Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posun obrazu a zvuku na Fly TV Platinum

quasi (157)|10.1.2006 09:49
Nazdar,
mam Fly TV Platinum, a ked grabujem TV vysielanie, zvuk meska za obrazom 1s pri MPEG2, pri MPEG4 az 5 sekund. Zostava: Athlon64 3200,1GB, ATI Xpress200, WXP SP2, DX 9.0c. Poradte mi prosim, ako to zladit, aby sa nahraval obraz aj zvuk naraz, dakujem!

PS: velmi ocenim, ak mi niekto poradi, v com je problem a ako to zladit bez pouzitia nejakeho SW urceneho na synchronizaciu obrazu a zvuku dodatocne, rad by som nahraval v realnom case bez dalsich uprav zaznamu okrem strihu, diki

quasi
StD (8612)|10.1.2006 10:21
Skoro bych se až vsadil, že tam máš ve stroji určitě nějaký codec-pack nebo nedej Bože třeba takový VirtualVCR apod. Ty DX 9.0c také nejsou "žádná výhra"... :-E
Milosbb (889)|10.1.2006 18:13
quasi

Tvoje PC by to malo zvládať bez problémov, takže tam bude naozaj nejaký zádrhel. Hlavne napíš, v akom softe to zachytávaš. Takmer nikdy to nefunguje s dodaným orig. softom. K tvojej karte by som skúsil použiť soft FLY2000TV. Všetko potrebné nájdeš na tejto stránke
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm

Ja mám len Athlon 2000 XP a zachytávam v pohode do mpeg2 v plnom rozlíšení a do mpeg4 (napr. Xvid) maximálne 512x384 bez výpadku snímkov - to je hlavný dôvod meškania zvuku za obrazom. Samozrejme už na PC nemôžem nič iné robiť a musím vypnúť všetky zbytočné procesy na pozadí vrátane antivíru. Popri zachytávaní sledujem zaťaženie CPU, nad 85 % už sú problémy - práve s tým meškaním zvuku. CPU nezvláda zachytiť niektoré snímky, pritom zvuk zachytí a výsledok je ten, že máš zvukovú stopu dlhšiu ako obrazovú.

A čo sa týka DX 9.0c, tak to mám nainštalované a doteraz to je bez problémov.

------------------[/url]
StD (8612)|11.1.2006 08:35
@Milosbb: Některé TVkarty vyžadovaly pro správnou funkci pod DX9c patch ovladačů - proto ona kyselá poznámka. Jak je na tom Fly TV nevím, neboť nevlastním. Servus.
Trent (314)|11.1.2006 09:47
Flytv platinum mam, a zachytavanie do mpeg-2 je uplne bez problemov, cez Fly2000TV, v.2.38. original soft je o nicom...
Milosbb (889)|11.1.2006 17:31
[quote=StD]@Milosbb: Některé TVkarty vyžadovaly pro správnou funkci pod DX9c patch ovladačů - proto ona kyselá poznámka. Jak je na tom Fly TV nevím, neboť nevlastním. Servus.[/quote]

Nič v zlom, ale práve táto karta to priam vyžaduje, toto je časť výpisu zo systémových požiadaviek : DirectX 9.0c or higher installed .

--------------------