Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VEGAS 5.0 přes frameserver...do Procoder

Osvícený (78)|11.7.2004 22:42
Nestalo se někomu ???
Projekt ve VEGAS 5.0 chci vyrendrovat přes frameserver buď v Procoder 2.0 nebo TMPGenc 3 Expres a problém je v tom,že po určité době mi servrovaní zatuhne a rendrování je konec...Je to dost nepříjemné,protože třeba po 3 hodinách čekání je vše straceno...
Tak se ptám,nemáte někdo podobnou zkušenost ?
P.S. Čas zatuhnutí je různý a stalo se mi to jak na Procoder 2.0 tak na TMPGenc3Expres.Tudíš problém by měl být buď ve VEGAS 5.0 nebo v samotném frameserver...Nevíte někdo jak problém odstranit ???
pasi (15)|12.7.2004 16:32
Obavam se, ze se budes muset spokojit s vestavenym encoderem ve Vegasu. Pokousel jsem se o neco podobneho, ne s Procoderem, ale s CCE. Projekt se sice vyrenderoval (vyrazne rychlejsi to s CCE stejne nebylo) ale ve vyslednem streamu byla spusta chyb v obraze.
Vestaveny Main Concept neni zase az tak spatny, je pomerne znatelny rozdil v nastaveni encoderu na good a best. Bohuzel s tim nejlepsim nastavenim se projekt renderuje neskutecne dlouho. 35 min video s barevnymi filtry Movie Looks se mi to renderovalo 18 hodin!!! (AthlonXP 2400+, 512DDR333)
Tomáš X. (166)|12.7.2004 18:47
Dovolím si krapet nesouhlasit. MainConcept ve Vegasu mně renderuje z AVI(DV) do MPEG-2 asi 4x rychleji, než ProCoder 2 při srovnatelném nastavení.
Jinak ve Vegasu lze MainConcept poměrně pečlivě nastavit a nikoliv jen good a best.
Výsledek MainConcept a ProCoder: z kvalitního zdroje pouhým okem nevidím zřetelný rozdíl, mám pocit, že je tam drobný rozdíl v barevném nádechu, z ProCodera jakoby studenější.
Tean (410)|12.7.2004 20:49
A ked encodujes priamo pomocou CCE , Procoder, .../nie ako frameserver/ funguju tieto programy spolahlivo ??? Mne jedneho krasneho dna vsetky zacali padat tiez v roznom case, ale po nabehnuti na nove windows - (reinstal) zase spolahlivo pracovali.
MOJE (537)|12.7.2004 21:49
Je tu ešte možnosť, že sa Ti prehrieva CPU (aj mne sa nahrial Barton 2500 na 67° a renderovanie sa zastavilo, tak som musel pretaktovať nižšie a išlo všetko OK). Vyskúšaj cez SpeedFan kontrolovať teplotu CPU.

http://www.computerbase.de/downloads/software/systemueberwachung/speedfan/?url=113
Osvícený (78)|13.7.2004 10:15
Samotný Procoder 2.0 a i TMPGenc3Expres mi běží normálně a nepadají...
Přehříváním procáku to taky není.
Nakonec jsem projekt ve VAGAS 5.0 vyrendroval přímo ve VEGAS... 71 minut mi to rendrovalo při 2 pass asi 8 hodin. Výsledek taky vynikající...
Přes ten frameserver jsem to chtěl spíš vyzkoušet a porovnat výslednou kvalitu.
stayman (12393)|13.7.2004 10:33
No vidis.. Vegas je Vegas "se vsim vsudy" :-D
Trent (314)|13.7.2004 10:36
tiez si myslim ze ten mainconcept vo vegase nie je na zahodenie...
Prisiel som na to vdaka skvelym, i ked svojskym, presvedcovacim metodam Mr. Staymana... :BB:
Osvícený (78)|13.7.2004 10:43
Jo,jo...VEGAS 5.0 je fakt dobrý.Hlavně mně těší,inovovaný MainConcept encoder...
I když včera večer jsem zkoušel Premieru 1.5 s nainstalovaným pluginem MainConcept MPEG Pro 1.4 encoder a byl jsem docela mile překvapen kvalitou a rychlostí...Ale Premiera mi stále připadá dost nepřehledná...

P.S. Ale stále nemohu přijít na chuť DVD Architectu 2.0... Furt má dost chyb a nedotažeností. Takže místo příjemné práce furt stále bádání jak řešit jednotlivé chyby v programu...
stayman (12393)|13.7.2004 10:56
[quote=Osvícený]P.S. Ale stále nemohu přijít na chuť DVD Architectu 2.0... Furt má dost chyb a nedotažeností. Takže místo příjemné práce furt stále bádání jak řešit jednotlivé chyby v programu...[/quote]

To by si mohol aj vysvetlit \/ A stiahol si si novu-opravenu verziu 2.0a ??? :-?
Osvícený (78)|13.7.2004 12:02
Jo,jo... Tu verzi už mám,ale některé věci vyřešila a některé další chyby prostě přibyli...Tak nevím...
P.S. Taky si nedokážu vysvětlit jak je možné,že video stream o velikosti 4Gb mi v DVD Architect 2.0 ukazuje 5.4Gb !!! A jak je možné,že video stream o velikosti 0.8Gb mi ve vlastnostech ukazuje správně 25framu/s (což je správně) a ten samý stream o velikosti 4Gb mi ukazuje 29framu/s !!!! Nejde s tím nic udělat,v jiných programech je vše správně ( 25f/s ) a jen v DVD Architect 2.0 je to špatně. Pak se samozřejmně rozjíždí zvuk od obrazu a vůbec....nedá se s tím pracovat.
Tean (410)|13.7.2004 13:05
S tym musim suhlasit. Vo verzii 1.0 mi ten isty projekt ukazal obsadenie z celkovej kapacity media 95% a ked som si ten isty projekt urobil vo verzii 2.0 skocilo to na cca 135% aj ked sa jednalo o naprosto rovnake projekty (zvuk som mal nastaveny rovnako)
Tomáš X. (166)|13.7.2004 20:21
Včera jsem s tím taky laboroval, protože udělat s DVD Architectem 1.0 i 2.0 DVD "fit to disk" je práce pro kouzelníka. Jednak počítá divně ta procenta a nakonec to stejně vyrobí úplně jinak velké, než vyhrožoval.
Za poslední dny jsem vyrobil 3 DVD, kde vyhrožoval s 108%, 103% a 110% z kapacity 4.37 GB, ale všechny DVD byly jen 4 GB a nějaké drobné, takže ve skutečnosti se vešly bohatě.
vlada (3470)|13.7.2004 23:55
Jinak co se týká toho frameserveru. Vegas 5 má nějaký vlastní nebo používáte pluginpac?
Stejně se mi zdá nejlepší vyrenderovat to jako DV AVI (pokud máte dost místa na HDD a neni tam moc překopanych klipů, který se musí překomprimovat). Potom se to dá zkomprimovat téměř čímkoliv.
Vláďa
Tomáš X. (166)|14.7.2004 12:15
Pokud toho člověk nedělá mraky najednou a má dost velkej disk, tak ten meziprodukt AVI(DV) na disku je jednoduchý a jasný, aspoň když se něco sesype, tak můžeš vyjít znovu z něj.