Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak vypálit pouze zvuk v DD 5.1 na dvd nebo cd ???

palco (21)|11.7.2004 17:51
Prosím o radu-jsem začátecnik a chtel bych se zeptat,zdali existuje nejaky program na prevod audio cd (wav) do Dolby Digital 5.1 nebo DTS a jeho nasledne vypaleni na dvd nebo cd?
Priklad - M.Oldfield - Tubular Bells na klasickem cedecku bych chtel prevest do 5.1 a vypalit tak,aby mi to prehral dvd prehravac...
Poradi mi nekdo???
Dekuji P.
kirk (476)|11.7.2004 17:56
Převádět vůbec nic nemusíš! DVD přehrávače umějí přehrávat Audio CD naprosto bez problémů! :BB:
palco (21)|11.7.2004 18:00
to vim taky,ze dvd prehravace prehraji audio cd...takovej blb zase nejsem-ptal jsem se na neco jinyho - chtel bych to prevest do DD 5.1 - jen zvuk....tak jestli to v nejakym programu jde...???
stayman (12393)|11.7.2004 18:04
A preco to chces (hlavne ako???) do 5.1, ked to ti v pohode spravi aj zosilnovac s DPLII ??? To je zbytocna strata casu a ani neviem ake ruchy, ci nastroje chces davat do tych zadnych repro :-?
palco (21)|11.7.2004 18:18
ja vim,ze si to na zesilovaci muzu pustit jak chci...treba v DPL2...ale myslim si,ze DD 5.1 nebo DTS je lepsi....a v tom si to nepustim...a zajima me jestli na to existujou nejaky programy....
kirk (476)|11.7.2004 18:54
Hele, uvědomuješ si, že bys musel hrozně složitým způsobem rozmíchávat zvuk do dalších kanálů?! \/ Pokud ti můžu radit, tak se na to vykašli! Vyšší kvality rozhodně nedosáhneš! Dolby Digital a DTS jsou KOMPRIMOVANÉ formáty zvuku stejně jako Mp3! :-R \/ Kompresí snížíš kvalitu zvuku. Pokud už zvuk není nahranej jako 5.1, tak je hovadina Stereo do něho přemíchávat. Raději si pusť dekodér Dolby Pro Logic 2.
palco (21)|11.7.2004 19:12
mozna mas pravdu...byla by s tim hrozna prace...ale stejne me zajima,jestli to v nejakym programu jde...
kirk (476)|11.7.2004 19:59
Na kompresi Sonic foundry soft encode. Ale v čem to namíchat netuším.
artam (1147)|12.7.2004 23:49
[quote=StayMan by €RikŁ€]A preco to chces (hlavne ako???) do 5.1, ked to ti v pohode spravi aj zosilnovac s DPLII ??? ...[/quote]
[quote=kirk]...Raději si pusť dekodér Dolby Pro Logic 2.[/quote]

Prečo mu radíte takú zhovadilosť :OO , nech si radšej audio CD počúva na normálne a čisté STEREO. Pri dobrej aparatúre a reprákoch z toho dostane aj patričný priestor.

palco, zopakujem to pre istotu ešte raz: audio CD -> STEREO !!!!! :-R :-R :-R

Cez DPL II dostane pri hudobných nahrávkach jedine nepočúvateľnú a nelokalizovateľnú hrču nástrojov s nejakým pseudo priestorom absolútne nezodpovedajúcim pôvodnému zvukovému obrazu :-k :-k :-k . Takú posluch by som neradil ani mojim najúhlavnejším nepriateľom (maximálne ešte tak delostreleckým veteránom :-E :-E :-E ).
clee (6592)|12.7.2004 23:49
samplitude
danken (13)|14.7.2004 11:35
No ide to takto
najskor treba previest wav>ac3 potom to ac3 prehnat cez hypercubetranscoder ( je free ) ulozit ako 6 mono wavov a nakonec cez
SurCode DVD Pro DTS Encoder a ulozit ako dts wav (vsetko treba 44.1kHz)
napal na CD.
Ja mam radsej stereo ale tiez som to skusal aj takto :-)
palco (21)|15.7.2004 15:43
Pro vsechny,kteri si mysli,ze jsem zblaznil-neni to tak a ani nemam v umyslu prevest vsechnu svoji muziku do 5.1 :-) Slo mi jen o to,zjistit jestli opravdu existuje nejaky program,ktery to umi a ozkouset to... hudbu samozrejme taky posloucham ve stereu. Timto dekuji vsem za prispevky a predevsim Dankenovi,ktery mi dal kankretni odpoved. P. :-!!!
palco (21)|15.7.2004 15:43
Pro vsechny,kteri si mysli,ze jsem zblaznil-neni to tak a ani nemam v umyslu prevest vsechnu svoji muziku do 5.1 :-) Slo mi jen o to,zjistit jestli opravdu existuje nejaky program,ktery to umi a ozkouset to... hudbu samozrejme taky posloucham ve stereu. Timto dekuji vsem za prispevky a predevsim Dankenovi,ktery mi dal konkretni odpoved. P. :-!!!
stayman (12393)|15.7.2004 16:51
Akurat ze danken ti nenapisal ako spravis zo STEREO wavu (co by az tak nevadilo,ale skor to, ze cely koncert sa odhrava pred tebou a vsetci stoja na jednom mieste, takze preto nechapem, co chces davat za zvuky do tych repro) ten 5.1 AC3 !!!

Ak teda velmi chces, tak najjednoduchsie a najefektivnejsie to budes moct urobit (aj za cenu, ze "LEN" posunies tu stereo informaciu do priestoru) vo Vegase, kde mozes potom ulozit ten vysledok NIE do AC3, ale do tych samostatnych 6x mono wav a tie nacitat tak ako uz pisal, do DTS enkodera od Minnetonka. :-)
danken (13)|15.7.2004 23:36
to: StayMan by €RikŁ€
nie 5.1 AC3 ALE LEN STEREO AC3 \/
zabudol som to tam napisat
stayman (12393)|16.7.2004 00:46
[quote=danken]to: StayMan by €RikŁ€
nie 5.1 AC3 ALE LEN STEREO AC3 \/
zabudol som to tam napisat[/quote]

to je potom bezpredmetne, pretoze "on" chce 5.1... \/
danken (13)|16.7.2004 01:15
A CO ASI TEN HYPERCUBETRANSCOER
SAK TEDA CITAJ TO CELE 9-)

IDEM NA DOVOLENKU TAK SA MAJTE :-E
palco (21)|16.7.2004 04:57
Takze-soubor v ac.3 jsem prevedl pomoci hypercube convertoru na 6 mono wavu a ty potom pres surcode DVD ulozil jako wav (se zvukem 5.1,respekt.DTS) - funguje to....
Jenze je tu mensi problem-pri ukladani pomoci hypercube mi vzdy ulozi misto sesti mono wavu jen pet-vzdy vynecha levy zadni kanal... :-(((
V cem by mohl byt problem???
kirk (476)|16.7.2004 08:28
Chyba bude v nekvalitním enkodéru :(( Totéž mi při kódování z 5.1 wavu do Dolby Digitalu dělal i Besweet (obsahuje enkodér formátu Dolby Digital) :-((( . Je zajímavé, že pokud jsem pouze prováděl transkódování v rámci formátu Dolby Digital (akorát jsem měnil datový tok), tak zůstaly všechny kanály v pohodě :-? Pouze do formátu Ogg 5.1 mi šel 5.1 wav převést normálně, a to jsem to ještě musel dělat ve winampu! :OO Nejspíš máš s kódováním do DTS stejnej problém jako já s kódováním do Dolby Digitalu :((
palco (21)|16.7.2004 15:15
Jasny...ale co s tim???? :-&
kirk (476)|16.7.2004 19:14
Nevím. Nejspíš si budeš muset sehnat jinej enkodér nebo mixážní soft.
Díval ses, jestli ti ten hypercub (nebo jak se to jmenuje) vyhrobil šest funkčních wavů?
palco (21)|16.7.2004 20:42
jasne-udelal 6 wavu...vsechny o stejne velikosti...kdyz to porovnam ve Vegasu,tak je i kazdy jiny...ale chybi tam ten jeden kanal.... :-( -proste levy surround-jen ticho,ostatni jsou o.k.
kirk (476)|17.7.2004 08:53
Tak bude chyba asi v tom Hypercubu. Sežeň si něco jinýho.