Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: STB k TV a DVD R a nezavisle nahravani a sledovani poradu

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Vcera jsem presel na UPC direct a zaroven si poridil DVD rekorder Panasonic DVR80. Mirne znejisteni prislo, kdyz jsem zjistil, ze nahravani nebude tak jednoduche (proste jsem si myslel, ze STB privede signal podobne jako antena.. ).
    Resenim je rezim, kdy se rekorder sam zapina, kdyz jde do nej signal. A v tom je ten zadrhel. UPC mi dalo jakysi STB, ktery neumoznuje programovani. Potreboval bych tedy STB umoznujici programovani (alespon 10 pozic, cim vic, tim lip), ale zaroven aby se behem nahravani mohly prepinat programy.
    Problematice vlastne nerozumim, ale dopatral jsem se, ze by mi problem mohl vyresit STB se dvema tunery, nebo dva samostatne pristroje..? Jdou takove dva samostatne tunery pripojit na jeden satelit?

Dale: ma smysl propojovat STB s rekorderem/TV drahymi kabely Monster Video 2,3? (cena 2-3k) Mam 40" plazmu..

Dekuji za rady, namety..
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele blueant
    Registrace
    Feb 2007

Jednoduuche riesenie.

Kup si prijimac s HDD a na dvdrecorder zabudni.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

No - to je teda rada jako hrom Až na to, že člověk občas na DVD rekordéru nahrává na placky, takže to mu asi HDD moc platnej nebude, že...?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

blueant: To je taky reseni, ale preci jen.. Ten rekorder ma 200gb, stal 23k a kupovat dalsi.. No asi to chce premyslet trosicku dopredu..
    Mame totiz dost nekvalitni kabelovy rozvod UPC, pres satelit byl obraz o dost lepsi. Takze jsme zrusili kabel a presli na upc direct.. No a ten zbytek jsem uz tady napsal

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Nehlede na to, ze potrebuju nahravat i na VHS (krom DVD), takze bych rad nahraval na zakoupeny rekorder (kombo HDD - DVD - VHS)..

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

miksebik
    Na nahrávku z UPC je škoda placky.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Pitomec
    No - to je teda rada jako hrom Až na to, že člověk občas na DVD rekordéru nahrává na placky, takže to mu asi HDD moc platnej nebude, že...?
    Chcel by som vidiet ako si v tom rekordery pohodlne vystriha reklamy, spravi menu a pod.
    Z HDD prijimaca si to pekne cez LAN stiahnem do PC a robim si s tym co chcem.

A ze zrovna ty si teraz zrazu zastancom dalsieho prevodu MPEG2 - ANALOG - a zase ANALOG - MPEG2

BTW nieco podobne je tu
    http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5790

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

blueant: Dik, tam jsem uz koukal.. chtel jsem to trosicku obnovit, taky kvuli nekterym specifikum. Napr. jak je to s temi dvema tunery, jestli muzou byt pripojeny na jednu parabolu atd..

Co se tyce strihani reklam a vytvareni menu.. Spis jsem se setkal s nazorem, ze to DVD rekordery zvladnou snadneji a elegantneji nez PC. Navic si uvedom, ze to neni jen pro me, ale pro celou rodinu.. Uz tak bude trosku boj vysvetlit, jak to vsechno funguje..

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od SS2CZ
    miksebik
    Na nahrávku z UPC je škoda placky.
    No tak DVD rekorder ma predevsim nahradit VHS rekorder.. Takze HDD a DVD-RAM to jisti, nevim o zadnem poradu, ktery bych chtel nahrat na DVD+/-R.. To mas pravdu.

Takze i ty drahy kabely byly naprosto zbytecny?

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od blueant
    Chcel by som vidiet ako si v tom rekordery pohodlne vystriha reklamy, spravi menu a pod.

A ze zrovna ty si teraz zrazu zastancom dalsieho prevodu MPEG2 - ANALOG - a zase ANALOG - MPEG2

BTW nieco podobne je tu
    Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD.
    Jinak ani stream vysílání není přímo kompatibilní s DVD-Video (mnohdy nesouhlasí ani rozlišení, které je pro DVD-Video přípustné), takže je otázkou, jestli je lepší nějaký softwarový převod v PC, anebo ten MPEG-2(stream vysílání)>analog(RGB)>MPEG-2(DVD-Video). Navíc nemluvím o tom, že DVD rekordéry mají danou záznamovou dobu, zatímco u streamu vysílání (při VBR) nemáš šanci vědět, jestli se to na placku pak vejde nebo ne (jedině to zase nějakým softem event. smrsknout, čili degradovat kvalitu).

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od miksebik
    blueant: Dik, tam jsem uz koukal.. chtel jsem to trosicku obnovit, taky kvuli nekterym specifikum. Napr. jak je to s temi dvema tunery, jestli muzou byt pripojeny na jednu parabolu atd..

Co se tyce strihani reklam a vytvareni menu.. Spis jsem se setkal s nazorem, ze to DVD rekordery zvladnou snadneji a elegantneji nez PC. Navic si uvedom, ze to neni jen pro me, ale pro celou rodinu.. Uz tak bude trosku boj vysvetlit, jak to vsechno funguje..
    1. Ono dva prijimace (alebo dva tunery ) na jednu parabolu zapojit mozes.
    Ale ked ich das na klasicky single konvertor tak sa ti budu obmedzovat.
    Pojde ti len "stvrtina pasma" naraz.
    Cize bud H alebo V polariazia a bud horne alebo spodne pasmo.

Ak chces nezavisle musis kupit konvertor TWIN s dvoma nezavislimy vystupmy a tie zviest dvoma kablamy do prijimaca (prijimacou)

2. Ide o kanaly dekodovane kartou (UPC) takze klasicky prijimac ti nedokaze obsluzit obidva tunery (prijimace). Nato musis mat nieco na baze zdielania kariet - cize vacsinou na linuxe (DREAMBOX, TripleDRAGON, IPBOX ..)

3. Neviem ako 2 tunery pomozu tvojmu problemu.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od blueant

BTW nieco podobne je tu
    Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD.
    Jinak ani stream vysílání není přímo kompatibilní s DVD-Video (mnohdy nesouhlasí ani rozlišení, které je pro DVD-Video přípustné), takže je otázkou, jestli je lepší nějaký softwarový převod v PC, anebo ten MPEG-2(stream vysílání)>analog(RGB)>MPEG-2(DVD-Video). Navíc nemluvím o tom, že DVD rekordéry mají danou záznamovou dobu, zatímco u streamu vysílání (při VBR) nemáš šanci vědět, jestli se to na placku pak vejde nebo ne (jedině to zase nějakým softem event. smrsknout, čili degradovat kvalitu).
    OK (ja sa sice nezaoberam prevodom formatu lebo mi to dvd bere - ale rozumiem).

Zaujima vsak ine - co mu teda radis v jeho probleme ?

Registrace
    Apr 2005

se tam otravovat s výrobou DVD[/b].
    Je zajímavý jak si dokážeš přizpůsobit fakta k obrazu svému.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Jdu do firmy ktera nam UPC instalovala.. Uvidime co reknou, jen jsem tam chtel uz jit s necim, aby mi tam nerikali nejake nesmysly.. Tak pak dam vedet.
    Jinak dik za snahu, chlapi

Registrace
    Apr 2005

miksebik
    Musíš se nejdřív informovat a pak utrácet peníze.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. nahrávání pořadu z TV
    Od Unown v sekci IPTV
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 26-06-2012, 18:51
  2. 1 karta pro nahrávání 2 pořadů současně? Jaká?
    Od pkovak v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 01-04-2009, 14:59
  3. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-03-2008, 22:33
  4. Analog,DVB-T a sledování a nahrávání zároveň
    Od Rovano v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 27-09-2006, 20:20
  5. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 21-04-2005, 19:26