Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ffDshow už funguje ???

Anonymous (825)|11.7.2004 15:31
Už konečně funguje s MPEG-1(2), XVID ???, nebo stale prd ???
vlada (3470)|11.7.2004 16:50
Problémy s XviD už nejsou, alespoň já jsem je nezaznamenal. MPEG-1/2 zatim nefunguje :-( Ale na http://www.sourceforge.net se dá stáhnout celkem dobrej GPL MPEG-1/2 decoder, dlaší opensource MPEG decoder je od Gabesta (v MPC i jako DS). Vlastní MPEG dekodery mají taky VLC a MPlayer, takže možnost přehrávat zdarma DVD tu je, pokud ti šlo o tohle.
Vláďa
Anonymous (825)|12.7.2004 13:15
Nešlo mě o vlastní decoder, ale o fungování s decoderem v systému, ještě v žádný verzi se mě nestalo že by to šlo.
Chci přidat šum, deblokování atd. (digi prasárny z bolševický TV)
Deinterlace, to taky nefunguje, no já nevím jediný co fachá je MJPEG.(omezeně)
vlada (3470)|12.7.2004 23:25
Myslíš jako přidat ho do grafu nebo jak? Pokud použíješ ffdshow jako dekoder, tak tim zaplácneš dvě mouchy jednou ranou. MPEG ale dekóduje blbě, je to tam dokonce vysloveně napsaný, že to nefunguje správně.
Co se týká deinterlace, tak ten mi funguje. Interní i filtry z DScaleru.
Vláďa
Anonymous (825)|13.7.2004 12:26
Takže šum do MPEG-2(1) si nepřidám protože to nefunguje ? Tak ?
Je mi fuk jak to přehrát, nejde mě nic, jde ti soubor MPEG-2(1) nějak přehrát (s něčím) ?
vlada (3470)|13.7.2004 15:33
Podle mě by to mělo jít pomocí MV2Playeru. Použiješ nějaký systémový filtr pro MPEG-2 a FFDShow v RAW módu - jako přídavný efektový filtr. Někdy mi to fungovalo, někdy ne. Až budu mít trochu víc času, tak to vyzkoušim. Současná verze FFDShow si s MPEG-1/2 neporadí. Snad se to brzo opraví, vyšla nová verze ffmpegu, kterej myslim slouží jako základ pro FFDShow. Zajímavý ale je, že i starej FFMPEG neměl s MPEGem problémy (komprimoace i dekódování).
Vláďa
Anonymous (825)|14.7.2004 13:36
No mám sbírku přehrávačů ale MV2player zrovna né, no budu to zkoušet ale nadšený z toho nejsem, dík za odpovědi.
vlada (3470)|14.7.2004 20:36
Jinak tady je diskuze na http://www.doom9.org týkající se vývoje FFDShow. Pokud máš několik volných hodin můžeš jí pročíst :-)
Vláďa