Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MOV

pifa (21)|11.7.2004 13:22
Chtěl bych poradit nějakej software pro převod MOV do něčeho lidštějšího. Koupil jsem foťák kterej umí dělat video 640x480/30s ale ukládá to do MOV a jsou to poměrně velký datový toky. Proto bych chtěl poradit něco na převod z MOV třeba do DIVX nebo MPEG-2.

Díky
stayman (12393)|11.7.2004 13:31
Vegas :-D
vlada (3470)|11.7.2004 15:16
Taky jsem tohle řešil. Existuje několik různě dobrych způsobů, tady jsem sestavil takovej žebříček od toho IMHO nejvhodnějšího po ty nejkomplikovanější.
1) AviSynth + QTReader + kodeky z Quicktime Alternative
2) TMPGEnc + QTReader + kodeky z Quicktime Alternative
3) Trmoov
4) Smartvid
5) Radtools
6) Premiera + QuickTime
7) Vegas + QuickTime
8) Canopus ProCoder
9) WinAVI
10) MOV2AVI

Ten MOV2AVI jsem vůbec nerozběhal a pořádně mi nefungoval ani WinAVI, proto jsem dal až na konec. Pokud máš nekomprimovanej zvuk, tak Trmoov by mohl velice jednoduše převést MOV na AVI a s tím už se potom dá dělat cokoliv. Pravděpodobně bude u toho videa použitej kodek MJPEG. Proto si nainstaluj třeba FFDShow a povol v něm dekódování MJPEGu nebo si stáhni nějaký jiný MJPEG codec. Pro návody na AviSynth nebo kompresi do MPEG-2 se můžeš podívat na moje stránky.
Takhle by třeba mohl vypadat skript pro načtení MOV pomocí AviSynthu:
[code]LoadVFAPIPlugin("c:\Program Files\Avisynth\plugins\QTReader.vfp","QTReader")
QTReader("test.mov")
ChangeFPS(25)
FlipVertical
[/code]
Pro použití s MPEG-2 enkoderem QuEnc by jsi ještě na konec přidal řádku
[code]ConvertToYV12()[/code]

Vláďa
stayman (12393)|11.7.2004 15:43
Vlada, az na to, ze Vegas QT nepotrebuje \/
vlada (3470)|11.7.2004 16:05
StayMan by €RikŁ€> Potřebuje - já to zkoušel a řval na mě, že nemam nainstalovanej QuickTime. Bez těch kodeků a filtrů přece nemůže fungovat. Jedině, že by měl vlastní. Píšu teda o verzi 4.0, možná že pětka už opravdu ty kodeky má v sobě, to jsem nezkoušel. Teď mi sice Vegas 5 MOV videa bere, ale těžko říct jestli proto, že je umí nebo proto že mam nainstalovanej QuickTime. A odinstalovávat ho kvůli tomu nebudu, to po mně nechtěj :-)
Vláďa
peco (772)|14.2.2006 13:56
[quote=vlada]
Takhle by třeba mohl vypadat skript pro načtení MOV pomocí AviSynthu:
[code]LoadVFAPIPlugin("c:\Program Files\Avisynth\plugins\QTReader.vfp","QTReader")
QTReader("test.mov")
ChangeFPS(25)
FlipVertical
[/code]
Pro použití s MPEG-2 enkoderem QuEnc by jsi ještě na konec přidal řádku
[code]ConvertToYV12()[/code]
[/quote]

Ten FlipVertical tam máš na čo?
vlada (3470)|14.2.2006 19:21
peco
Bylo to video převrácené, tohle to opravuje. Ale abych se přiznal, už si to moc nepamatuju :-(.

Na http://forum.doom9.org/showthread.php?t=104293 je nějaký nový plugin pro QuickTime, ale zatím prý ještě nefunguje zcela spolehlivě.
peco (772)|15.2.2006 08:13
vlada:
Včera som to vyskúšal, a je to tak, že to obracia ten QTReader.vfp a potom to teda treba otočiť naspäť tým FlipVertical. :BB: