Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

STB k TV a DVD R a nezavisle nahravani a sledovani poradu

miksebik (8)|12.1.2006 09:47
Vcera jsem presel na UPC direct a zaroven si poridil DVD rekorder Panasonic DVR80. Mirne znejisteni prislo, kdyz jsem zjistil, ze nahravani nebude tak jednoduche (proste jsem si myslel, ze STB privede signal podobne jako antena.. :-D ).
Resenim je rezim, kdy se rekorder sam zapina, kdyz jde do nej signal. A v tom je ten zadrhel. UPC mi dalo jakysi STB, ktery neumoznuje programovani. Potreboval bych tedy STB umoznujici programovani (alespon 10 pozic, cim vic, tim lip), ale zaroven aby se behem nahravani mohly prepinat programy.
Problematice vlastne nerozumim, ale dopatral jsem se, ze by mi problem mohl vyresit STB se dvema tunery, nebo dva samostatne pristroje..? Jdou takove dva samostatne tunery pripojit na jeden satelit?

Dale: ma smysl propojovat STB s rekorderem/TV drahymi kabely Monster Video 2,3? (cena 2-3k) Mam 40" plazmu..

Dekuji za rady, namety..
blueant (820)|12.1.2006 10:12
Jednoduuche riesenie.

Kup si prijimac s HDD a na dvdrecorder zabudni.
Pitomec (10211)|12.1.2006 10:15
No - to je teda rada jako hrom 9-) Až na to, že člověk občas na DVD rekordéru nahrává na placky, takže to mu asi HDD moc platnej nebude, že...? 9-)
miksebik (8)|12.1.2006 10:16
blueant: To je taky reseni, ale preci jen.. Ten rekorder ma 200gb, stal 23k a kupovat dalsi.. No asi to chce premyslet trosicku dopredu..
Mame totiz dost nekvalitni kabelovy rozvod UPC, pres satelit byl obraz o dost lepsi. Takze jsme zrusili kabel a presli na upc direct.. No a ten zbytek jsem uz tady napsal :-)
miksebik (8)|12.1.2006 10:18
Nehlede na to, ze potrebuju nahravat i na VHS (krom DVD), takze bych rad nahraval na zakoupeny rekorder (kombo HDD - DVD - VHS)..
SS2CZ (874)|12.1.2006 10:20
miksebik
Na nahrávku z UPC je škoda placky. :-k :-R :-E
blueant (820)|12.1.2006 10:22
[quote=Pitomec]No - to je teda rada jako hrom 9-) Až na to, že člověk občas na DVD rekordéru nahrává na placky, takže to mu asi HDD moc platnej nebude, že...? 9-)[/quote]

Chcel by som vidiet ako si v tom rekordery pohodlne vystriha reklamy, spravi menu a pod.
Z HDD prijimaca si to pekne cez LAN stiahnem do PC a robim si s tym co chcem. :-)-

A ze zrovna ty si teraz zrazu zastancom dalsieho prevodu MPEG2 - ANALOG - a zase ANALOG - MPEG2 9-)

BTW nieco podobne je tu
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5790
miksebik (8)|12.1.2006 10:31
blueant: Dik, tam jsem uz koukal.. chtel jsem to trosicku obnovit, taky kvuli nekterym specifikum. Napr. jak je to s temi dvema tunery, jestli muzou byt pripojeny na jednu parabolu atd..

Co se tyce strihani reklam a vytvareni menu.. Spis jsem se setkal s nazorem, ze to DVD rekordery zvladnou snadneji a elegantneji nez PC. Navic si uvedom, ze to neni jen pro me, ale pro celou rodinu.. Uz tak bude trosku boj vysvetlit, jak to vsechno funguje..
miksebik (8)|12.1.2006 10:33
[quote=SS2CZ]miksebik
Na nahrávku z UPC je škoda placky. :-k :-R :-E[/quote]

No tak DVD rekorder ma predevsim nahradit VHS rekorder.. Takze HDD a DVD-RAM to jisti, nevim o zadnem poradu, ktery bych chtel nahrat na DVD+/-R.. To mas pravdu.

Takze i ty drahy kabely byly naprosto zbytecny? :-((
Pitomec (10211)|12.1.2006 10:34
[quote=blueant][quote=Pitomec]No - to je teda rada jako hrom 9-) Až na to, že člověk občas na DVD rekordéru nahrává na placky, takže to mu asi HDD moc platnej nebude, že...? 9-)[/quote]

Chcel by som vidiet ako si v tom rekordery pohodlne vystriha reklamy, spravi menu a pod.
Z HDD prijimaca si to pekne cez LAN stiahnem do PC a robim si s tym co chcem. :-)-

A ze zrovna ty si teraz zrazu zastancom dalsieho prevodu MPEG2 - ANALOG - a zase ANALOG - MPEG2 9-)

BTW nieco podobne je tu
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5790[/quote]
Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD.
Jinak ani stream vysílání není přímo kompatibilní s DVD-Video (mnohdy nesouhlasí ani rozlišení, které je pro DVD-Video přípustné), takže je otázkou, jestli je lepší nějaký softwarový převod v PC, anebo ten MPEG-2(stream vysílání)>analog(RGB)>MPEG-2(DVD-Video). Navíc nemluvím o tom, že DVD rekordéry mají danou záznamovou dobu, zatímco u streamu vysílání (při VBR) nemáš šanci vědět, jestli se to na placku pak vejde nebo ne (jedině to zase nějakým softem event. smrsknout, čili degradovat kvalitu).
blueant (820)|12.1.2006 10:38
[quote=miksebik]blueant: Dik, tam jsem uz koukal.. chtel jsem to trosicku obnovit, taky kvuli nekterym specifikum. Napr. jak je to s temi dvema tunery, jestli muzou byt pripojeny na jednu parabolu atd..

Co se tyce strihani reklam a vytvareni menu.. Spis jsem se setkal s nazorem, ze to DVD rekordery zvladnou snadneji a elegantneji nez PC. Navic si uvedom, ze to neni jen pro me, ale pro celou rodinu.. Uz tak bude trosku boj vysvetlit, jak to vsechno funguje..[/quote]

1. Ono dva prijimace (alebo dva tunery ) na jednu parabolu zapojit mozes.
Ale ked ich das na klasicky single konvertor tak sa ti budu obmedzovat.
Pojde ti len "stvrtina pasma" naraz.
Cize bud H alebo V polariazia a bud horne alebo spodne pasmo.

Ak chces nezavisle musis kupit konvertor TWIN s dvoma nezavislimy vystupmy a tie zviest dvoma kablamy do prijimaca (prijimacou)

2. Ide o kanaly dekodovane kartou (UPC) takze klasicky prijimac ti nedokaze obsluzit obidva tunery (prijimace). Nato musis mat nieco na baze zdielania kariet - cize vacsinou na linuxe (DREAMBOX, TripleDRAGON, IPBOX ..)

3. Neviem ako 2 tunery pomozu tvojmu problemu.
blueant (820)|12.1.2006 10:54
[quote=Pitomec][quote=blueant][quote=Pitomec]No - to je teda rada jako hrom 9-) Až na to, že člověk občas na DVD rekordéru nahrává na placky, takže to mu asi HDD moc platnej nebude, že...? 9-)[/quote]

Chcel by som vidiet ako si v tom rekordery pohodlne vystriha reklamy, spravi menu a pod.
Z HDD prijimaca si to pekne cez LAN stiahnem do PC a robim si s tym co chcem. :-)-

A ze zrovna ty si teraz zrazu zastancom dalsieho prevodu MPEG2 - ANALOG - a zase ANALOG - MPEG2 9-)

BTW nieco podobne je tu
http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5790[/quote]
Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD.
Jinak ani stream vysílání není přímo kompatibilní s DVD-Video (mnohdy nesouhlasí ani rozlišení, které je pro DVD-Video přípustné), takže je otázkou, jestli je lepší nějaký softwarový převod v PC, anebo ten MPEG-2(stream vysílání)>analog(RGB)>MPEG-2(DVD-Video). Navíc nemluvím o tom, že DVD rekordéry mají danou záznamovou dobu, zatímco u streamu vysílání (při VBR) nemáš šanci vědět, jestli se to na placku pak vejde nebo ne (jedině to zase nějakým softem event. smrsknout, čili degradovat kvalitu).[/quote]

OK (ja sa sice nezaoberam prevodom formatu lebo mi to dvd bere - ale rozumiem).

Zaujima vsak ine - co mu teda radis v jeho probleme ?
SS2CZ (874)|12.1.2006 11:05
[quote=Pitomec]se tam otravovat s výrobou DVD.
Jinak ani stream vysílání není přímo kompatibilní s DVD-Video (mnohdy nesouhlasí ani rozlišení, které je pro DVD-Video přípustné), takže je otázkou, jestli je lepší nějaký softwarový převod v PC, anebo ten MPEG-2(stream vysílání)>analog(RGB)>MPEG-2(DVD-Video). Navíc nemluvím o tom, že DVD rekordéry mají danou záznamovou dobu, zatímco u streamu vysílání (při VBR) nemáš šanci vědět, jestli se to na placku pak vejde nebo ne (jedině to zase nějakým softem event. smrsknout, čili degradovat kvalitu).[/quote]

Je zajímavý jak si dokážeš přizpůsobit fakta k obrazu svému. :-k
miksebik (8)|12.1.2006 11:30
Jdu do firmy ktera nam UPC instalovala.. Uvidime co reknou, jen jsem tam chtel uz jit s necim, aby mi tam nerikali nejake nesmysly.. Tak pak dam vedet.
Jinak dik za snahu, chlapi :)
SS2CZ (874)|12.1.2006 11:55
miksebik
Musíš se nejdřív informovat a pak utrácet peníze. :-R
Pitomec (10211)|12.1.2006 11:58
[quote=blueant]OK (ja sa sice nezaoberam prevodom formatu lebo mi to dvd bere - ale rozumiem).

Zaujima vsak ine - co mu teda radis v jeho probleme ?[/quote]
A co myslíš že jinýho mu můžu poradit, než pořízení DVB-S receiveru, který nemá s programováním problémy...?
Pitomec (10211)|12.1.2006 12:02
[quote=SS2CZ]Je zajímavý jak si dokážeš přizpůsobit fakta k obrazu svému. :-k[/quote]
Tak fakta jsou taková, že u DVB-S se někdy používá rozlišení nekompatibilní s DVD-Video (hlavně UPC Direct - třeba 480x576 apod.), takže pokud uložíš stream na HDD a pak to DVD-Video chceš vyrobit, tak jedině soft převodem, který to zprzní ještě víc. Měl by ses o celou problematiku víc zajímat, protože takhle tady ze sebe děláš akorát hlupáka... :-I
SS2CZ (874)|12.1.2006 12:05
Pitomec
No právě jsi ,ale napsal,že je lepší vyrobit DVD z 480x576 než 720x576. :-R
Jedna pitomost za druhou!
1)takže je otázkou, jestli je lepší nějaký softwarový převod v PC, anebo ten MPEG-2(stream vysílání)>analog(RGB)>MPEG-2(DVD-Video).

2)Navíc nemluvím o tom, že DVD rekordéry mají danou záznamovou dobu, zatímco u streamu vysílání (při VBR) nemáš šanci vědět, jestli se to na placku pak vejde nebo ne (jedině to zase nějakým softem event. smrsknout, čili degradovat kvalitu
miksebik (8)|12.1.2006 12:11
[quote=SS2CZ]miksebik
Musíš se nejdřív informovat a pak utrácet peníze. :-R[/quote]

Kdybych to cele zarizoval sam, asi by to dopadlo jinak, ale ani nijak nebyl moc prostor premyslet nad tim, kdyz UPC tvrdilo, ze UPC direct nahradi kabel. Navic i ty lidi co to prisli namontovat tvrdili, ze nahravani bude bez problemu. Proste aby se clovek orientoval ve vsem, neni tak uplne mozny, taky bych si nejradeji opravoval auto.. Toho rekorderu nelituju, minimalne 50% se bude nahravat z "klasicke" anteny - ct1 atd..
Uvidime :)
Pitomec (10211)|12.1.2006 12:19
[quote=SS2CZ]Pitomec
No právě jsi ,ale napsal,že je lepší vyrobit DVD z 480x576 než 720x576. :-R[/quote]
Co to meleš proboha :-? Když ti na SATu nějaká stanice vysílá v 480x576, tak co s tím asi tak naděláš? Buď to stáhneš do PC jako stream v 480x576 a pak softem musíš převést do rozlišení s DVD-Video kompatibilní (720x576, 704x576, 352x576 nebo 352x288, což má ale za následek degradaci znatelnou) anebo to prostě přes RGB výstup propojíš z DVB-S receiveru do RGB vstupu u DVD rekordéru a nahraješ (tady je samozřejmě degradace taky, ale viditelně menší).
P.S. Nejseš fet? Tvoje zmatený příspěvky tomu nasvědčují... 9-)
blueant (820)|12.1.2006 12:24
[quote=Pitomec][quote=blueant]OK (ja sa sice nezaoberam prevodom formatu lebo mi to dvd bere - ale rozumiem).

Zaujima vsak ine - co mu teda radis v jeho probleme ?[/quote]
A co myslíš že jinýho mu můžu poradit, než pořízení DVB-S receiveru, který nemá s programováním problémy...?[/quote]

Ok , aky to je ?
Pitomec (10211)|12.1.2006 12:30
Určitě Humax s tím nemá problémy a celá řada dalších modelů taky ne - podívej se na http://www.omko.cz a tam si můžeš vybírat :-)
blueant (820)|12.1.2006 12:35
[quote=miksebik]
Potreboval bych tedy STB umoznujici programovani (alespon 10 pozic, cim vic, tim lip), ale zaroven aby se behem nahravani mohly prepinat programy.
[/quote]

Ktory z tych tvojich "uzasnych" humaxov toto podporuje ? :-I
Pitomec (10211)|12.1.2006 12:57
Ty seš línej jako prase něco hledat 9-) - třeba HUMAX CI 9100 PVR 80GB
blueant (820)|12.1.2006 13:04
[quote=Pitomec]Ty seš línej jako prase něco hledat 9-) - třeba HUMAX CI 9100 PVR 80GB[/quote]

A ty ses BLBEJ ako to prase - to si mu poradil co ?

Hahaha nebol si to ty co si napisal ze kupovat druhy prijimac s HDD je blbost ?
9-)

BTW ani tento tvoj zazrak nema dva vystupy aby mohol zvlast pozerat a zvlast nahravat na DVDRECORDERY.

A uz toboz nedokaze na dvakrat obsluzit dekodovaciu kartu.

(skus sa odlepit od tych svojich humaxov a pozret si napr ABIPBOX400 (relook 400) alebo DREAMBOX DM7025 )
Pitomec (10211)|12.1.2006 14:21
[quote=blueant]A ty ses BLBEJ ako to prase - to si mu poradil co ?

Hahaha nebol si to ty co si napisal ze kupovat druhy prijimac s HDD je blbost ?
9-)

BTW ani tento tvoj zazrak nema dva vystupy aby mohol zvlast pozerat a zvlast nahravat na DVDRECORDERY.

A uz toboz nedokaze na dvakrat obsluzit dekodovaciu kartu.

(skus sa odlepit od tych svojich humaxov a pozret si napr ABIPBOX400 (relook 400) alebo DREAMBOX DM7025 )[/quote]
Blbej tady můžeš bejt akorát ty sám, protože ten Humax žádnej HDD nemá! (sice si ho k tomu můžeš dokoupit, ale samozřejmě nemusíš - je to jenom možnost navíc).

Jinak má 2 tunery, který tam asi jsou proč? Abys mohl mít k dispozici jenom jeden program nebo dva naráz? Zkus někdy myslet (ale to je pro tebe asi dost problém 9-) ).
blueant (820)|12.1.2006 14:33
[quote=Pitomec][quote=blueant]A ty ses BLBEJ ako to prase - to si mu poradil co ?

Hahaha nebol si to ty co si napisal ze kupovat druhy prijimac s HDD je blbost ?
9-)

BTW ani tento tvoj zazrak nema dva vystupy aby mohol zvlast pozerat a zvlast nahravat na DVDRECORDERY.

A uz toboz nedokaze na dvakrat obsluzit dekodovaciu kartu.

(skus sa odlepit od tych svojich humaxov a pozret si napr ABIPBOX400 (relook 400) alebo DREAMBOX DM7025 )[/quote]
Blbej tady můžeš bejt akorát ty sám, protože ten Humax žádnej HDD nemá! (sice si ho k tomu můžeš dokoupit, ale samozřejmě nemusíš - je to jenom možnost navíc).

Jinak má 2 tunery, který tam asi jsou proč? Abys mohl mít k dispozici jenom jeden program nebo dva naráz? Zkus někdy myslet (ale to je pro tebe asi dost problém 9-) ).[/quote]

Nema HDD ? hmmm tak to 80GB v nazve asi znaci RAMku :-D

-----------------
Nový PVR přístroj s integrovaným pevným diskem 80GB.
-----------------

Ked dokazes JEDEN MODUL s kartou pouzit na dva programy (ktore sa dekoduju z tej istej karty) - tak ta oznacim za BORCA.

Skus rozmyslat ty a skus si zistit rozdiel medzi kodovanym a volnym kanalom.

A TV vystupy mas dva ?
Ked chces cez jeden pozerat a cez druhy nahravat na dvdrecorder ?
Pitomec (10211)|12.1.2006 14:52
[quote=blueant]Nema HDD ? hmmm tak to 80GB v nazve asi znaci RAMku :-D

-----------------
Nový PVR přístroj s integrovaným pevným diskem 80GB.
-----------------

Ked dokazes JEDEN MODUL s kartou pouzit na dva programy (ktore sa dekoduju z tej istej karty) - tak ta oznacim za BORCA.

Skus rozmyslat ty a skus si zistit rozdiel medzi kodovanym a volnym kanalom.

A TV vystupy mas dva ?
Ked chces cez jeden pozerat a cez druhy nahravat na dvdrecorder ?[/quote]
Tady sorry pouze za jednu nepřesnost - mělo tam být Humax PVR-9100 http://www.humax.cz/?lg=cs&s=1&view=pvr_9100 a nikoliv ten dovětek PVR 80GB (do toho Humaxe lze totiž dávat HDD s různou kapacitou, tuším strop je 120GB, a dle ujištění prodejce to chodí i bez HDD).
blueant (820)|12.1.2006 14:55
[quote=Pitomec][quote=blueant]Nema HDD ? hmmm tak to 80GB v nazve asi znaci RAMku :-D

-----------------
Nový PVR přístroj s integrovaným pevným diskem 80GB.
-----------------

Ked dokazes JEDEN MODUL s kartou pouzit na dva programy (ktore sa dekoduju z tej istej karty) - tak ta oznacim za BORCA.

Skus rozmyslat ty a skus si zistit rozdiel medzi kodovanym a volnym kanalom.

A TV vystupy mas dva ?
Ked chces cez jeden pozerat a cez druhy nahravat na dvdrecorder ?[/quote]
Tady sorry pouze za jednu nepřesnost - mělo tam být Humax PVR-9100 http://www.humax.cz/?lg=cs&s=1&view=pvr_9100 a nikoliv ten dovětek PVR 80GB (do toho Humaxe lze totiž dávat HDD s různou kapacitou, tuším strop je 120GB, a dle ujištění prodejce to chodí i bez HDD).[/quote]

Ok to beriem - bohuzial zvysok plati.
SS2CZ (874)|12.1.2006 15:25
[quote=miksebik][quote=SS2CZ]miksebik
Musíš se nejdřív informovat a pak utrácet peníze. :-R[/quote]

Navic i ty lidi co to prisli namontovat tvrdili, ze nahravani bude bez problemu. [/quote]

Tohle hovoří samo za sebe! To jsou kolegové "Pitomce" kteří mají za sebou asi tak 100 spokojených babiček. Bejt takovejch Pitomců víc tak budem do dneška čumět na analogovou Novu a kokot šou.
[quote=Pitomec][quote=SS2CZ]Pitomec
No právě jsi ,ale napsal,že je lepší vyrobit DVD z 480x576 než 720x576. :-R[/quote]
Co to meleš proboha :-? Když ti na SATu nějaká stanice vysílá v 480x576, tak co s tím asi tak naděláš? Buď to stáhneš do PC jako stream v 480x576 a pak softem musíš převést do rozlišení s DVD-Video kompatibilní (720x576, 704x576, 352x576 nebo 352x288, což má ale za následek degradaci znatelnou) anebo to prostě přes RGB výstup propojíš z DVB-S receiveru do RGB vstupu u DVD rekordéru a nahraješ (tady je samozřejmě degradace taky, ale viditelně menší).
P.S. Nejseš fet? Tvoje zmatený příspěvky tomu nasvědčují... 9-)[/quote]

Co tady meleš ty Pitomče,neser se do něčeho čemu nerozumíš!!
Já žádný 480x576 nemám,to můžeš mít akorát ty se svým UPC.Já nahrávám z Czlinku 720x576 a bez rekomprese dělám DVD.A jestli to zmenšuju na 4,7GB tak jsem na to líp než ty se svým rekordérem!!!
P.S. Ty fety si nech pro svý kolegy a zákazníky co čuměj na tvoje rozlišení 480x576,protože střízlivý by to asi nezvládli.
"Pitomec"= 9-) :-k 9-) :-k :OO
Pitomec (10211)|12.1.2006 17:05
[quote=SS2CZ]Co tady meleš ty Pitomče,neser se do něčeho čemu nerozumíš!!
Já žádný 480x576 nemám,to můžeš mít akorát ty se svým UPC.Já nahrávám z Czlinku 720x576 a bez rekomprese dělám DVD.A jestli to zmenšuju na 4,7GB tak jsem na to líp než ty se svým rekordérem!!!
P.S. Ty fety si nech pro svý kolegy a zákazníky co čuměj na tvoje rozlišení 480x576,protože střízlivý by to asi nezvládli.
"Pitomec"= 9-) :-k 9-) :-k :OO[/quote]
No jasně, ty kriple zdechlej - ono na tom Czechlinku je všechno, že? A navíc ani neumíš číst, protože autor dotazu jasně psal, že používá UPC Direct. Tak se prober a nezacláněj tady :-k
SS2CZ (874)|12.1.2006 17:16
Pitomec

Kripl jseš ty,osle,když tady každým tvým příspěvkem prodáváš ty svý peečoviny.
miksebik - udělal největší chybu co se týče DVB-S(UPC) tak nevím co tady vopruzuješ s nějakou rekompresí v rekordéru.
Já mám na DVB-S víc než bych potřeboval a v rozlišení 720x576,takže nemusím nic kupovat od takovej překupníků jako si ty a UPC.
Jedinej kdo tady zaclání seš ty se svojí reklamou na nevím co. :-R 8-)
Pitomec (10211)|12.1.2006 17:23
Nikoho nezajímají tvoje přitroublý pindy o tom, co máš doma - tady se věnujeme tématu, který sem napsal autor dotazu. Takže táhni odsud do prdele pokud k tomu nemáš co říct :-k
SS2CZ (874)|12.1.2006 17:29
Užitečnost mýho příspěvku v nejbližší době určitě ocení autor dotazu.
Na rozdíl od tvých pitomin o tom jak zpracovat nahrávku z UPC. :-E
Do prdele půjdu až uznám za vhodné já nebo admin. \/
Pitomec (10211)|12.1.2006 17:34
Užitečnost tvýho příspěvku je nula, protože autor dotazu asi dobře ví proč má UPC Direct a ne Czechlink (kde kromě 2 volných a 5 zakódovaných stanic nic jinýho není). Takže tvoje bláboly o Czechlinku jsou tady ho*no platný - nejspíš stejně jako ty sám v celým životě :-k
SS2CZ (874)|12.1.2006 17:37
Pitomec
Hmm,tak jo. :-I Ty si ještě blbější než jsem doufal. :-E
clee (6592)|12.1.2006 17:40
tak klidek ano? stb se dvema tunerama je sice hezkej, ale k cemu kdyz na vystup leze jen jeden kanal, ten druhej se da nahravat leda na disk, na externi rekorder tezko prece, nicht wahr??
Pitomec (10211)|12.1.2006 17:43
[quote=clee]tak klidek ano? stb se dvema tunerama je sice hezkej, ale k cemu kdyz na vystup leze jen jeden kanal, ten druhej se da nahravat leda na disk, na externi rekorder tezko prece, nicht wahr??[/quote]
Radši to hoď do koše, protože autora dotazu nezajímá žádný Czechlink a jeho nahrávání, a pokud ho to zajímat bude, tak si jistě rád založí nový téma k věci - takhle se tady řeší něco naprosto mimo (OT).
clee (6592)|12.1.2006 17:44
no pak to uklidim, ale jak je to s tim dvoutunerovym stb by me zajimalo???
Pitomec (10211)|12.1.2006 17:44
[quote=SS2CZ]Pitomec
Hmm,tak jo. :-I Ty si ještě blbější než jsem doufal. :-E[/quote]
To je možný a ty seš naprostej debil, protože pokud budu chtít přijímat třeba HBO CZ nebo Discovery, tak s tím tvým slavným Czechlinkem můžu tak akorát velký kulový :-k
Pitomec (10211)|12.1.2006 17:46
[quote=clee]no pak to uklidim, ale jak je to s tim dvoutunerovym stb by me zajimalo???[/quote]
Jak by to mělo být - nikde tam není napsaný, že druhý tuner slouží výhradně k záznamu na HDD. A taky je to poněkud nelogický, aby tomu tak bylo (když tam ten HDD nemusí vůbec být...).
clee (6592)|12.1.2006 17:51
no tim padem by me zajimalo jak sou reseny vystupy, v menu je nakej switch tuner1-scart1 tuner2-scart2 nebo jak, resim totiz podobnej problem s interstarem dsr 8200, coz je kombinace dvb-s/t, ma dva scarty a tri kompozity, kdyby umel na jeden vystup poslat Tecko a na druhej eSko, bylo by to genialni, ale nezda se i ze by mel i dva dekodery...
Pitomec (10211)|12.1.2006 19:00
Naposled jsem měl 2 tunerovýho nějakýho Amstrada a tam to bylo přesně tak - všechno jelo na tuner 1, akorát VCR-SCART měl výstup z tuneru 2.
blueant (820)|12.1.2006 19:23
[quote=clee]no tim padem by me zajimalo jak sou reseny vystupy, v menu je nakej switch tuner1-scart1 tuner2-scart2 nebo jak, resim totiz podobnej problem s interstarem dsr 8200, coz je kombinace dvb-s/t, ma dva scarty a tri kompozity, kdyby umel na jeden vystup poslat Tecko a na druhej eSko, bylo by to genialni, ale nezda se i ze by mel i dva dekodery...[/quote]

Ako som pisal hned od zaciatku - NEVIEM O ZIADNOM 2 TUNEROVOM prijimaci ktory by mal moznost vystup z druheho tunera posielat zvlast.


To ze sa 2-tunerove prijimace predavaju bez HDD je len preto aby si tam kazdy mohol dat aky chce (aky prijimac podporuje).

Nevidim zmysel 2tuneroveho prijimaca s dvoma vystupmy ? sak to si rovno mozem kupit dva kusy 1tunerovych a kazdy si pekne ovladam osobitne.

Takze opakujem to co od zaciatku - druhy tuner sa vyuziva na nahravanie - pripadne na PIP.

(mysleno 2x tuner DVB-S, ako je to s combom aj na DVB-T neviem) ale to si tiez radsej kupim kazdy zvlast. jedine by to bolo dobre na nahravanie na jeden HDD iny zmysel by som v tom nevidel)
blueant (820)|12.1.2006 19:43
[quote=Pitomec]Naposled jsem měl 2 tunerovýho nějakýho Amstrada a tam to bylo přesně tak - všechno jelo na tuner 1, akorát VCR-SCART měl výstup z tuneru 2.[/quote]

Predpokladam ze to bol ANALOG (logicky bez moznosti ineho nahravania - ako na HDD)
Pitomec (10211)|12.1.2006 19:51
Stejně jako existuje DVB-T receiver se 2 tunery (a bez možnosti jakéhokoliv HDD), Schwaiger DSR 6005-T, tak existují i stejné modely pro DVB-S.

A byl to analog, ovšem na co to má vliv? Prostě jeden program šlo sledovat a druhý (jiný) nahrávat. U digitálu je to totéž (resp. výstup na AV je naprosto stejný).
blueant (820)|12.1.2006 19:56
[quote=Pitomec]Stejně jako existuje DVB-T receiver se 2 tunery (a bez možnosti jakéhokoliv HDD), Schwaiger DSR 6005-T, tak existují i stejné modely pro DVB-S.[/quote]

Dobre tak mi ukaz u nas taky dostupny ? - ja o takom neviem

(ten tvoj HUMAX 9100 PVR - vystup z druheho tunera nema)

(A aby nemal 2x taku cenu ako mnou odporucany ABIPBOX400 - ktory odporucam na pohodlne nahravanie na HDD a sledovanie ineho programu)

(a v neposlednom rade aby UPC karta v nom dokazala obsluzit dva programy naraz - coz cez modul nejde)
clee (6592)|12.1.2006 20:09
no rozdil mezi analogem a digitalem je v tom dekoderu, digitalni prijimac by musel mit dva cipy, nebo jeden dualcorovej :-E
blueant (820)|12.1.2006 20:13
[quote=clee]no rozdil mezi analogem a digitalem je v tom dekoderu, digitalni prijimac by musel mit dva cipy, nebo jeden dualcorovej :-E[/quote]

A hlavne v tom ze tam sa to nahravanie tak muselo spravit - aby to slo cez vystup do videa.

Z prevodom na digital zo zapisom na HDD by to bolo pre normalnych ludi nedostupne.

Coz je teraz skor naopak.
Pitomec (10211)|12.1.2006 20:16
[quote=clee]no rozdil mezi analogem a digitalem je v tom dekoderu, digitalni prijimac by musel mit dva cipy, nebo jeden dualcorovej :-E[/quote]
Ten analogovej Amstrad měl taky tuším snad Videocrypt I dekodér (BSkyB).