Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Explorer a JPG

pee.tr (1208)|11.1.2006 14:27
Občas se mi stává, že najdu na netu sérii (většinou hodně kvalitních ) fotek a ač maji být všechny JPG, což u každé z nich je i coby link v adresové řádce, nabízí mi IE při jejich save as pouze možnost BMP. I když se na něj podívám na ve vlastnostech přímo na tý daný stránce, píše mi to, že jde o JPG. Nicméně po stažení mám na místo JPG 800kb soubor BMP 10MB.
Někdo i kdysi říkal, že jde o chyby jistých verzí IE, ale tady je mi divný, že to dělá jen někdy u nějakých fotek. Mám IE 6.0.
Neni nějakej způsob jak to stáhnout tak, jak to správně je?
Ivo Mašek (10205)|11.1.2006 14:49
Tak tohle řeším velmi jednoduše. Stáhnu v *bmp, proženu prográmkem Thumb_5 do *jpg a mám pokoj.
Miuvek (858)|11.1.2006 14:53
ale to je přístup uplně na ***, protože na serveru jsou ty obrázky jako JPG a IE asi z důvodu absence nějaké knihovny či co provádí dekomprimaci při ukládání na BMP. A pee.tr by si to měl zase komprimovat do JPG? Odhlédneme-li od faktu, že je to zbytečná práce navíc, je tu hlavně fakt, že provádíme zbytečně znovu ztrátovou kompresi JPG, což sice nemusí být vždy patrné, ale z principu je to na :-k
Ivo Mašek (10205)|11.1.2006 15:00
Ten Thumb umí mezi sebou konvertovat jpg, bmp, png, tiff, pcx, tga, raw, gif, průhledný gif. Plus mnoho dalších věcí umí provádět. Já ho mám kvůli webu, takže opravdu neřeším v čem mi to kdo pošle.
Práce je s ním tak jednoduchá, že to ani není práce.
Samozřejmě může zkoušet i jiné možnosti.
Doom (2331)|11.1.2006 15:04
mě tohle IE a Maxthon dělá taky. souhlasím, že jde o funkčnost na <|>. když mi to nejde stáhnout v IE, nastoupí firefox :-E

nemyslím, že jde o absenci knihovny, ale o chybu v IE, některé JPG stáhne bez problémů a jiné předělá do BMP.
malá pomoc je, pokud je stránka dělaná stylem thumbnail -> klik -> vobrázek, tak dát na thumbnailu "uložit cíl"
Miuvek (858)|11.1.2006 15:04
Ivo Mašek
O to nejde, to umí kdejaký program pro práci z obrázky. Jen jsem chtěl říct, že provádět konverzi JPG -> BMP -> JPG při ukládání obrázků z netu je teda nářez.
Miuvek (858)|11.1.2006 15:07
DoomHammer
tu knihovnu jsem samozřejmě jenom plácnul, čert ví čím to je. Sehnat taky dokumentaci k MS produktům není tak snadné. Když teda nepočítám tutoriály typu: chcete-li práci uložit, vyberte z nabídky soubor příkaz uložit :-)
pee.tr (1208)|11.1.2006 15:14
DoomHammerova rada samozřejmě funguje, ale potíž je v tom, že ne tak u fotek které jsou (a to je těchto kvalitních většinou dost) vystavené na nějakém serveru specializovaném na uložení takovýchto souborů (nevím teď, jak se jim přesně říká).
Tak např., tohle stáhnu jen jako BMP:
http://img142.imagevenue.com/img.php?loc=loc217&image=edb71_b9.jpg
zatímco tohle jako JPG:
http://img128.imagevenue.com/img.php?loc=loc242&image=cfd34_b1.jpg

Co vy?
Doom (2331)|11.1.2006 15:15
ff rulz. souhlasím s miuvkem, dělat konverzi jpg-bmp-jpg je k ničemu
Ivo Mašek (10205)|11.1.2006 15:18
[quote=pee.tr]DoomHammerova rada samozřejmě funguje, ale potíž je v tom, že ne tak u fotek které jsou (a to je těchto kvalitních většinou dost) vystavené na nějakém serveru specializovaném na uložení takovýchto souborů (nevím teď, jak se jim přesně říká).
Tak např., tohle stáhnu jen jako BMP:
http://img142.imagevenue.com/img.php?loc=loc217&image=edb71_b9.jpg
zatímco tohle jako JPG:
http://img128.imagevenue.com/img.php?loc=loc242&image=cfd34_b1.jpg

Co vy?[/quote]
První snímek "bez rozlišení", což je vlastně *bmp
druhý snímek v pohodě.
Doom (2331)|11.1.2006 15:24
IE první fotku nezvládl, Maxthon taky ne, FF bezpro :BB:
druhá fotka šla
pee.tr (1208)|11.1.2006 15:26
Ivo Mašek
co myslíš tím bez rozlišení?

Taky souhlas s Miuvkem, jinak bych tu o tom ani nepsal. :-)
Ivo Mašek (10205)|11.1.2006 15:35
Název souboru: Bez názvu
Uložit jako typ: Rastrový obrázek (*bmp)
Toto se mi zobrazí.
pee.tr (1208)|11.1.2006 15:37
jo, tak to máme stejný :-) :BB:

Takže závěrem asi lze říct: důvod chyby neodhalen, řešením FireFox. :-)
Ivo Mašek (10205)|11.1.2006 15:45
[quote=pee.tr]jo, tak to máme stejný :-) :BB:

Takže závěrem asi lze říct: důvod chyby neodhalen, řešením FireFox. :-)[/quote]
No já si myslím, že chyba bude na straně webmistra, co zpracovává web s fotkou. Ale je to pouze můj odhad - nechci se pouštět do flejmu :-D . Třeba je všechno jinak.
Jak říkám, já tohle neřeším. Těch "průserů" je po webech více, a zabývat se každým .............
Miuvek (858)|11.1.2006 15:56
No já si myslím, že chyba bude na straně webmistra, co zpracovává web s fotkou.
...
Jak říkám, já tohle neřeším. Těch "průserů" je po webech více, a zabývat se každým

Tak tohle nebudu ani komentovat. Ani se nedivím, že má IE tolik uživatelů, když tito mají takový přístup.

P.S. Zmiňované obrázky jdou ve FF uložit samozřejmě v poho.
Ivo Mašek (10205)|11.1.2006 16:05
DoomHammer to zkoušel ve třech prohlížečích, tedy ne jenom v IE. Jenom jeden mu ten obrázek znázornil.
Pro mě není řešení, mít v mašině několik prohlížečů. Existují nějaká pravidla pro tvorbu hypertextu. Dokonce je i nepřípustné oznamovat, pro který prohlížeč je web určen. Už toto oznámení snižuje známku. A to by jsme mohli o zásadách tvorby webu a pravidlech pokračovat hodně dlouho.
Miuvek (858)|11.1.2006 16:08
njn, ten druhý browser byl Maxthon, což je vlastně jenom nadstavba IE, takže to vyjde nastejno
vOid (181)|11.1.2006 17:10
whoah :-D tak to vidim poprve (IE nepouzivam)
Opera a FF to ulozi v normalu :-)
Miuvek (858)|11.1.2006 17:18
[quote=Ivo Mašek]
...
Pro mě není řešení, mít v mašině několik prohlížečů. Existují nějaká pravidla pro tvorbu hypertextu. Dokonce je i nepřípustné oznamovat, pro který prohlížeč je web určen. Už toto oznámení snižuje známku. A to by jsme mohli o zásadách tvorby webu a pravidlech pokračovat hodně dlouho.[/quote]

Toto se řeší o kus vedle a je tam celkem veselo. :BB:

Jinak souhlasím, že stačí jeden prohlížeč, ale normální a kvalitní. 8-)
(hádej, který to není :-)- )
stayman (12393)|11.1.2006 17:59
Pitomec (10211)|11.1.2006 21:24
Vošukat, co jinýho :-E
Miuvek (858)|11.1.2006 22:06
StayMan by €RikŁ€
uhodl jsi :-E
stayman (12393)|11.1.2006 23:38
Miuvek
Ja ci Pitomec? (nejak som to nepochopil) :-(
Doom (2331)|12.1.2006 07:57
stay: jo, ten velkej obrázek uložit jde... ale ten zmenšenej náhled uložit nejde...
btw, ku*r*va proč sem dáváš takový tapety? si mohl jenom hodit odkaz, ne?
Doom (2331)|12.1.2006 08:01
jinak, maxthon je taky problematickej. třebas na diskuzi serveru ivelo.cz mi nejde přes maxthon přidávat příspěvky, tam to řeším přes firefox.
Miuvek (858)|12.1.2006 09:01
StayMan by €RikŁ€
[quote=Miuvek]StayMan by €RikŁ€
uhodl jsi :-E[/quote]
vypadá to, že tohle bylo určeno Pitomcovi?
ale jinak :-E
stayman (12393)|12.1.2006 11:41
[quote=DoomHammer]stay: jo, ten velkej obrázek uložit jde... ale ten zmenšenej náhled uložit nejde...
btw, ku*r*va proč sem dáváš takový tapety? si mohl jenom hodit odkaz, ne?[/quote]

http://rikpower.szm.sk/image/jpg-maly.JPG


ani s tym nie su problemy !!!!!!!
stayman (12393)|12.1.2006 11:43
[quote=DoomHammer]jinak, maxthon je taky problematickej. třebas na diskuzi serveru ivelo.cz mi nejde přes maxthon přidávat příspěvky, tam to řeším přes firefox.[/quote]

To vysvetli vladovi, on je tu najkompetentnejsi na browsery, on ti to vysvetli, ze nie je chyba v maxthonovi, ale za vsetko moze IE :-E :-E :-E
stayman (12393)|12.1.2006 11:43
[quote=Miuvek]StayMan by €RikŁ€
[quote=Miuvek]StayMan by €RikŁ€
uhodl jsi :-E[/quote]
vypadá to, že tohle bylo určeno Pitomcovi?
ale jinak :-E[/quote]

Fakt tomu nerozumiem, co som mal uhadnut? :-?
Miuvek (858)|12.1.2006 12:27
StayMan by €RikŁ€

[quote=Miuvek]
....
Jinak souhlasím, že stačí jeden prohlížeč, ale normální a kvalitní. 8-)
(hádej, který to není :-)- )[/quote]

Tohle jsem myslel. Sice to bylo původně myšleno na Ivo Maška, ale ty jsi uhodl taky. 8-)
stayman (12393)|12.1.2006 12:30
Miuvek
Tak to som vobec necital, sorry, teraz to uz chapem, len ta musim upozornit, ze aj tak nie je zodpovedana tvoja otazka tak, ako si to myslis. :-D
stayman (12393)|12.1.2006 13:23
Tak chcete niekto vediet akou fintou sa daju ukladat obrazky JPG ako JPG alebo nie? :-D
Doom (2331)|12.1.2006 13:32
firefox woe
vlada (3470)|12.1.2006 19:18
Zobrazil jsem tu stránku ve FireFoxu pomocí renderovacího jádra IE a dal uložit ten obrázek. Měl jsem na výběr jenom BMP. Takže chyba je evidentně v renderovacím jádře IE (Trident). Z toho si ale nic nedělejte, je jich tam ještě několik tisíc dalšich.

Konkrétně je ta chyba v javascriptu, kterým se zmenšuje ten obrázek. Nejhoršní na tom je, že se IE chová dost nestále. Občas to umožní uložit i jako jpg, ale většinou jenom jako bmp. Dělá si prostě co chce. :-k
vOid (181)|12.1.2006 20:11
[quote=vlada]Zobrazil jsem tu stránku ve FireFoxu pomocí renderovacího jádra IE a dal uložit ten obrázek. Měl jsem na výběr jenom BMP. Takže chyba je evidentně v renderovacím jádře IE (Trident). Z toho si ale nic nedělejte, je jich tam ještě několik tisíc dalšich.

Konkrétně je ta chyba v javascriptu, kterým se zmenšuje ten obrázek. Nejhoršní na tom je, že se IE chová dost nestále. Občas to umožní uložit i jako jpg, ale většinou jenom jako bmp. Dělá si prostě co chce. :-k[/quote]

ee, zkus si ulozit obrazek nekam jinam (nebo si jej otevri pres primej link) a uvidis ze to bude delat to samy
teda me to tak ie dela 9-)
vlada (3470)|12.1.2006 20:26
vOid
Nechápu co máš na mysli. Můžeš to prosím upřesnit?
vOid (181)|12.1.2006 20:38
ty pises ze je to chyba javascriptu (ze pri plne velikosti to lze ulozit jako jpg) teda tak jsem to pochopil
a ja pisu, ze i kdyz si to otevres pres primej link, tak to stejne bude cpat jen tu bitmapu na ulozeni...
vlada (3470)|13.1.2006 00:06
vOid
No záleží, jestli dáš pravý myšidlo a "uložit obrázek" nebo klikneš na disketu v takovym tom plovoucim toolbaru pro obrázky. Jednou to je JPG podruhý BMP. A je jedno jestli je zvětšnej nebo ne. Chová se to zmateně v obou případech.

Snad už si teď rozumíme....
stayman (12393)|13.1.2006 07:19
[quote=vOid]ty pises ze je to chyba javascriptu (ze pri plne velikosti to lze ulozit jako jpg) teda tak jsem to pochopil
a ja pisu, ze i kdyz si to otevres pres primej link, tak to stejne bude cpat jen tu bitmapu na ulozeni...[/quote]

Staci ked si to das ako "Odoslat obrazok e-mailom..." (a samozrejme to hned vypni) a ponukne ti to vzdy JPG a BMP.
Doom (2331)|13.1.2006 08:12
použij firefox a nemusíš dělat skopičiny :-E
stayman (12393)|13.1.2006 08:26
[quote=DoomHammer]použij firefox a nemusíš dělat skopičiny :-E[/quote]

S tym sa nedostanes vsade a nevie zobrazovat niektore obrazky presne. Riesenie je jednoduche, ako som pisal. :-)
Doom (2331)|13.1.2006 08:32
já si myslím, že nemáš pravdu, co se týká zobrazování obrázků... ale tvůj názor ti neberu.
stayman (12393)|13.1.2006 08:34
[quote=DoomHammer]já si myslím, že nemáš pravdu, co se týká zobrazování obrázků... ale tvůj názor ti neberu.[/quote]

Ver ze mam,nie je to nazor, ale fakt, je to napisane aj odbornikmi a ten web co to tak robi ti ukazat pre jeho obsah nemozem o ostatnych neviem, pretoze nepouzivam FF :-)
vlada (3470)|13.1.2006 11:03
StayMan by €RikŁ€
Pokud chceš svoje tvrzení dokázat, tak sem hoď stránku, která ten problém má. Případně sem aspoň hoď ten odkaz na ten článek nebo napič, co to má dělat. Takhle je to naprosto nepodložený tvrzení, kterýmu se nedá věřit. Tím netvrdím, že nemůžeš mít pravdu, ale ji informace chci vždycky ověřit sám. Nikdy jsem na problém se zobrazenim obrázků nenarazil a Mozillu už používam víc než 5 let.

Pokud vim, tak IE má s obrázky minimálně 2 vážný problémy. Jeden způsobuje restart systému (je to chyba Windows ne IE, ale FF i Opera jí obcházejí) druhý problém je nezobrazování průhlednýho pozadí u PNG obrázků (viz pravý sloupec na mých stránkách). V Mozille i Opeře to funguje už možná 5 let. Problém s tím BMP/JPG není přímo v zobrazování obrázků, ale spíš v JavaScriptu, kdy si zřejmě IE ten obrázek převede na BMP, aby mohl provést resize, a potom při uložení zapomene, že to byl původně JPG.
stayman (12393)|13.1.2006 11:14
vlada
Ten clanok je v tom PCWORLDe a co sa tyka konkretneho webu, tak si skusim nainstalovat FF a ked na taky narazim, predlozim ti ho, ja som na to prisiel sam, ked som si robil svoj web...

Chyby ma aj samotny Win a tom WMF (WindowsMetaFile) co si tu spominal som si tiez zistil, nie je to problem IE ale Win a vlasten politika Billa, takze na prehliadaci nezalezi ako si tu tvrdil ty, ze je to problem len IE.

http://www.cdr.cz/a/cdr/hledat?hledat=wmf

konkretny clanok si tam o tom najdi sam.
vOid (181)|13.1.2006 11:35
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=DoomHammer]použij firefox a nemusíš dělat skopičiny :-E[/quote]

S tym sa nedostanes vsade a nevie zobrazovat niektore obrazky presne. Riesenie je jednoduche, ako som pisal. :-)[/quote]

jak pise DoomHammer, kam chodim tak 95% me fungujee dobre a tech zbylejch 5% me klidne muze natrhnout p*del :-E , nebudu kvuli tomu pouzivat ******* IE na veskery prohlizeni (jen na tech 5% :-((( )
stay: covece bojujes za nej, ale proc myslis, ze hafo lidi pouziva neco jinyho? (neberu v potaz lidi, co pouzivaj IE, protoze toho moc na netu nedelaji (kouknou na postu, prectou neco z idnes atd)
to ze nekterym expertum nic nerika kompabilita, to je taky neco jinyho
btw obrazky se zobrazuji spatne na jinych prohlizecich nez IE? :-? :OO
maximalne se muze zobrazit jinde :-E (a to z duvodu predchoziho)
pee.tr (1208)|13.1.2006 11:44
Zkusil jsem podbně jako Stay dát to "odeslat e-mailem" a když mi vyskočí okno outlooku, tak tu přílohu dám prvým tlačítkem otevřít a vyskočí mi okno "co chcete se souborem provést". Nechám zatrženo "uložit na disk" a je to. JPG
Dobrá vyfikundace! :-) :BB:
Miuvek (858)|13.1.2006 11:54
...aneb jak se poškrábat pravou nohou za levým uchem 9-)
pee.tr (1208)|13.1.2006 12:03
Miuvek
to bych ještě zvládnul :-)