Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpeg-2 s chybou ve streamu

jiroch (0)|9.1.2006 20:02
Zdravím všechny... a prosím o radu
[color=blue]Mám problém s mpeg-2 videem z mini DVD kamery :-I . Jedno 1,3 GB DVD RAM z kamery jsem nahrál na HDD a když jsem potom přejmenoval vro na mpg, jak jsem to ostatně dělal už několikrát před tím a bez problémů, dál jej chtěl demultiplexovat v TMPEGEnc, objevil se zádrhel. Ve streamu je pár chybnej frameů a tak se dané video demultiplexovalo jen po tuto chybu a dále už ne. Výsledný soubor pochopitelně nebyl celý, ale jen po tu chybu. Zkoušel jsem to různýma prográmkama, ale ani jeden si s tím zatím neporadil. Např PVAstrumento to rozděli na hafo podsouborů a ještě špatně. :(( Samotný mpg dát do DVD architektu nemůžu, neb se načte jen první kapitola. \/ Na to bych právě potřeboval tu demultiplexovanou verzi. Potřeboval bych poradit čím opravit stream v původním mpg nejlépe bez recomprese, abych potom mohl v TMPEGEnc to opravene mpeg video celé demultiplexovat. Je to MPEG-2, NTSC, 704x480. Stačí mně těch pár frameů vymazat a znovu uložit do mpeg-2.
Jen novej Virtual dub se tvářil že to načetl v pořádku, ale tam zase nejde převod do mpg-2 bezeztrát a navíc ten zvuk nějak divně pískal.[/color]
Pears (1027)|9.1.2006 23:17
[color=red]za 1) Proc pises[/color] [color=blue]modře[/color][color=red]?[/color]
[color=orange]za 2) Zkus to natahnout do Womble Wizarda a mrkni se na cas. osu jak Ti to otevrel a dej vedet[/color]
[color=indigo]http://www.womble.com[/color]
[color=green]Jestli nepomuze tak snad existuji nejaky softy na opravu MPEGu[/color]
clee (6592)|9.1.2006 23:23
[color=violet]mno a kdyby se s tim nechtel poprat ani womble, tak zkus projectx[/color]
Pears (1027)|9.1.2006 23:34
[color=darkred]a[/color] [color=yellow]hned[/color] [color=violet]je[/color] [color=red]tady[/color] [color=blue]veseleji[/color] :-!!! :-!!!
[color=green]Jeste by se na demux dal pouzit DGIndex[/color]
[color=darkblue]http://neuron2.net/dgmpgdec/dgmpgdec.html[/color]
jiroch (0)|10.1.2006 00:01
[color=blue] Díky všem... 1) modře jsem psal, protože mám modrou rád... :-D[/color] [color=red] 2) Na womble wizarda bych potřeboval PSN, nebo sem zatím nepátral po tom kde jej sehnat a za [/color] [color=blue] 3) projectx a DGIndex jsem ještě nezkoušel. ZKoušel jsem teď udělat pomocí MPEG2cut dvě videa. Prostě jedno po tu chybu a drhé od ní až do konce, ale TMPEGEnc to druhý nějak nechtěl při demultiplexu sežrat. Prostě načetl jen audio a když jsem mu tam to video násilně nacpal, tak ho sice přeložil, ale DVD architekt s tím nepracuje, ani TMPEG EDITOR s tím nechce pracovat... Ale moc všem děkuji za drahocenné rady... Dám vědět jak jsem domapd s těma ostatníma prográmkama 8-) [/color]
Pears (1027)|10.1.2006 00:07
No a to v tom MPEG2cut nejde pak ulozit bez rekomprese? Ono Ti asi nic jineho nezbude nez vynechat tu chybu (udelat strich) a pak to ulozit
jiroch (0)|10.1.2006 01:23
[color=blue] Tak všem děkuji, problém je vyřešen. Nakonec se jako nejlepší ukázal prográmek DGMPGDec 1.4.5 (DGIndex) za což vděčím především uživateli "PEARS". Ještě jednou díky... :-) [/color]
Tento prográmek dokázal jako jediný demultiplexovat původní (vob) mpg tak, že šel pak načíst do DVD Architektu, což jsem přesně potřeboval. :-!!! :-!!! :-!!!
Modena (1706)|10.1.2006 08:07
jiroch
[color=darkblue]4. Až Ti bude připadat Tvoje DVD kamera morálně zastaralá a budeš chtít koupit jinou, vzpomeň si, jaký problémy si měl a ještě mít budeš ![/color] :-R :BB:
stayman (12393)|10.1.2006 08:22
[color=green]A najlepsie je pouzivat DVD kameru v tom najdhlsom mode, viac sa tam vojde... koceciek[/color] :-E
jiroch (0)|10.1.2006 08:43
[color=blue]To je pravda, ale mně stačí ten mód FINE, na RAMko se vejde sice jen 30 minut (v módu STANDARD 60 min, ale je to poznat), ale já mám oboustraný ramko (2,6GB) a ještě jedno jednostranný. Tak že můžu vesele natáčet hodinu a půl a to mi zatím dycky stačilo a dyž né tak si s sebou vemu i noťas... :-D [/color]

Jo s tou kamerou je to tak, ale na novou mít asi hned tak nebudu :-k
stayman (12393)|10.1.2006 09:36
[color=yellow]A tam plno demux, ripper a smart editing software[/color] :-E