se asi není čím chlubit. Nicméně mě TV vyhovuje. Splňuje to co jsem od ní očekával. Problémy s reprodukcí nemám.
ibrc78 (12)|6.2.2006 08:01
Nová verze firmware/software byla zveřejněna dne 2.2.2006 zde - http://www.technisat.de/de/service/download.php?produktID=1568
o případných nových funkcích budu informovat hned jak to vyzkouším.
ibrc78 (12)|7.2.2006 09:20
Tak jsem včera vyzkoušel update přes USB flashku.
Musím říct, že funguje ze všech způsobů asi nejlépe a nejrychleji.
Update ze satelitu je výhodný v tom, že probíhá automaticky a v noci. Je to úplně bez obslužné. Nevýhodou je to, že TV musí být ve stavu standby, jinak se update neprovede. Pokud spustíte update ručně, tak trvá docela dlouho a není možné koukat na nějaký program.
RS232 je dobré, ale člověk u toho musí být a sledovat to, navíc v průběhu aktualizace není možné sledovat žádný TV program. Restart TV pak trvá také docela dloho.
USB je nejpohodlnější, stačí připojit k vypnuté tv, zapnout a TV se automaticky aktualizuje. Během aktualizace je možné koukat na tv, ale není možné přepínat. Přes obrazovku je pruh, který informuje o aktualizaci. Po aktualizace je třeba USB odpojit a TV restartovat, což je to v tomto případě otázka pár vteřin (na rozdíl od RS232).
Jinak poslední verze žádné viditelné změny nepřinesla nebo jsem si jich alespoň nevšiml.
thefallen (7)|7.2.2006 11:03
tak jsem konečně zjistil dobu odezvy a ta činí 8 ms, což není tak zlé. Ale fakt by mě zajímalo jak moc dobře to zobrazuje ty dynamické scény. dík
jackies (9)|12.2.2006 14:43
Já stahuji firmware ze satelitu. Je to asi pro mě nejpohodlnější.
V nové verzi jsem narazil na automatické podsvícení obrazovky.
To tam nebylo.
ibrc78 (12)|13.2.2006 07:58
Toho jsem si také všiml, ale nebyl jsem si jistý jestli to nebylo už v té starší verzi.
thefallen (7)|16.2.2006 13:13
Tak jsem si zajel na výlet do Omka a podívat se na tu televizi. A mám ji doma. Dokonce jsem si koupilt i satelit. Chci se zeptat chci si ještě dokupit nějaký dvd přehrávač, ale s HDMI. Nemůžete mi poratit jaký je pro tuto televizi nejlepší. Uvažuji o Denon DVD - 1920 nebo PANASONIC DVD-S97E. Ale nevím jaký
ibrc78 (12)|16.2.2006 17:35
Tak gratuluji, snad s ní budete spokojený.
Dle parametrů bych asi volil Denon, ale osobní zkušenost ani s jedním přehrávačem nemám.
jackies (9)|24.5.2006 13:22
Tak jsem něco zjistil o tom slabém "cvrkání" v televizi.
Vypadá to na rušení od zdroje podsvícení.
Nastavil jsem MANUÁLNÍ podsvícení (ne automatické) a dal zhruba na půl
(na stupnici asi 90) a cvrkání zmizelo.
Tak teď nevím :-( Reklamovat zdroj podsvícení, nebo se s tím smířit. Asi se s tím smířím, protože to cvrkání není až tak slyšet a při manuálním nastavení není slyšet vůbec. A velké změny posvícení také moc nevidím.
cermajs (17)|7.8.2006 21:37
zdravim,
zajimalo by me, jestli ma nekdo s touto TV nejake zkusenosti... ohledne pripojeni TV k PC jako monitor. jak se TV chova, jestli nejsou nejake problemy, jak vypadaji hry a jake zvlada rozliseni pri hrach... proste vse okolo tohoto tematu

diky cermajs

pozn. jackies ty nepis :)