Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ořízlá nahrávka - DVB Viewer + Air Star 2

Mahoney (9)|12.1.2006 01:23
Software: DVB Viewer (Technisat)
Stanice: Nova (A) 11.1. odpoledne
Formát: MPEG2 (PS)
Systém: Win XP Pro NTFS

Problém:
Začátek i konec nahrávky jsou ořízlé, místo 3h 20min se nahrálo jen 2h 34 min a cca čtvrt hodiny před koncem skočí slider přehrávání vpřed do pozice cca 2 min před koncem - po manuálním posunu zpět těsně za problematické místo se zbytek nahrávky přehraje normálně. Ono problematické místo se nachází v reklamě před přeposledním nahrávaným pořadem který chybí celý i se začátkem pořadu posledního.

Shrnuto:
Mash (chybí začátek), Jake a Tlusťoch (OK), Právě dnes (chybí zcela), Columbo (chybí začátek a konec).

Poznámka:
Protože znám Novu tak nahrávka byla nastavená s 20 min předstihem a 10 min doběhem. Zajímavé je, že čas vytvoření a uložení souboru ve Windows exploreru přesně sedí s nastaveným začátkem a koncem nahrávání v DVB Vieweru. I kdyby se Nova předběhla o cca 30 minut, takže by byl začátek ořízlý, pak by ale nechyběl konec.

BTW:
Jen tak na okraj. Nevíte někdo proč takto vytvořený PS MPEG2 přehraje Media player Classic ale ne normalní Win media player a proč nakliknutí těchto souborů ve Windows exploreru při vytváření preview neuvěřitelně zpomalí počítač (ani myš se mi skoro nehne resp skáče po cca 4cm).


No, je toho dost, ale jsem Newbie, tak na mne buďte hodní. Navíc jsem teď pořídil ostrou verzi DVBV, tak snad to bude taky k něčemu dobrý.


Díky moc, Honza.
clee (6592)|12.1.2006 01:26
no osobne nahravam jen jako ts (transport stream), takze s kontejnerem problemy nemam, kazdopadne to nahravani je zvlastni, zkousels to demuxovat? mozna byly naky vypadky...
Mahoney (9)|12.1.2006 02:14
nevim co je kontejner
nevim co je demuxovat snad oddělit zvuk od videa?

s těma výpadkama je to dost možný, jinak netušim či by to mohlo být

Jedna věc, představoval jsem si původně, že sosnu MPEG2, natáhnu ho třeba do Nera, Premiery, DVD Encoru nebo Pinnaclu a vysmahnu po vystrihani reklam DVD. Lze to vubec nebo je nutny pouzivat vselijaky ty ProjectX, a jiny "exoticky" softy co jsou tu vsude zminovany?

Diky, Honza.
clee (6592)|12.1.2006 02:24
v dvb oblasti je projectx naprosto neexotickej program a na vystrihani reklam nebo pripadny opraveni vypadku ve streamu naprosto idealni

kontejner je obalka v ktery sou ulozeny av data, napr. avi, mpeg, ts, mkv, ogm atd.
demux je rozdeleni audio a video streamu, u vetsiny authoringovejch softu je stejne nutnej, nahravat primo do mpeg2 program stream a zkouset to nacpat rovnou do auth. softu bych neriskoval...
Mahoney (9)|12.1.2006 09:33
Aha, no s tou potřebou demuxovat jsi mne trochu rozladil. Proč by jsi to neriskoval? ABy se nerozjelo proti sobe audio a video?

Proč teda z DV kamery stahuju Pinnaclem rovnou do MPEG2 se zvukem a pak to palim na DVD a je to OK?

Mimochodem, v nahrávce mám i sem tam nějaký výpadek ... jak se v Project X opraví. Nemusí to být zrovna návod, jen princip.

Díky moc, Honza.
Nasty_tvf (568)|12.1.2006 09:43
[quote=Mahoney]
Mimochodem, v nahrávce mám i sem tam nějaký výpadek ... [/quote]
No vidíš, to je ten důvod pro použití ProjectX. V principu doplní chybějící framy tak, aby zvuk pořád seděl s obrazem.
clee (6592)|12.1.2006 10:38
projectx opravi vsemozny desyncy prave demuxem a to nemusis demuxovat v pravym slova smyslu, vystup muze bejt prave i mpeg program stream

https://www.tvfreak.cz/demux-a-strih-nejen-dvb-v-projectx/705
Mahoney (9)|16.1.2006 12:17
OK, díky všem. Půjdu vyzkoušenou cestou, protože čas na plané pokusy nemám :-))

Honza
Samuraj (36)|7.2.2006 23:06
[quote=clee]projectx opravi vsemozny desyncy prave demuxem a to nemusis demuxovat v pravym slova smyslu, vystup muze bejt prave i mpeg program stream[/quote]

Clee: Jen poznamka - oprava pripadnych chyb nahravky v ProjectX probiha pouze pri demuxu.

Druha vec je, ze ne vzdy je lepsi nahravku demuxovat. Pokud nevypalujete na DVD a koukate na mpeg, drobny chyby jsou nekdy i nepostrehnutelny, na rozdil od 1/2 sekundovyho vypadku po oprave v PX.
clee (6592)|7.2.2006 23:12
tj, kdyz nahravam neco jen na podivani tak si stejne poustim ts v MPC...
Mahoney (9)|8.2.2006 08:34
Díky, díky ... ještě jsem se k tomu nedostal :-(, mám dost jiný práce, ale určitě už brzo :-)